Magazín Elita

CHRISTIAN BALE: Z TROSKY SUPERHRDINOU

CHRISTIAN BALE: Z TROSKY SUPERHRDINOU

Christian Bale je úspěšný britský herec, který pro zajímavou roli je schopen podstoupit téměř cokoli.

Během několika měsíců se dokázal z neurotické trosky přeměnit v obřího svalnatého superhrdinu. Christian Charles Philip Bale se narodil v roce 1974. Jeho otec byl dopravní pilot a matka artistka v cirkuse. Na televizní obrazovce se poprvé objevil v reklamě na cereálie v roce 1983. Filmová role přišla o tři roky později ve filmu Anastazie. V tomto snímku herec natolik zazářil, že si jeho výkonu všimnul samotný Steven Spielberg a třináctiletého Christiana obsadil do hlavní role válečného dramatu Říše slunce, díky němuž získal mladý Christian ocenění National Board of Review a Young Artist Award. Jako dítě si Christian zahrál ještě ve filmech Heart of the country a Jindřich IV.

Christiana děsila představa, že by měl zůstat pouze dětskou hereckou hvězdou, jakou byl v té době třeba Macaulay Culkin. Chtěl se stát dospělým a uznávaným hercem. V roce 1993 se objevil ve snímku Thomase Cartera Swingaři nebo v dramatu Chraň i mala zvířátka, kde si zahrál postavu mentálně zaostalého chlapce. I když ve filmu doslova zazářil, jeho role nebyla plně doceněna, protože se nedostala mezi širší veřejnost. 

Až 21. století znamenalo pro Christiana éru velkých rolí. Do podvědomí diváků se dostal díky postavě bláznivého vraha Patricka Batemana v krvavém hororu Americké psycho. Děj kultovního filmu vypráví o tom, jak se z mladého  ambiciozního muže stane chladnokrevný vrah. Pro Christiana byla tato role složitá, dlouho dobu nevěděl, jak ji uchopit, až jednou viděl v televizní show Toma Cruise. Řekl si, že Cruisův vyprázdněný pohled mu bude inspirací. O tom, že Bale ztvárnil roli vraha dokonale, se můžete přesvědčit 24. listopad na stanici Film+.

Na další velkou šanci si musel počkat ještě pár let. Až v roce 2004 dostal šanci předvést, že pro svou roli dokáže udělat téměř cokoliv. Při natáčení filmu Mechanik zhubl neuvěřitelných 28 kilogramů, aby postava neurotické trosky působila věrohodně. Když ho poté režisér Christopher Nolan obsadil do filmu Batman začíná, tak se v období několika měsíců dokázal transformovat do postavy superhrdiny a nabral neuvěřitelných 30 kilogramů svalové hmoty! Režisér byl s hercem velice spokojen, proto ho obsadil do dalšího velkofilmu Dokonalý trik, kde si zahrál po boku Hugha Jackmana. V roce 2011 se Baleovi splnil sen. Za roli boxera Dickyho ve filmu Fighters získal vytouženého Oscara a spoustu dalších prestižních ocenění.

Nyní Christian žije spokojený rodinný život se svou manželkou Sibi, bývalou srbskou modelkou a vizážistkou, dcerou Emmeline a synem Josephem. Bydlí společně v Santa Monice a vyhýbají se kontaktu s bulvárními médii.

-tv-

Fotogalerie
5037

Další články z rubriky

RACHEL RENÉE RUSSELLOVÁ: DENÍK MIMOŇKY

RACHEL RENÉE RUSSELLOVÁ: DENÍK MIMOŇKY

RACHEL RENÉE RUSSELLOVÁ: MAXOVY TRABLE

RACHEL RENÉE RUSSELLOVÁ: MAXOVY TRABLE

NOVÝ FILM TLUMOČNÍK S JIŘÍM MENZELEM PŘEDSTAVUJE SVŮJ TRAILER

NOVÝ FILM TLUMOČNÍK S JIŘÍM MENZELEM PŘEDSTAVUJE SVŮJ TRAILER

CLIVE GIFFORD: VESMÍR VE 30 SEKUNDÁCH

CLIVE GIFFORD: VESMÍR VE 30 SEKUNDÁCH

DIVADLO NA JEZERCE MÁ DALŠÍ NOMINACI NA CENU THÁLIE

DIVADLO NA JEZERCE MÁ DALŠÍ NOMINACI NA CENU THÁLIE