Magazín Elita

MÁME JEDEN Z DESETI NEJLEPŠÍCH BARŮ VE SVĚTĚ!

MÁME JEDEN Z DESETI NEJLEPŠÍCH BARŮ VE SVĚTĚ!

Black Angel’s bar, v hotelu U Prince na Staroměstském náměstí, je v historii první bar v České republice, který byl v rámci každoročního předávání světových barových cen Tales of the Cocktail 2013 nominován mezi 10 nejlepších hotelových barů na celém světě.

Je to nejprestižnější žebříček barového světa, který je přirovnáván k filmovým Oskarům. Současně se v žebříčku umístilo i 6 barů z USA, 2 z Velké Británie a 1 ze Švýcarska.

Hlavním hodnotícím kritériem poroty při volbě deseti nejlepších hotelových barů světa byla i v tomto roce kvalita koktejlů, servisu, surovin používaných do drinků, kvalita personálu a znalost produktů, historie barmanského řemesla a koktejlů, složení koktejlového menu a mnoho dalších.

Letos je to zatím nejlepší výsledek, kterého Black Angel’s bar za svou existenci dosáhl, ale velké světové úspěchy zaznamenal i v předchozích letech. Například v minulém roce se tento výjimečný bar dostal dle deníku The Sunday times mezi 50 nejlepších a u nás získal na Czech Bar Awards 2012 ocenění „Nejlepší hotelový bar“.

A čím si toto uznání zasloužil? Porotu, která byla tvořena odborníky z celého světa, si bezpochyby získal širokou škálou kvalitních koktejlů a stoprocentní kvalitou svých služeb. Dobré jméno vytváří podniku ale především špičkový personál. „Naši barmani vyhrávají soutěže a dělají tímto způsobem reklamu baru po celém světě. Reprezentují nás na světových finále a tam většinou porotci jezdí a mohou získávat prvotní informace o potenciálně dobrých barech,“ říká barmanager Black Angel’s baru Pavel Šíma.

Jak se vůbec stane, že se bar dostane do nominace a následně se umístí na takto vysoké pozici? „Někteří porotci náš bar osobně navštívili a posléze mu dle svého uvážení přidělili určitý počet bodů. Každý z nich si vytváří svůj žebříček pěti nejlepších a pak se ze všech na základě bodového ohodnocení vybere deset nejlepších,“ říká Pavel Šíma. Aby byl bar vůbec hodnocen, musí ho někdo nominovat a to se stane, pouze pokud bar nabízí stoprocentní kvalitu. Pak se o něm začne mluvit a poté přijde i to, že ho někdo nominuje. Když je bar opravdu dobrý, může se dostat i do top 10.

Sejít se s přáteli v baru, který se nachází v suterénu hotelu U Prince na Staroměstském náměstí, je opravdový zážitek. Není zde možnost pořizovat snímky, čímž je garantováno absolutní soukromí všech hostů. Takže pokud se chcete o výjimečnosti tohoto podniku přesvědčit, musíte tak učinit osobně. Času, který zde strávíte, rozhodně nebudete litovat!

 

Foto: Black Angel’s bar

www.blackangelsbar.cz

Fotogalerie
4305 4306

Další články z rubriky

PAVEL ZEDNÍČEK V ZÁPLAVĚ BUBLINEK S ANDREOU VEREŠOVOU!

PAVEL ZEDNÍČEK V ZÁPLAVĚ BUBLINEK S ANDREOU VEREŠOVOU!

JOŽO RÁŽ PŘEŽIL POLIBEK SMRTI

JOŽO RÁŽ PŘEŽIL POLIBEK SMRTI

V PLESOVÉM ÚSTÍ NAD LABEM JAKO VE VEGAS!

V PLESOVÉM ÚSTÍ NAD LABEM JAKO VE VEGAS!

KDO SI ODNESL ZAJÍMAVOU VĚŠTBU ZE KŘTU KNIHY ZNÁMÉ KARTÁŘKY?

KDO SI ODNESL ZAJÍMAVOU VĚŠTBU ZE KŘTU KNIHY ZNÁMÉ KARTÁŘKY?

3 V 1 NARAZILY NA CITLIVÉ TÉMA

3 V 1 NARAZILY NA CITLIVÉ TÉMA