Magazín Elita

ALOE BLACC JEDE DO PRAHY, DIVÁCI SI JEJ ALE BUDOU MUSET NAJÍT

ALOE BLACC JEDE DO PRAHY, DIVÁCI SI JEJ ALE BUDOU MUSET NAJÍT

Zatím co pořadatele festival rozšiřují o další hvězdu, příroda je trochu potápí. Festival United Islands České spořitelny do poslední chvíle tajil největší jméno desátého narozeninového ročníku. Line up ozdobí pop-soulová hvězda Aloe Blacc, který se celosvětově proslavil hitem „I Need a Dollar“.

V důsledku povodní, nebudou moci organizátoři festival zrealizovat v původně plánovaných lokalitách Kampy, Petřína a Kinského zahrady a náhradní lokality intenzivně hledají.

V loňském roce totiž festival navštívilo téměř 60 000 lidí a v letošním roce čekají organizátoři stejnou návštěvnost. Na festivalu vystoupí celkem 195 projektů, např. Princess Chelsea, Cizines!, Acollective, Adi Ulmasky, Rina Mushonga, Moonlight Breakfast, Tenfold Rabbit, John Primer a mnoho dalších. Festival United Islands České spořitelny se koná 20. – 22. června v Praze.

Organizátoři se rozhodli, že i přes nepřízeň počasí desáté narozeniny pořádně oslaví a poprvé od roku 2006 přivezou i větší jméno. „Chtěli jsme desáté narozeniny opravdu pořádně oslavit. Před deseti lety by nás asi jen těžko napadlo, že na festival budou chodit desetitisíce lidí a stane se přirozenou součástí kulturního života v Praze. Vytipovali jsme nové lokality a sestavili program, na který jsme opravdu pyšní. Vedle objevů, které vozíme již několik let, jsme se rozhodli, že přivezeme i jednu hvězdu, aby to byla oslava, jak se patří.“ Doplňuje dramaturg festivalu David Gaydečka.

Aloe Blacc se narodil v roce 1979 v Kalifornii pod jménem Egbert Nathaniel Dawkins III. V 90. letech působil s producentem Exilem jako rapper v hiphopové formaci Emanon, se kterou vydal 6 alb. Sólovou kariéru odstartoval až v roce 2003 a o tři roky později vydal svojí první studiovou desku Shine Through (2006), kterou z velké části i sám produkoval. Vytoužený úspěch však tato deska Aloe Blaccovi ještě nepřinesla. Zlom přišel v roce 2010, kdy byla jako úvodní píseň seriálu „How To Make It in America“, vybrána jeho skladba „I Need A Dollar“. Tato skladba udělala z Aloe Blacca obrovskou hvězdu nejen v USA, ale i v Evropě a angažmá na největších světových festivalech na sebe nenechala dlouho čekat.

Vystoupení na festivalu United Islands České spořitelny bude pro Aloe Blacca českou premiérou a tuzemští fanoušci se mohou těšit na sobotu 22. června.

David Gaydečka, dramaturg a organizátor festivalu potvrzuje, že festival se rušit nebude „Jsme pevně přesvědčeni, že festival se konat bude. Přesun termínu není bohužel možným řešením vzniklé situace a to z důvodů, že unikátní situaci, kdy se všech 195 potvrzených účinkujících sejde na jednom místě v jednom termínu nelze opakovat.“


Další články z rubriky

HARLEY-DAVIDSON SE MÁ NA MOTOSALONU ČÍM POCHLUBIT

HARLEY-DAVIDSON SE MÁ NA MOTOSALONU ČÍM POCHLUBIT

TROJSKÁ BOTANICKÁ ZAHRADA ZAHÁJILA VÝSTAVU EXOTICKÝCH ORCHIDEJÍ

TROJSKÁ BOTANICKÁ ZAHRADA ZAHÁJILA VÝSTAVU EXOTICKÝCH ORCHIDEJÍ

KDYŽ SE ŘEKNE MOTODOVOLENÁ, TAK VÁS ČEKÁ ADRENALIN A ZÁŽITKY

KDYŽ SE ŘEKNE MOTODOVOLENÁ, TAK VÁS ČEKÁ ADRENALIN A ZÁŽITKY

MOTOSALON 2018 SE ROZJEDE 8. BŘEZNA V BRNĚ

MOTOSALON 2018 SE ROZJEDE 8. BŘEZNA V BRNĚ

MEZINÁRODNÍM POTRAVINÁŘSKÝM VELETRHŮM VÉVODÍ SALIMA

MEZINÁRODNÍM POTRAVINÁŘSKÝM VELETRHŮM VÉVODÍ SALIMA