Magazín Elita

FC BARCELONA A EVROPSKÁ KOMISE SPOJUJÍ SÍLY, ABY KOUŘENÍ „VYKOPLY“ Z EVROPY

FC BARCELONA A EVROPSKÁ KOMISE SPOJUJÍ SÍLY, ABY KOUŘENÍ „VYKOPLY“ Z EVROPY

Brusel 18. září (PROTEXT/PRNewswire) - Evropská komise (EK) a FC Barcelona (Barca) dnes oznamují mimořádné partnerství. Projekt „Quit Smoking with Barca“ (Přestaňte kouřit s Barcou) bude stavět na úspěchu kampaně „Ex-kuřáci jsou nezastavitelní“ Evropské komise a podpoře milionů fanoušků Barcy s cílem pomoci 28 milionům evropských kuřáků* nadobro tento zlozvyk „odkopnout“.

Partnerství mezi jedním z nejprestižnějších sportovních klubů na světě a evropskou institucí je ambiciózní projekt, který v takovém rozsahu nikdy nebyl vyzkoušen. Projekt „Quit Smoking with Barca“ je nejnovější a nejsmělejší iniciativou oceněné kampaně „Ex-kuřáci jsou nezastavitelní“. Je to poprvé, co Evropská komise spolupracuje s partnerem v oblasti sportu, který zasáhl srdce milionů lidí. Cílem programu není odsoudit kuřáky, ale upozornit na mnoho výhod, které jsou spojeny s tím, když člověk s kouřením přestane. Program tato pozitivní sdělení kombinuje s nástroji kampaně „Ex-kuřáci jsou nezastavitelní“, které jsou založeny na důkazech. Projekt „Quit Smoking with Barca“ nabízí fanouškům Barcy, fotbalu a sportu obecně na míru šitý zdravotní školicí program s každodenními tipy, jak přestat kouřit, a povzbuzení ze srdcí a úst představitelů samotného klubu.

Kampaň bude mít podporu programu iCoach ( http://www.exsmokers.eu, což je bezplatný, osvědčený digitální zdravotní nástroj, který již pomáhá téměř čtvrt milionu lidí z celé Evropy (to znamená každému pětistému kuřákovi) v jejich snaze natrvalo přestat kouřit. Ode dneška je iCoach k dispozici také jako aplikace pro iPhone a Android.

„Pomocí této spolupráce se budeme snažit pomáhat fotbalovým fanouškům z celé Evropy, aby znovu vzali své zdraví a život do svých rukou, a budeme je povzbuzovat, aby stejnou vášeň, jakou věnují této nádherné hře, měli také pro své zdraví,“ prohlásil prezident klubu FC Barcelona Sandro Rosell ve své řeči při oznámení zahájení projektu v bruselském ústředí Evropské komise.

Rosell pokračoval: „Jsme hrdí, že tady dnes můžeme být a bok po boku spolupracovat s Evropskou komisí na zlepšení zdraví našich příznivců a všech fotbalových fanoušků. V Barce pevně věříme v náš slogan „více než jen klub“ a podporujeme hodnoty jako respekt, zdraví a společenská angažovanost. Naši fanoušci a členové nám 113 let věnují svou bezvýhradnou podporu a oddanost a je naší povinností pečovat o to nejdůležitější, co mají - jejich zdraví. Barca chápe, jak důležitá je při překonávání výzev týmová práce, a proto v rámci kampaně „Quit Smoking with Barca“ budeme jejich spoluhráčem, který jim bude pomáhat zvítězit nad cigaretami. Nabídneme jim vedení, povzbuzení a praktickou pomoc. Vyzývám všechny kuřáky, aby se do této kampaně zapojili“.

