head
pátek 25. dubna 2014, svátek má Marek


Počasí

 DUBEN PRANOSTIKY

Co duben našetří, to květen spálí.
Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.
Když se ozve v dubnu hrom, chyť si kámen nebo strom.
Jak prvně zahřmí, fialka víc nevoní.
Hřmí-li v dubnu, konec mrazům.
Bouřky v dubnu zvěstují dobré léto.

Jasný Jiří - pěkný podzimek.
Ranní déšť a dubnový čas jest stejný.
V dubnu čas a panský kvas.
Panská láska a dubnový sníh za mnoho nestojí.
Sníh dubnový hnojí, březnový tráví.
Na mokrý duben - suchý červen.
Teplé deště v dubnu, teplé dny v říjnu.
Dubnový sníh rodí trávu.

 

MARPHYHO ZÁKONY - TENTOKRÁTE O MORÁLCE ÚŘEDNÍKŮ

 Besiegeův zákon

Obléhat úřad je v dnešní době takřka zbytečná činnost.

Hungerův zákon

Středověcí váleční stratégové občas nechávali obležený hrad vyhladovět.

 ORIENTAČNÍ ÚROVEŇ IQ

TEST PRO TROUBLEMAKERY

 Láska je nejkrásnější trápení, které tkví v ponížení lidské hrdosti...

John Lennon

epis, šíření či další zpřístupňování obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu výslovně zakázáno - všechna práva vyhrazena.

OBCHODNÍ PODMÍNKY NALEZNETE NA:  http://www.elitaajelita.cz

MÁME VLASTNÍ ZKUŠENOST A MŮŽEME JEN DOPORUČIT!
KTERÝ Z TĚCHTO FILMŮ PRO PAMĚTNÍKY BYSTE RÁDI VIDĚLI?

   80 x [16%]
   49 x [10%]
   67 x [13%]
   39 x [8%]
   53 x [11%]
   47 x [9%]
   36 x [7%]
   42 x [8%]
   42 x [8%]
   43 x [9%]

Celkem hlasovalo : 498

POMÁHEJTE S NÁMI!!!

Jedním z našich cílů je pomáhat neziskovým organizacím, které pracují s těmi, jejichž osud nám není lhostejný (viz. loga níže).

S KÝM SPOLUPRACUJEME

KLOBOUK FILM

PADLA POSLEDNÍ KLAPKA KOMEDIE BABOVŘESKY 2

28.06.2013
PADLA POSLEDNÍ KLAPKA KOMEDIE BABOVŘESKY 2

V pátek 28. června padla v jižních Čechách poslední klapka nové české komedie Zdeňka Trošky BABOVŘESKY 2. I přes problémy, které počasí letos celému štábu a hercům připravilo, se podařilo za přispění všech vše v termínu a bez nutnosti přerušení natáčení zrealizovat.

Od konce května do konce června vystřídal štáb v čele s režisérem Zdeňkem Troškou celkem 9 lokací, v nichž Babovřesky 2 vznikaly. Natáčelo se v Dobčicích, Záboří, Holašovicích, Pištíně, v Dřítni, na Hluboké, Netolicích a v Malých Chrášťanech. Diváci ale uvidí i pasáž, v které si zahrála i jedna ze zřícenin jižních Čech - Karlův hrádek, který jako svůj lovecký hrádek nad řekou Vltavou nechal vybudovat Karel IV.

„Karlův hrádek jsem si oblíbil od prvního spatření. Přivedli mne na něj kamarádi, kteří kousek odtud v Purkarci tehdy bydleli. Je to milá, pohádková, či romanticky malebná zřícenina připomínající hrádek loupežníka Sarky Farky z Hrátek s čertem. Prostě krásné fotogenické místo,“ řekl Zdeněk Troška poté, co dotočil dva obrazy s hokejisty právě na Karlově hrádku.

