Magazín Elita

KALENDÁŘ PROMĚNY NADACE ARCHA CHANTAL SE VRACÍ - TENTOKRÁT S MONSTRY A GANGSTERY, ALE I ROMANTIKOU

KALENDÁŘ PROMĚNY NADACE ARCHA CHANTAL SE VRACÍ - TENTOKRÁT S MONSTRY A GANGSTERY, ALE I ROMANTIKOU

Již počtvrté a opět ve znamení filmu přichází kalendář, který každoročně nabízí nečekané proměny známých osobností pro dobrou věc. Stejně jako v loňském roce, i letos je hlavním tématem film, tedy přesněji slavné světové filmové dvojice. A ty si s chutí zahráli slavné české dvojice.

Autoři projektu Proměny Marek Škarpa a fotograf Petr Kurečka letos oslovili pouze skutečné dvojice. Ať už manželské, sourozenecké nebo třeba ty, které už jako dvojice vnímáme. A nabídli jim možnost ztvárnit dvojice, které známe z filmů různých žánrů a napříč stoletím.

Václav Vydra a Jana Boušková, Bára Hrzánová a Radek Holub, Saša Rašilov a Vanda Hybnerová, Ivan Trojan a Klára Trojanová, Karel Gott a Ivana Gottová, Linda Rybová a David Prachař, Lenka Vlasáková a Jan Dolanský, Karel Roden a Marián Roden, Bára Kodetová a Pavel Šporcl, Daniela Kolářová a Jiří Ornest, Michal Suchánek a Richard Genzer a vyjímečně i jedna trojice v čele se zakladatelkou Nadace Archa Chantal, tedy Chantal Poullain se dvěma dcerami Bolka Polívky - Annou Polívkovou s Kamilou Polívkovou.

Autoři k tomu říkají: „Letos jsme se snažili propojit reálné dvojice s dvojicemi filmovými. Byl to zatím náš nejnáročnější projekt a to dokonce tak, že jsme pro tři fotografie vytvářeli velké ateliérové scény jako pro opravdové filmové natáčení. A ny výsledku je to rozhodně poznat,“ a doplňují i postřeh k výběru dvojic: „Někdy si o to ty filmové postavy doslova řekli. Hned jsme věděli, koho v roli chceme vidět. U jiných bylo to hledání těžší. Třeba pro Danielu Kolářovou a jejího manžela Jirku Ornesta jsme měli připravené varianty, na které vůbec nedošlo. Oba jsou totiž fanoušky jedné konkrétní dvojice a tak jsme jim vlastně splnili tajný sen.“ Jaký sen to byl, to autoři prozradí až na křtu kalendáře Proměny.

Kalendář je letos zabydlen pestrým výběrem postav ze známých i méně známých filmů. A to jak horory, komediemi, tak filmy dobrodružnými a romantickými. Vévodí jim určitě Vinnetou s Ribanou, ale pozadu nezůstávají ani Asterix s Obelixem, Addamsova rodina, výpravný Dracula s krásnou Mínou, Luke Skywalker s Princeznou Leiou z Hvězdných válek a nebo dva pánové v rolích dvou krásných žen – Dafné a Josefíny z filmu Někdo to rád horké!

Dalšími ztvárněnými dvojicemi jsou mimo jiné Jules a Vincent z Pulp Fiction, Zorro a jeho krásná Elena, Laurel a Hardy, ale i méně známé filmy, které patří mezi klasiku – Metropolis Fritze Langa a bratři Marxové, komediální géniové čtyřicátých let.

Kalendář Proměny vzniká opět na podporu projektů v dětských zdravotnických zařízeních, které realizuje Nadace Archa Chantal a které díky kalendáři získali za uplynulé tři roky více jak 3 miliony korun.

Fotogalerie
1890 1891

Další články z rubriky

JANEK LEDECKÝ DOKÁŽE Z LIDÍ VYMÁČKNOUT, CO POTŘEBUJE!!!

JANEK LEDECKÝ DOKÁŽE Z LIDÍ VYMÁČKNOUT, CO POTŘEBUJE!!!

V BRNĚ BYL NA FESTIVALU LIFE! POKOŘEN LOŇSKÝ TANEČNÍ REKORD

V BRNĚ BYL NA FESTIVALU LIFE! POKOŘEN LOŇSKÝ TANEČNÍ REKORD

MUŽ ROKU A BATIST NEJ SESTŘIČKA POKŘTILI SVÉ KALENDÁŘE

MUŽ ROKU A BATIST NEJ SESTŘIČKA POKŘTILI SVÉ KALENDÁŘE

MUZIKÁLOVÁ HEREČKA ANETA VRZALOVÁ PORODILA, ZHUBLA A UŽ JE OPĚT NA PÓDIU

MUZIKÁLOVÁ HEREČKA ANETA VRZALOVÁ PORODILA, ZHUBLA A UŽ JE OPĚT NA PÓDIU

TOMU SE NEDÁ UVĚŘIT! NEJKRÁSNĚJŠÍ  ČEŠKA ROKU 2013 PŘIVEDE ZA 4 MĚSÍCE NA SVĚT MIMINKO

TOMU SE NEDÁ UVĚŘIT! NEJKRÁSNĚJŠÍ ČEŠKA ROKU 2013 PŘIVEDE ZA 4 MĚSÍCE NA SVĚT MIMINKO