Magazín Elita

SLAVNÉ "BODRÉ PODOLEDNE" A DALŠÍ HLÁŠKY ZAZNĚJÍ POPRVÉ NAŽIVO I V PRAZE

SLAVNÉ

Haló, haló! patří k nejslavnějším televizním seriálům na světě, vysílal se asi v padesáti zemích včetně České republiky. Jeho první díl se na obrazovkách objevil již v roce 1982. Do Prahy však míří, nejen živé představení, ale i britské jídlo, kultur či hudba. Pokud jste milovníky anglického humoru, nesmí Vám uniknout BritFest - oslava britské kultury, která se koná 16. 11. 2013 od 12:00 v klubu Novotného Lávka v Praze.

Po celé odpoledne až do večera můžete poznávat Británii díky tematickým workshopům, ochutnávkám i besedám. Budete mít možnost ochutnat klasická britská jídla i nápoje, zakoupit si britské výrobky a poznat britské produkty. Čeká na vás nejen výuka skotských tanců, výroba vánočních dárků, ale i tradiční čaj o páté.

Do Prahy na Novotného lávku zavítá i vojínka Helga Geerhartová (Kim Hartman), která většinou neúspěšně podivínskému gestapáckému důstojníkovi Herr Flickovi (Richard Gibson) nadbíhala.

Svoji účast na BritFestu potvrdili britští herci Kim Hartman a Richard Gibson (oba z populárního seriálu Haló, haló!) a také Paris Jefferson ze seriálu Xena. Fanoušci budou mít možnost zeptat se herců na to, co je zajímá, a také se s nimi vyfotit či získat podpis.

Haló, haló! se u nás poprvé vysílalo v roce 1996, ale svérázní obyvatelé vesničky Nouvion se pak vrátili ještě několikrát a v televizi je nyní můžete vidět na ČT 2. Městečko Nouvion na první pohled není ničím důležité. Sympaťák René Artois, majitel malého podniku, kde můžete posedět, dát si kafe a poklábosit s přáteli, by se nejradši do ničeho nepletl, obsluhoval své hosty, snažil se dostat do postele servírky a nějak přežít po boku své manželky Edith, která jen těžko přijímá fakt, že její kabaretní čísla nepatří mezi věci, po nichž návštěvníci v kavárně touží. Občas se tu zastaví důstojníci z místní německé posádky, kteří by tu rádi ukryli cenná umělecká díla, jindy zase přijdou odbojáři se sestřelenými britskými piloty hledajícími místo, kde by se schovali, a čas od času se ukáže i někdo z gestapa. Do toho si přičtěte špiony, padělatele, nesnesitelnou tchyni a ukrytou vysílačku a je jasné, že René má zaděláno na pořádný průšvih. Když odmítne kolaborovat, čeká ho kulka. Když nepomůže partyzánům, bude za zrádce a druhého dne se nedožije. A tak se snaží pomáhat všem, do ničeho se moc ne plést a doufá, že to nějak doklepe do konce války.

Nápady na scénář dodávala i samotná historie. Třeba gestapák Otto Flick vznikl jako kombinace skutečného Josefa Goebbelse a padoušského majora Arnolda Tohta z filmu o Indianu Jonesovi Dobyvatelé ztracené archy.

Více o prodeji vstupenek se dozvíte na http://www.ticket-art.cz.

Foto: BBC/BritFest

Zdroj a více informací: www.britfest.cz

Text zpracovala: Lenka Žáčková

Fotogalerie
4079

Další články z rubriky

SPORTOVÁNÍ DĚTÍ NENÍ JEN O NICH, ALE I O RODIČÍCH!

SPORTOVÁNÍ DĚTÍ NENÍ JEN O NICH, ALE I O RODIČÍCH!

TBILISKÝ OPERNÍ SBOR SULIKO POPRVÉ V ČESKU: ZAPSANÍ JSOU NA SEZNAMU UNESCO!

TBILISKÝ OPERNÍ SBOR SULIKO POPRVÉ V ČESKU: ZAPSANÍ JSOU NA SEZNAMU UNESCO!

LETOŠNÍ FESTIVAL LIFE! STOJÍ ZA TO NAVŠTÍVIT!

LETOŠNÍ FESTIVAL LIFE! STOJÍ ZA TO NAVŠTÍVIT!

SOUBOR SÓLISTŮ TBILISKÉ OPERY SULIKO POPRVÉ V ČESKU

SOUBOR SÓLISTŮ TBILISKÉ OPERY SULIKO POPRVÉ V ČESKU

DLOUHO OČEKÁVANÝ KONCERTNÍ DEBUT ZPĚVÁKA MIKOLASE JOSEFA!

DLOUHO OČEKÁVANÝ KONCERTNÍ DEBUT ZPĚVÁKA MIKOLASE JOSEFA!

Miss Princess

BETA GLUCAN