Magazín Elita

ČESKÉ MISSKY VOLILY MISS DEAF WORLD A MISS DEAF EUROPE!

ČESKÉ MISSKY VOLILY MISS DEAF WORLD A MISS DEAF EUROPE!

Miss Deaf World and Europe 2012 se stala půvabná Karin Keuterová z Německa. První vicemiss byla zvolena temperamentní Maria Sakvarelašviliová z Gruzie. Titulem druhé vicemiss se může pyšnit sympatická Mariana Laceviuková  z Ukrajiny.

Finálový večer Miss neslyšících se odehrál v tak trochu netradiční atmosféře, totiž co se potlesku a ovací týče. Místo tradičního "plácání", se dlaněmi, vztyčenými k pódiu, rychle otáčelo, mihotalo.... Moderátorům večera Miloši Knorovi a Lence Vacvalové pomáhali jejich kolegové s tlumočením do znakové řeči. I porota, v níž mimo jiné zasedli Česká Miss 2011 Jitka Nováčková, Miss World 2011 Denisa Domanská, herec Miroslav Hrabě, Česká Miss 2011 Jitka Nováčková, závodní jezdec Jan Charouz, útočník HC Slavia Vladimír Růžička mladší, nejmladší česká modelka Dominika Synková a reportérka Kloboukfilm Eliška Jandová, vnímala atmosféru této celosvětové soutěže jinak.  "Bylo to hodně silné, plné smíšených emocí", nechala se slyšet Jitka Nováčková, „chvilkami člověka až mrazilo, když si uvědomil, že tančící a na playback zpívající dívky neslyší, nemluví ". Podobný pocit si odnášeli snad všichni. Nejmladší porotkyně Dominika Synková, která již od svých 13 ti let předvádí na molech v Číně, Izraeli, Gruzii nebo Itálii a stala se tváří několika světových značek, řešila nejen celkový dojem ze soutěže, ale také pocity soutěžích dívek. "Byla jsem s nimi chvíli v zákulisí, což mě vrátilo do doby, kdy jsem se poprvé účastnila přehlídky v zahraničí. Nikoho jsem tam neznala, ale uměla jsem se s kýmkoli domluvit. Byla ve mně malá dušička. Tyhle holky jsou z různých koutů světa, domlouvají se jen znakovou řečí, přesto září a jejich výkony jsou.... No, neuvěřitelné!"

Do soutěže se přihlásilo 48 států! Diváci tak shlédli zástupkyně exotických zemí, jako jsou Malajsie, Paraguay nebo Indie, ale i zemí evropských – Francie, Švédsko, včetně reprezentantek z ČR i SR. Své finalistky přišli povzbudit zástupci z mnoha ambasád, např. z čínské nebo gruzínské. Největší podporu měla (kromě české a slovenské finalistky) jihoafrická reprezentantka, které přiletěla fandit 20 ti členná výprava.

Zdroj: kloboukfilm.cz

Fotogalerie
1622 1623

Další články z rubriky

MISS ŠIŠKOVÁ SE FOTILA S JEZDCE F1 ROMAINEM GROSJEANEM

MISS ŠIŠKOVÁ SE FOTILA S JEZDCE F1 ROMAINEM GROSJEANEM

JEZDCI F1 MUSÍ NEZBYTNĚ DODRŽOVAT PITNÝ, COŽ UŽ VÍ I VÍTĚZKY ČESKÉ MISS

JEZDCI F1 MUSÍ NEZBYTNĚ DODRŽOVAT PITNÝ, COŽ UŽ VÍ I VÍTĚZKY ČESKÉ MISS

VE VELKOFILMU JAN ŽIŽKA SE POTKAJÍ HERCI ZE TŘÍ KONTINENTŮ

VE VELKOFILMU JAN ŽIŽKA SE POTKAJÍ HERCI ZE TŘÍ KONTINENTŮ

BATIST NEJ SESTŘIČKA  JE IVANA LELKESOVÁ SI ZAHRAJE V SERIÁLU MODRÝ KÓD

BATIST NEJ SESTŘIČKA JE IVANA LELKESOVÁ SI ZAHRAJE V SERIÁLU MODRÝ KÓD

ZPĚVÁK JAKUB VAŇAS ŠEL ZA HUDBOU PO SVÉM

ZPĚVÁK JAKUB VAŇAS ŠEL ZA HUDBOU PO SVÉM

ALFONS MUCHA - SLOVANSKÁ EPOPEJ