Magazín Elita

PRAŽSKÉ FUTURUM BYLO PROSYCENÉ ZDRAVÝM SOUTĚŽIVÝM DUCHEM

PRAŽSKÉ FUTURUM BYLO PROSYCENÉ ZDRAVÝM SOUTĚŽIVÝM DUCHEM

Před osmi lety se poprvé sjely děti z dětských domovů z celé České republiky do Prahy, aby poměřily své síly, talent, píli, ale především chuť něco dělat s nadšením a pro radost.  Letos přijelo více než 250 dětí, aby po několikaměsíčním trénování předvedly, co se naučily.

Celkem 18 dětských domovů závodilo v tanečním projektu pořádaným nadačním fondem Hanky Kynychové „Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou“.

Samotný vrchol několikaměsíčního snažení dětí, ale také patronů a hodných tet odstartovali Hanka Kynychová společně s hercem a moderátorem Petrem Vágnerem. Dopolední program moderovala Markéta Mayerová. Program započal nástupem dětí z domovů v doprovodu bubnů. A už to šlo jako na drátku: Aerobik (mini, kadet a junior), Street Dance, Latino Dance, Muzikál a MTV Dance.

Odborná porota byla složená z opravdových profesionálů - hudebníků, tanečníků, muzikálových hvězd, mezi kterými nechyběl například Zdeněk Barták, Libuše Vojtková, Jakub Strakoš, Carly Jefferson či Monika Sommerová, Braňo Polák a celá řada dalších.

Několikrát se na pódiu oceňovalo a odměňovalo a vždy za přítomnosti známých osobností, se kterými se děti toužily setkat. Některé děti, ale i tety se netajily tím, že jim dokonce splnil sen, že se potkaly se svým oblíbencem. Dopoledne dorazila třeba Gábina Partyšová i Klára Doležalová, ale také Karel Voříšek, Nela Boudová, Radim Schwab, Petra Dolažalová, Genny Ciatti.

 

Odpolední SuperFinále moderovala osvědčená Miluška Bittnerová a děti přišli podpořit: Richard Genzer, který společně s Ondřejem Sokolem vsadil na improvizaci, Tereza Kostková, Jana Voldánová, Roman Šebrle, Dana Morávková, Tereza Mátlová, Míša Doubrovová, Jakub Kohák, Vojta Kotek, Martin Písařík skupina New Element a řada dalších.  

 

Nejvřeleji byl přivítán exkluzivní host, kterým nebyl nikdo jiný než Václav Neckář a je Půlnoční.

Absolutním vítězem se už potřetí stal dětský domov z Tišnova a za vítězství v kategorii muzikál si 17. ledna zahrají po boku Moniky Absolonové v muzikálu Antoinetta - královna Francie. Skokanem roku se po roční odmlce stal dětský domov z Lipové u Šluknova.

 

Slovy nepopsatelné taneční show dětí z dětských domovů má za sebou osmý ročník, spoustu dřiny, slz, potu, smlouvání a práce, jejímž největším oceněním jsou asi slova, se kterými se většina loučila: „Tak zase za rok.“

Text, foto: Lenka Žáčková

Fotogalerie
3250 3251 3252 3253 3254 3255

Další články z rubriky

Fotbalista Pavel Horváth se proběhl s míčem na D1

Fotbalista Pavel Horváth se proběhl s míčem na D1

Bettina Lemke: Ikigai

Bettina Lemke: Ikigai

Herec Michal Holán přijal nejmenší roli ve svém životě!

Herec Michal Holán přijal nejmenší roli ve svém životě!

Navštívíte Prahu a nebojte se, že utratíte majlant!

Fatty Pillow potvrdil účast na festivalu Life!

Fatty Pillow potvrdil účast na festivalu Life!

NÁŠ TIP

Gympl