Nyní budou práce na realizaci snímku Babovřesky pokračovat ve střižně. „Čeká nás velmi precizní, „piplavá“ zdlouhavá práce, kdy musíme vybrat ty nejlepší záběry pro takzvaný hrubý střih, s kterým se pak pracuje pro finální podobu filmu. Pak samozřejmě přijde na řadu ozvučení, postsynchrony, ozvučení - hudba, kterou připravuje skladatel Karel Vágner. Bude ještě hodně práce, než se diváci budou moct jít na Babovřesky 2 podívat do kina,“ říká režisér Zdeněk Troška.

Diváci v kině uvidí typicky malebnou jihočeskou krajinu se stavbami ve stylu selského baroka. Ale především se skvělými českými herci, kteří pracovali s obrovským nasazením a chutí, a to i přesto, že ne vždy jim bylo zrovna příjemně, protože polovinu natáčecích dní byly teploty spíš podzimní a potopy a ty pak vystřídala tropická vedra.

„Divák ale nic nepozná. Díky skvělé technice a šikovným technikům bude všechno krásně letní a prosluněné. Bude to opět komedie plná slunce, jahod a vůně sena,“ podotkl autor scénáře a režisér Zdeněk Troška.

Legrace během natáčení byla. Nejvíce zážitků si asi odnese „sedm statečných“, tedy babky z Babovřesek. Konkrétně sedm hereček, které osm natáčecích dní strávily s pěticí krásných, mladých, urostlých sportovců - hokejistů Jakubem Voráčkem, Jakubem Kovářem, Ondřejem Pavelcem, Jiřím Tlustým a Radkem Smoleňákem. Králové ledového ostří si totiž v Babovřeskách 2 zahráli sami sebe, a to dokonce bez nároku na honorář, který věnovali na charitu.

Už teď je jasné, že komedie bude opět veselá, tak jak komedie má být. Na co se těší nejvíce producentky?

„Na to, že uprostřed mrazů a zřejmě sněhů, kdy bude premiéra, pozveme diváky na krásné české léto plné slunce, jahod a sena, že se budou moct od srdce zasmát a aspoň na chviličku zapomenout na to, co denně žijí a s čím se musejí třeba potýkat. Moc bych si přála, aby se jim Babovřesky 2 líbily stejně jako „jednička“ a nevylučuji, že už teď začínáme přemýšlet o tom, jak by se mohl příběh vyvíjet dál,“ dodala s úsměvem producentka Dana Voláková, čímž přiznává, že pokračování je zřejmě nasnadě.

Do českých kin by Babovřesky 2, pod nimiž je Troška podepsaný i jako scenárista, měly vstoupit 20. února 2014 v produkci Dany Voláková a Michaely Flenerové.

Více informací naleznete na adrese: http://www.babovresky2.cz

http://www.facebook.com/babovresky2

Foto Vojtěch Resler

Zdroj: René Kekely, tiskový servis filmu

¤ Magazín

Další články z rubriky

PIERRE RICHARD V PRAZE OSOBNĚ PODPOŘIL NADACI TAŤÁNY KUCHAŘOVÉ – KRÁSA POMOCI
HANKA KYNYCHOVÁ: MĚNÍ POVOLÁNÍ? Z CVIČITELKY ZAHRADNICÍ!
PIERRE RICHARD BUDE MÍT PŘI VINAŘSKÉ NÁVŠTĚVĚ PRAHY NABITÝ PROGRAM
MADAME TUSSAUDS: Z HOSPODYŇKY SE STALA JEDNA Z NEJVÝZNAMNĚJŠÍCH SOCHAŘEK
RICHARD GENZER UŽ ZASE SKÁČE V RYTMU DISKASTOLETÝ STAŘÍK, KTERÝ VYLEZL Z OKNA A ZMIZEL
Copyright © 2014 elitaajelita.cz | kontakt | RSS | Webdesign FOLDINA.cz