John Dalli, evropský komisař pro zdraví a spotřebitele, uvedl: „Jsem rád, že v rámci spolupráce s klubem FC Barcelona můžeme Evropanům pomáhat zbavit se kouření. Evropská komise již má zkušenosti s osvětovými kampaněmi v oblasti kouření a zaváděním regulačních opatření zaměřených na tabák po celé EU. Naše kampaň „Ex-kuřáci jsou nezastavitelní“ pomáhá statisícům mužů a žen na jejich cestě k životu bez kouření a tato spolupráce by měla naše sdělení zesílit. Pomocí fotbalu, který je univerzálním jazykem, můžeme podporovat více Evropanů v jejich úsilí přestat kouřit a stát se do konce života nezastavitelnými ex-kuřáky.“

Dr. Jordi Monés, ředitel zodpovědný za lékařskou oblast v Barce, a průkopník předchozí klubové iniciativy pro skončení s kouřením, „Barca Sense Fum“ (Barca bez kouření), která znamenala zákaz kouření ve všech klubových prostorách, sdělil: „Barca je velmi hrdá na to, že může spolupracovat s institucí, jako je Evropská komise. Chtěli jsme spojit své síly s největším veřejným orgánem v Evropě a přesvědčit lidi, aby udělali první krok k životu bez kouření. Stejně jako nás naši fandové podporují a ženou za vítězstvím, budeme nyní prostřednictvím projektu „Quit Smoking with Barca“ podporovat my je v jejich nejtěžší výzvě - skončit s kouřením nadobro.“

Další informace: http://www.quitsmokingwithbarca.eu

Kampaň „Ex-kuřáci jsou nezastavitelní“ : http://www.exsmokers.eu

Oficiální domovská stránka FC Barcelona : http://www.fcbarcelona.com

Projekt „Quit Smoking with Barca“ je společný závazek klubu FC Barcelona a Evropské komise zaujmout postoj proti kouření a proti téměř 700 000 zbytečných úmrtí, které si tabák v Evropě každý rok vyžádá. Tato kampaň, která staví na účinku kampaně „Ex-kuřáci jsou nezastavitelní“ Evropské komise a iniciativy „Sense Fum“ Barcelony, podnítí a podpoří 28 milionů kuřáků z celé *Evropy ve věkové skupině 25-34 let, aby dokázali tento zlozvyk „odkopnout“ a stát se nezastavitelnými ex-kuřáky po celý zbytek života (quitsmokingwithbarca.eu).

Foto: z leva: prezident klubu FC Barcelona Sandro Rosell, John Dalli, evropský komisař pro zdraví a spotřebitele, Dr. Jordi Monés, ředitel zodpovědný za lékařskou oblast v Barce


Další články z rubriky

MEZINÁRODNÍM POTRAVINÁŘSKÝM VELETRHŮM VÉVODÍ SALIMA

MEZINÁRODNÍM POTRAVINÁŘSKÝM VELETRHŮM VÉVODÍ SALIMA

GALERIE GOAP VYSTAVUJE FILMOVÉ PLAKÁTY ANDYHO WARHOLA

GALERIE GOAP VYSTAVUJE FILMOVÉ PLAKÁTY ANDYHO WARHOLA

SVATÝ VALENTÝN - DEN, KTERÝ STOJÍ ZA TO VĚNOVAT VAŠEMU VZTAHU

SVATÝ VALENTÝN - DEN, KTERÝ STOJÍ ZA TO VĚNOVAT VAŠEMU VZTAHU

OD VIRTUÁLNÍ LÍTAČKY AŽ PO AUTA NABÍJENÁ LAMPAMI NA KARLÍNSKÉM NÁMĚSTÍ

OD VIRTUÁLNÍ LÍTAČKY AŽ PO AUTA NABÍJENÁ LAMPAMI NA KARLÍNSKÉM NÁMĚSTÍ

PLES JAKO BRNO HOSTY ZAHRNE LUXUSEM, DELIKATESAMI I HITY KAPELY KRYŠTOF

PLES JAKO BRNO HOSTY ZAHRNE LUXUSEM, DELIKATESAMI I HITY KAPELY KRYŠTOF