Magazín Elita

CHYSTÁ SE TŘETÍ ROČNÍK PRAGUE CUPU!

CHYSTÁ SE TŘETÍ ROČNÍK PRAGUE CUPU!

Prague Cup je mezinárodní turnaj florbalu na elektrických vozících, který pořádá náš klub EWSC Praha. Turnaj se koná každé dva roky a tento turnaj již má pořadové číslo tři. Vše se seběhne 2. až 5. května 2013, přičemž hrací dny budou 3. a 4. května ve sportovní hale Radotín v Praze.

Pro náš tým Jaguars je důležité být v kontaktu se zahraničím a pořádání vlastního turnaje je, kromě účasti na turnajích jiných týmů, jedna z největších příležitostí. Srovnání se zahraničním florbalem je pro nás stále velká výzva a motivace. Navíc pořádání vlastního turnaje u nás doma v Praze pro nás znamená větší dostupnost, protože účast na zahraničních turnajích je velmi nákladná – platí se poměrně vysoké startovné, máme výdaje s cestou a musíme zaplatit asistenci.

Stejně jako loni zveme týmy z celé Evropy. Loňského ročníku se zúčastnilo pět týmů ze zahraničí – přesněji z Německa, Belgie, Nizozemí, Itálie a Slovinska. Včetně našeho týmu a týmu New Cavaliers. Ubytování je opět zajištěné na internátech Jedličkova ústavu, které jsou pro vozíčkáře plně připraveny a vyhovují i svou kapacitou. Najít v Praze bezbariérové ubytovaní pro přibližně 100 lidí je prakticky nemožné. A sportovní hale Radotín jsme taky zůstali věrní, protože se osvědčila. Je ideální svou bezbariérovostí i polohou. Jen místo slavnostní závěrečné večeře bude letos jiné a snad bude příjemným překvapením jako v předchozím ročníku, kdy jsme večeřeli v nejvyšším patře pankrácké nejvyšší budovy a výhled na noční Prahu byl obrovský zážitek.

Právě jsme začali se zasíláním pozvánek zahraničním týmům a těšíme se na jistě zajímavé zápasy. Budeme rádi, když se na nás přijdete podívat, nebo když se rozhodnete naši akci jakkýmkoliv způsobem podpořit.

 

Jana Stárková

Brankářka týmu Jaguars

Novinářka na volném kolečku


Další články z rubriky

PREMIÉRA SE BLÍŽÍ, ALE NEÚPROSNÝ REŽISÉR STÁLE NĚCO VYLEPŠUJE

PREMIÉRA SE BLÍŽÍ, ALE NEÚPROSNÝ REŽISÉR STÁLE NĚCO VYLEPŠUJE

MUŽ ROKU MATYÁŠ HLOŽEK PŘEVZAL TOYOTU, KOHO V NÍ BUDE VOZIT, KDYŽ JE BEZ PŘÍTELKYNĚ…

MUŽ ROKU MATYÁŠ HLOŽEK PŘEVZAL TOYOTU, KOHO V NÍ BUDE VOZIT, KDYŽ JE BEZ PŘÍTELKYNĚ…

NEJSKVĚLEJŠÍ DEN PRO MILOVNÍKY PSŮ BYL V LUŽINÁCH

NEJSKVĚLEJŠÍ DEN PRO MILOVNÍKY PSŮ BYL V LUŽINÁCH

OPRAVDU SE ODEHRÁL ÚNOS MÍŠI DOLINOVÉ ZA BÍLÉHO DNE?

OPRAVDU SE ODEHRÁL ÚNOS MÍŠI DOLINOVÉ ZA BÍLÉHO DNE?

MODEL JAN HAVLOVIC SE CHYSTÁ DO CHOMOUTU

MODEL JAN HAVLOVIC SE CHYSTÁ DO CHOMOUTU