Magazín Elita

POČTY HIV POZITIVNÍCH STOUPAJÍ - NECHTE SE BEZPLATNĚ TESTOVAT NA HIV

POČTY HIV POZITIVNÍCH STOUPAJÍ - NECHTE SE BEZPLATNĚ TESTOVAT NA HIV

Počet HIV pozitivních v České republice stále narůstá stále rychlejším tempem. Podle posledních statistik Státního zdravotního ústavu v Praze bylo v naší zemi v září odhaleno 24 nových případů HIV, což je od začátku roku 176 nově zjištěných HIV pozitivních osob. Za stejné období v roce 2012 to bylo o 9 HIV pozitivních méně. Stejně jako v minulých letech, i letos bude na realizaci týdnu testování participovat občanské sdružení Art for Life, které svou činností již několik let pomáhá v boji proti HIV a AIDS v České republice. Samotné krevní testy pro Dům světla zpracovává celoročně Státní zdravotní ústav v Praze.

„Týden testování na HIV byl letos poprvé vyhlášen i v dalších zemích Evropy a předchází 1. prosinci – Světovému dni boje proti AIDS. V rámci tak zvaného Evropského týdne testování je tak test na HIV k dispozici po celý týden od 22. do 29. listopadu 2013 v 56 zemích,“ doplňuje Szabó.
V pražském Karlíně, v Domě světla v ulici Malého 3, bude testování probíhat v pondělí 25. 11. a v úterý 26. 11. od 10 do 19 hodin, ve středu 27. 11. od 9 do 13 hodin, ve čtvrtek 28. 11. opět od 10 do 19 hodin a poslední den, v pátek 29. 11. od 9 do 12 hodin. Výsledky testů budou sdělovány následující týden. Česká společnost AIDS pomoc (ČSAP) provádí testování na HIV po celý rok, vždy v pondělí a ve středu.
Více informací lze získat na bezplatné lince AIDS pomoci 800 800 980 nebo na www.aids-pomoc.cz.


Další články z rubriky

NEJPOPULÁRNĚJŠÍM DÁRKEM SE ZASLOUŽENĚ JSOU KVALITNÍ ČAJE!

NEJPOPULÁRNĚJŠÍM DÁRKEM SE ZASLOUŽENĚ JSOU KVALITNÍ ČAJE!

DO NOVÉHO ROKU S LEPŠÍM ZRAKEM

DO NOVÉHO ROKU S LEPŠÍM ZRAKEM

CEMIO METRIC 901 MELODY: DOMÁCÍ MĚŘENÍ KREVNÍHO TLAKU  SNADNO A RYCHLE

CEMIO METRIC 901 MELODY: DOMÁCÍ MĚŘENÍ KREVNÍHO TLAKU SNADNO A RYCHLE

DARUJTE K VÁNOCŮM SLADKÝ SPÁNEK V PODOBĚ  KVALITNÍ MATRACE

DARUJTE K VÁNOCŮM SLADKÝ SPÁNEK V PODOBĚ KVALITNÍ MATRACE

CEMIO METRIC 308 SMART VHODNÝ I JAKO DÁREK

CEMIO METRIC 308 SMART VHODNÝ I JAKO DÁREK

Miss Princess

BETA GLUCAN