Magazín Elita

PAVLÍNA GARDIANOVÁ ODHALILA SVOJI DUŠI PROSTŘEDNICTVÍM SVÝCH OBRAZŮ

PAVLÍNA GARDIANOVÁ ODHALILA SVOJI DUŠI PROSTŘEDNICTVÍM SVÝCH OBRAZŮ

V sobotu 30. května byla ve výstavních prostorách novorenesančního Suchardova domu v Nové Pace zahájena vernisáž obrazů Pavlíny Gardianové, kterou příznačně nazvala Dimenze lásky.

Výstavu zahájil citlivým úvodním slovem známý český lékař - sexuolog Jaroslav Zvěřina. O skvělý hudební doprovod se postaral švýcarský klavírní virtuóz Daniel Philipp Stotz, který po třech skladbách byl vyzván k přídavku a není divu, hudba v jeho podání zněla andělsky a dala prostor pro další rozměr vnímání něžností ztvárněných na plátně.

Pavlína Gardianová je staropacká malířka, jejíž cesta vývoje je velice zajímavá. Nejdříve se vyučila sklářkou v oboru bižuterie v Jablonci nad Nisou. Dále pokračovala ve studiu na střední škole se zaměřením na umělecko-řemeslné práce v Praze. Svůj magisterský titul obhájila na teologické fakultě při Universitě Palackého Olomouc.

Akademický malíř Vladimír Komárek kdysi o autorce řekl: „Pavlína Gardianová tvoří komorně, nechce oslňovat, ale chce mluvit k člověku. V každém případě však některé z nás oslní a rozhodně patří k hodnotám našeho výtvarného umění.“ Setkání s tímto velikánem výtvarného umění významně ovlivnilo její tvorbu, ale i mírně obrousilo časem hrany sebekritičnosti, která bránila jejímu uměleckému rozletu. „Bez jeho povzbuzujících slov bych nenašla odvahu své obrazy ukázat na veřejnosti, nikdy by mě to nenapadlo," říká stále sebekritická Pavlína Gardianová.

Pavlína Gardianová je zárukou kvality a na výtvarné scéně je zaslouženě pojmem. Její díla objevíte v řadě soukromých sbírek, na výstavách, a to nejen u nás, ale i v zahraničí. Rukopis jejích olejomaleb je pro ni typický a dovoluji si tvrdit, že je nezaměnitelný. Celá její tvorba je protkána tajemstvím, láskou, něhou a opravdovostí.  Čím déle pozorujete její obrazy, tím více chápete její vlastní křehkost, naléhavou potřebu do nich vnášet tajuplnou hloubku, sílu i duchovnost a překvapivě si uvědomíte, kolik dimenzí se v nich ukrývá.

Pavlína Gardianová žije a tvoří ve Staré Pace. Vlastní galerii situovala do svého rodného domu, který je vystavěn v secesním stylu, kde kdysi její dědeček provozoval lékárnu.

V letech 1997 až 2000 žila a tvořila v Holandsku, přesto je její osobní i tvůrčí život pevně spjat s krajem, ve kterém vyrůstala.

Výstava DIMENZE LÁSKY bude otevřena denně mimo pondělí od 8.30 do 12.00 a od 13.00 do 16.30 hod. do 28. června 2015.

Fotogalerie
4530

Další články z rubriky

JANEK LEDECKÝ DOKÁŽE Z LIDÍ VYMÁČKNOUT, CO POTŘEBUJE!!!

JANEK LEDECKÝ DOKÁŽE Z LIDÍ VYMÁČKNOUT, CO POTŘEBUJE!!!

V BRNĚ BYL NA FESTIVALU LIFE! POKOŘEN LOŇSKÝ TANEČNÍ REKORD

V BRNĚ BYL NA FESTIVALU LIFE! POKOŘEN LOŇSKÝ TANEČNÍ REKORD

MUŽ ROKU A BATIST NEJ SESTŘIČKA POKŘTILI SVÉ KALENDÁŘE

MUŽ ROKU A BATIST NEJ SESTŘIČKA POKŘTILI SVÉ KALENDÁŘE

MUZIKÁLOVÁ HEREČKA ANETA VRZALOVÁ PORODILA, ZHUBLA A UŽ JE OPĚT NA PÓDIU

MUZIKÁLOVÁ HEREČKA ANETA VRZALOVÁ PORODILA, ZHUBLA A UŽ JE OPĚT NA PÓDIU

TOMU SE NEDÁ UVĚŘIT! NEJKRÁSNĚJŠÍ  ČEŠKA ROKU 2013 PŘIVEDE ZA 4 MĚSÍCE NA SVĚT MIMINKO

TOMU SE NEDÁ UVĚŘIT! NEJKRÁSNĚJŠÍ ČEŠKA ROKU 2013 PŘIVEDE ZA 4 MĚSÍCE NA SVĚT MIMINKO