Magazín Elita

PETR KUTHEIL: ZPĚVÁK VE ZNAMENÍ RAKA

PETR KUTHEIL: ZPĚVÁK VE ZNAMENÍ RAKA

Petr Kutheil je narozen ve znamení raka a vodní živel rozhodně v sobě nezapře. Je empatický a vždy se snaží pomáhat těm, kteří to potřebují, možná až nad míru. Jako každého raka i jeho potěší, pokud je respektován díky svému vlastnímu názoru. Nechybí mu logické uvažování, citlivost ani vnímavost.

Je spontánní, upřímný a ví, že občas jsou věci, které chceme a nevyjdou a jsou na druhé straně věci, které nechceme a stanou se…

Jako frontmanem kapely Votchi, měl možnost vystupovat s rockovými velikány jako Deep Purple, Whitesnake, Nazareth, Uriah Heep, Colosseum a mnoha dalšími.

Setkali jsme se v deštivý podvečer, který nenesl jen chmurnou náladu, ale i úsměvné momenty, vzpomínky na dětství a úvahy o tom, co nás nejvíce ovlivňuje. Původně připravený rozhovor o aktuálním dění a zpívání se stal zajímavým popovídáním si o věcech kolem nás a o lidské hloubce, ale o tom někdy příště. 

Zpívání byl Váš sen od dětství, nebo jste se k tomu propracoval časem?

Rozhodně ne, o zpívání jako o povolání jsem si snít ani netroufal. Na základní škole jsem, ale zjistil, že se rád předvádím a ostatní to baví. Otec mne přihlásil do pěveckého smíšeného sboru pana Košlera, snad abych se nepoflakoval jen tak zbytečně po venku a zpívání se mi zalíbilo. A tak nějak jsem u něho zůstal. Výhrou bylo přijeti na Konzervatoř. Poté přišly první úspěšné konkursy do muzikálu a začal jsem se zpěvem postupně živit. Do dnešního dne je to moje jediné zaměstnání a miluji ho.

Jaká je Vaše původní profese, pokud je?

Původně jsem měl být elektronik a opravovat radia a videa, protože po základní škole jsem studoval technicko - hospodářskou školu.  Zpěv, ale vyhrál na plné čáře.

Máte nějaký vysněný duet?

To je pěkná otázka. Mám „Barcelona“! Mercury/Caballé. Mám rád spojení rockové muziky s klasikou. Hrozně rád bych si někdy zazpíval s panem Dvorským, ale zatím by to ode mne byla drzost“, dodal s pokorným úsměvem.

Kdo je pro Vás největší „zpívající“ ikona na české scéně?

Kamil Střihavka! Už jsem mu tuhle informaci prozradil a on mi za to přišel jen tak pokřtít můj první singl s kapelou. Děkuju!

Co o Vás ještě nikdy nezaznělo či se na to nikdy nezeptal a chtěl byste, aby to lidi věděli?

Jsem otevřený a většinou na sebe vždycky stejně všechno prásknu, jen po určité negativní zkušenosti se nerad bavím o vztahu a soukromí. Dá se toho velice lehce mediálně zneužít.

Již dnes vám můžeme slíbit, že vám přineseme další zajímavosti z Petrova života a přiblížíme vám i některé jeho názory na svět či život. Za Petra si ještě dovolujeme všechny čtenáře pozvat na jeho koncerty či do divadla, kde hraje, to abyste se přesvědčili, že vše, co jsme napsali, je pravda.

Petr Kutheil účinkoval v celé řadě muzikálů: Vlasy, Galileo, Hamlet, Jeckyl and Hyde, Lewron, Kladivo na čarodějnice, Ať žije rokenroll a v řadě dalších projektů. Jako herec hostuje v několika činohrách Romeo a Julie, Nebe na zemi, Noc na Karlštejně. Na kontě má také několik filmových rolí, například ve snímku Sčítej či Kvaska. V současné době koncertuje se svou kapelu Votchi, hostuje v projektech (Rock Stars band aj.) a vyučuje populární zpěv a samozřejmě také skládá muziku.


Foto, text: Lenka Žáčková


Další články z rubriky

SANDRA POGODOVÁ ZKROTILA DVANÁCTKU MLADÝCH KLUKŮ. HÁDEJTE JAK!

SANDRA POGODOVÁ ZKROTILA DVANÁCTKU MLADÝCH KLUKŮ. HÁDEJTE JAK!

ČESKÁ KRÁSKA JANA ŠIŠKOVÁ ZABODOVALA NA SVĚTOVÉM CASTINGU!

ČESKÁ KRÁSKA JANA ŠIŠKOVÁ ZABODOVALA NA SVĚTOVÉM CASTINGU!

MLADÝ TYGR NAPADL FINALISTU MUŽE ROKU

MLADÝ TYGR NAPADL FINALISTU MUŽE ROKU

DANIEL BARTÁK PŘIVEZL Z KOREJE HLAVNÍ FESTIVALOVOU CENU ZA ROLI V MUZIKÁLU MEFISTO!

DANIEL BARTÁK PŘIVEZL Z KOREJE HLAVNÍ FESTIVALOVOU CENU ZA ROLI V MUZIKÁLU MEFISTO!

BÁRA KODETOVÁ A PAVEL ŠPORCL UMÍ OCENIT KVALITU

BÁRA KODETOVÁ A PAVEL ŠPORCL UMÍ OCENIT KVALITU

ALFONS MUCHA - SLOVANSKÁ EPOPEJ