Magazín Elita

SLAVNÉ "BODRÉ PODOLEDNE" A DALŠÍ HLÁŠKY ZAZNĚJÍ POPRVÉ NAŽIVO I V PRAZE

SLAVNÉ

Haló, haló! patří k nejslavnějším televizním seriálům na světě, vysílal se asi v padesáti zemích včetně České republiky. Jeho první díl se na obrazovkách objevil již v roce 1982. Do Prahy však míří, nejen živé představení, ale i britské jídlo, kultur či hudba. Pokud jste milovníky anglického humoru, nesmí Vám uniknout BritFest - oslava britské kultury, která se koná 16. 11. 2013 od 12:00 v klubu Novotného Lávka v Praze.

Po celé odpoledne až do večera můžete poznávat Británii díky tematickým workshopům, ochutnávkám i besedám. Budete mít možnost ochutnat klasická britská jídla i nápoje, zakoupit si britské výrobky a poznat britské produkty. Čeká na vás nejen výuka skotských tanců, výroba vánočních dárků, ale i tradiční čaj o páté.

Do Prahy na Novotného lávku zavítá i vojínka Helga Geerhartová (Kim Hartman), která většinou neúspěšně podivínskému gestapáckému důstojníkovi Herr Flickovi (Richard Gibson) nadbíhala.

Svoji účast na BritFestu potvrdili britští herci Kim Hartman a Richard Gibson (oba z populárního seriálu Haló, haló!) a také Paris Jefferson ze seriálu Xena. Fanoušci budou mít možnost zeptat se herců na to, co je zajímá, a také se s nimi vyfotit či získat podpis.

Haló, haló! se u nás poprvé vysílalo v roce 1996, ale svérázní obyvatelé vesničky Nouvion se pak vrátili ještě několikrát a v televizi je nyní můžete vidět na ČT 2. Městečko Nouvion na první pohled není ničím důležité. Sympaťák René Artois, majitel malého podniku, kde můžete posedět, dát si kafe a poklábosit s přáteli, by se nejradši do ničeho nepletl, obsluhoval své hosty, snažil se dostat do postele servírky a nějak přežít po boku své manželky Edith, která jen těžko přijímá fakt, že její kabaretní čísla nepatří mezi věci, po nichž návštěvníci v kavárně touží. Občas se tu zastaví důstojníci z místní německé posádky, kteří by tu rádi ukryli cenná umělecká díla, jindy zase přijdou odbojáři se sestřelenými britskými piloty hledajícími místo, kde by se schovali, a čas od času se ukáže i někdo z gestapa. Do toho si přičtěte špiony, padělatele, nesnesitelnou tchyni a ukrytou vysílačku a je jasné, že René má zaděláno na pořádný průšvih. Když odmítne kolaborovat, čeká ho kulka. Když nepomůže partyzánům, bude za zrádce a druhého dne se nedožije. A tak se snaží pomáhat všem, do ničeho se moc ne plést a doufá, že to nějak doklepe do konce války.

Nápady na scénář dodávala i samotná historie. Třeba gestapák Otto Flick vznikl jako kombinace skutečného Josefa Goebbelse a padoušského majora Arnolda Tohta z filmu o Indianu Jonesovi Dobyvatelé ztracené archy.

Více o prodeji vstupenek se dozvíte na http://www.ticket-art.cz.

Foto: BBC/BritFest

Zdroj a více informací: www.britfest.cz

Text zpracovala: Lenka Žáčková

Fotogalerie
4079

Další články z rubriky

BLUES ALIVE 2018 ZAHÁJÍ 15. LISTOPADU

BLUES ALIVE 2018 ZAHÁJÍ 15. LISTOPADU

TISÍCE PŘÍZNIVCŮ RAPU JIŽ BALÍ, HIP HOP KEMP SE BLÍŽÍ!

TISÍCE PŘÍZNIVCŮ RAPU JIŽ BALÍ, HIP HOP KEMP SE BLÍŽÍ!

NENECHTE SI UJÍT  LETNÍ HUDEBNÍ VEČERY NAPŘÍČ ŽÁNRY V CENTRU PRAHY

NENECHTE SI UJÍT LETNÍ HUDEBNÍ VEČERY NAPŘÍČ ŽÁNRY V CENTRU PRAHY

FESTIVAL VIBES OF HAVANA ROZTANČIL PRAHU!

FESTIVAL VIBES OF HAVANA ROZTANČIL PRAHU!

THE INTERNET MAJÍ NOVÝ KLIP. 10. ČERVENCE PŘEDSTAVÍ V PRAZE NOVÉ ALBUM

THE INTERNET MAJÍ NOVÝ KLIP. 10. ČERVENCE PŘEDSTAVÍ V PRAZE NOVÉ ALBUM

ALFONS MUCHA - SLOVANSKÁ EPOPEJ