Magazín Elita

FESTIVAL U PŘÍLEŽITOSTI MOTORKÁŘSKÉHO SRAZU U NECHRANICKÉ PŘEHRADY SE VYDAŘIL

FESTIVAL U PŘÍLEŽITOSTI MOTORKÁŘSKÉHO SRAZU U NECHRANICKÉ PŘEHRADY SE VYDAŘIL

Již potřetí se sešli příznivci motorek všech kubatur a stáří na motorkářském srazu v obci Poláky u Nechranické přehrady, který pořádají místní nadšenci motorek. V letošním roce se k nim přidala obec Chbany, která připravila ke srazu pouťový festival s bohatým doprovodným programem.

Atrakce pro děti, mnoho stánků se širokou nabídkou jídla, pití a dalších pochutin přispěly k úspěšnému průběhu celé akce. Již od ranních hodin v sobotu 18.8. se do areálu řadilo nespočet zájemců jedné stopy z řad majitelů strojů i fanoušků.  Retro motorky a moderní stroje se prezentovaly u kulturního domu a na úvod se uskutečnila několikakilometrová spanilá jízda všech strojů.

Doprovodný dopolední program byl věnován dětem. Známý kouzelník Jiří Hadaš bavil děti společně s populární skupinou 5 Angels. „Před týdnem jsme se dozvěděli, že 5 Angels vystoupí na Nechranické přehradě a kvůli našim dcerkám, které jsou jejich velké fanynky, jsme si dokonce posunuli odjezd na dovolenou. Než nám skupina podepsala své podpisové karty i s věnováním, strávili jsme chvilku ve frontě, ale Lenka a Vendulka si přišly na své,“ přiznávají manželé Novákovi z Litvínova.

Odpolední program zahájila regionální skupina Barruth a Furt 2n. Mimořádný zájem fanoušků si získala moravská rocková skupina Argema, která s novým frontmanem zazpívala své největší hity. I další skupina patřila k matadorům rocku. Skupina Brutus si vzala s sebou také četnou základnu fanoušků. Festival omladila pop rocková skupina The Travelers. Při západu slunce připomněla nestárnoucí hity Chrise Normana mostecká skupina New Age of Smokie a poté během záplavy světelných efektů vystoupila za nemalých ovací fanoušků skupina Rybičky 48. Příjemným překvapením festivalu bylo vystoupení pražské pop rockové skupiny Prowizorium, která si našla mnoho nových fanoušků. Ještě před svým vystoupením navštívili mostecké rádio Gama, kde zavzpomínali na turné se skupinou Kryštof a Wohnout. Závěr festivalu již patřil nestárnoucí partě showmanů  Děda Mládek Illegal Band, která v závěru přidávala ještě několik skladeb.

„Děkuji všem, kteří se podíleli jak na přípravě, tak na samotném průběhu celé akce. Za bezpečnost na silnici a v areálu patří velké díky příslušníkům Policie ČR. Děkuji také žateckým záchranářům a především našim sponzorům. Nemalé poděkování patří i místním občanům z obce Poláky za jejich shovívavost při konání uvedené akce“, svěřuje se starosta obce Chbany Jiří Hoření a dodává:  “Již v těchto dnech s uměleckou agenturou Gardes pracujeme na programu příštího ročníku jak pro děti, tak dospělé. Pro rockové fanoušky chystáme velké překvapení. Hlásí se nám mnoho pivovarů, stánkařů, majitelů dětských atrakcí a dalších zájemců. Jsme rádi, že tato akce měla tak velký úspěch. Věříme, že se z této akce stane tradice, kde se budou setkávat občané z blízkého i širokého okolí, což je hlavní myšlenka celého festivalu“.

Více informací: www.gardes.cz

Text: Stanislav Stebila

Foto: Odřej Trousil

Fotogalerie
1711 1712 1713 1714 1715

Další články z rubriky

PAVEL ZEDNÍČEK V ZÁPLAVĚ BUBLINEK S ANDREOU VEREŠOVOU!

PAVEL ZEDNÍČEK V ZÁPLAVĚ BUBLINEK S ANDREOU VEREŠOVOU!

JOŽO RÁŽ PŘEŽIL POLIBEK SMRTI

JOŽO RÁŽ PŘEŽIL POLIBEK SMRTI

V PLESOVÉM ÚSTÍ NAD LABEM JAKO VE VEGAS!

V PLESOVÉM ÚSTÍ NAD LABEM JAKO VE VEGAS!

KDO SI ODNESL ZAJÍMAVOU VĚŠTBU ZE KŘTU KNIHY ZNÁMÉ KARTÁŘKY?

KDO SI ODNESL ZAJÍMAVOU VĚŠTBU ZE KŘTU KNIHY ZNÁMÉ KARTÁŘKY?

3 V 1 NARAZILY NA CITLIVÉ TÉMA

3 V 1 NARAZILY NA CITLIVÉ TÉMA