Magazín Elita

PRAŽSKÉ FUTURUM BYLO PROSYCENÉ ZDRAVÝM SOUTĚŽIVÝM DUCHEM

PRAŽSKÉ FUTURUM BYLO PROSYCENÉ ZDRAVÝM SOUTĚŽIVÝM DUCHEM

Před osmi lety se poprvé sjely děti z dětských domovů z celé České republiky do Prahy, aby poměřily své síly, talent, píli, ale především chuť něco dělat s nadšením a pro radost.  Letos přijelo více než 250 dětí, aby po několikaměsíčním trénování předvedly, co se naučily.

Celkem 18 dětských domovů závodilo v tanečním projektu pořádaným nadačním fondem Hanky Kynychové „Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou“.

Samotný vrchol několikaměsíčního snažení dětí, ale také patronů a hodných tet odstartovali Hanka Kynychová společně s hercem a moderátorem Petrem Vágnerem. Dopolední program moderovala Markéta Mayerová. Program započal nástupem dětí z domovů v doprovodu bubnů. A už to šlo jako na drátku: Aerobik (mini, kadet a junior), Street Dance, Latino Dance, Muzikál a MTV Dance.

Odborná porota byla složená z opravdových profesionálů - hudebníků, tanečníků, muzikálových hvězd, mezi kterými nechyběl například Zdeněk Barták, Libuše Vojtková, Jakub Strakoš, Carly Jefferson či Monika Sommerová, Braňo Polák a celá řada dalších.

Několikrát se na pódiu oceňovalo a odměňovalo a vždy za přítomnosti známých osobností, se kterými se děti toužily setkat. Některé děti, ale i tety se netajily tím, že jim dokonce splnil sen, že se potkaly se svým oblíbencem. Dopoledne dorazila třeba Gábina Partyšová i Klára Doležalová, ale také Karel Voříšek, Nela Boudová, Radim Schwab, Petra Dolažalová, Genny Ciatti.

 

Odpolední SuperFinále moderovala osvědčená Miluška Bittnerová a děti přišli podpořit: Richard Genzer, který společně s Ondřejem Sokolem vsadil na improvizaci, Tereza Kostková, Jana Voldánová, Roman Šebrle, Dana Morávková, Tereza Mátlová, Míša Doubrovová, Jakub Kohák, Vojta Kotek, Martin Písařík skupina New Element a řada dalších.  

 

Nejvřeleji byl přivítán exkluzivní host, kterým nebyl nikdo jiný než Václav Neckář a je Půlnoční.

Absolutním vítězem se už potřetí stal dětský domov z Tišnova a za vítězství v kategorii muzikál si 17. ledna zahrají po boku Moniky Absolonové v muzikálu Antoinetta - královna Francie. Skokanem roku se po roční odmlce stal dětský domov z Lipové u Šluknova.

 

Slovy nepopsatelné taneční show dětí z dětských domovů má za sebou osmý ročník, spoustu dřiny, slz, potu, smlouvání a práce, jejímž největším oceněním jsou asi slova, se kterými se většina loučila: „Tak zase za rok.“

Text, foto: Lenka Žáčková

Fotogalerie
3250 3251 3252 3253 3254 3255

Další články z rubriky

ZÁPASNÍK KARLOS VÉMOLA TESTOVAL SVÉ ZDRAVÍ

ZÁPASNÍK KARLOS VÉMOLA TESTOVAL SVÉ ZDRAVÍ

ZABRUSLILY SI V EUROPARKU I SPORTOVNĚ ZALOŽENÉ MODERÁTORKY?

ZABRUSLILY SI V EUROPARKU I SPORTOVNĚ ZALOŽENÉ MODERÁTORKY?

MAREK VAŠUT LYŽAŘSKOU LEKCI ZNÁMÉ YOUTUBERCE

MAREK VAŠUT LYŽAŘSKOU LEKCI ZNÁMÉ YOUTUBERCE

KDYŽ VÁM ŠATY NAVRHNE ŠIKOVNÝ CHLAP

KDYŽ VÁM ŠATY NAVRHNE ŠIKOVNÝ CHLAP

JAK ZAUJMOUT NA PLESE?

JAK ZAUJMOUT NA PLESE?

MOTOSALON 2019

Gympl