Magazín Elita

MISTROVSTVÍ ČR V RODEU MÁ JIŽ SVÉHO VÍTĚZE

MISTROVSTVÍ ČR V RODEU MÁ JIŽ SVÉHO VÍTĚZE

O víkendu proběhlo na Šiklově mlýně ve Zvoli nad Pernštejnem pod záštitou organizace Rodeo Corral mistrovství České republiky v Rodeu. Mistrovské závody rodea mají zde dlouholetou tradici, a tak není divu, že tribuny na aréně byly zaplněny k prasknutí.

Jezdci návštěvníky přivítali slavnostním defilé, po kterém následovala první disciplína jak v juniorské, tak i seniorské kategorii. Během odpoledne návštěvníci zhlédli rychlostní i dobytkářské závody těch nejlepších jezdců z celé České republiky, a že bylo na co koukat. Svou návštěvnickou oblibu opět potvrdily převážně dobytkářské disciplíny, kdy byly tribuny kompletně zaplněné. Jezdci si museli poradit s neobyčejně tvrdohlavými telaty, a to převážně při disciplíně Team Sorting, kde jezdci musí ze stáda postupně vyřadit označená telata. Malí býčci dobře vědí, že se nemusí koně s jezdcem bát a tak kolikrát soutěžící velmi potrápili. Byli jsme svědky, že jednoho býčka museli krokem doprovodit všichni tři jezdci do označeného místa pro oddělení. Velkou oblibu má také Steer Wrestling, což je povalení telete ze sedla koně. I zde jsme mohli vidět naprosto krásné profesionální provedení této disciplíny, kdy bylo vidět, že jezdcům samozřejmě záleží i na samotném zdraví telete. Nejlepšími jezdci se nakonec pro rok 2013 stali v juniorské kategorii Aneta Novotná a v seniorské Michal Tesař.

Všem účastníkům děkujeme za překrásný víkend a těšíme se na další ročník mistrovství ČR v Rodeu. Na večer pak bylo přichystáno ještě jedno mistrovství České republiky a to v balonovém létání, kdy nebe nad Šiklovým mlýnem zaplnilo přes 20 horkovzdušných balonů. Za týden 17.8. se na Šiklově mlýně sejdou všichni milovníci modelů letadel, helikoptér, stíhaček a všeho možného, co ve vzduchu lítá na RC model show.

Jezdci začali závodit již od 10 hodiny dopolední, ale samotné hlavní závody začaly o půl druhé. V 5 disciplínách, dvou rychlostních Barrel Race (slalom okolo barelů) a Pole Bending (slalom mezi tyčemi)a třech dobytkářských Cattle Penning (oddělení označeného dobytčete), California ranch roping (lasování označeného telete), Team Sorting (třídění dobytčat) a Steer Wrestling (povalení telete ze sedla koně), se utkalo 50 nejlepších juniorských a seniorských jezdců.

Zdroj: Šiklův mlýn

Fotogalerie
3096

Další články z rubriky

MARIE LANGEROVÁ: ŽÁDNŮ PRÁCU SI NESMÍŠ PROTIVIT!

MARIE LANGEROVÁ: ŽÁDNŮ PRÁCU SI NESMÍŠ PROTIVIT!

PETER NAGY PŘIŠEL O STOVKY FOTOGRAFIÍ…

PETER NAGY PŘIŠEL O STOVKY FOTOGRAFIÍ…

ŽENY NA SEBE MUSÍ VÍCE MYSLET, RADÍ HANKA KYNYCHOVÁ

ŽENY NA SEBE MUSÍ VÍCE MYSLET, RADÍ HANKA KYNYCHOVÁ

MILOŠ ZAPLETAL: VĚK JE JENOM ČÍSLO

MILOŠ ZAPLETAL: VĚK JE JENOM ČÍSLO

KDYŽ SE NEVZBOUŘÍTE, MŮŽETE DĚLAT JEN TO, CO VÁM DOKTOR OX DOVOLÍ!

KDYŽ SE NEVZBOUŘÍTE, MŮŽETE DĚLAT JEN TO, CO VÁM DOKTOR OX DOVOLÍ!

HALLOWEEN DĚTSKÉ AKCE 4+2 ZDARMA

LIFE!

ALFONS MUCHA - SLOVANSKÁ EPOPEJ