Magazín Elita

RODINA NOTEBOOKŮ VAIO SE ROZRŮSTÁ

RODINA NOTEBOOKŮ VAIO SE ROZRŮSTÁ

Nový Elegantní notebook VAIO E 14P od Sony  se stylovými barevnými akcenty pro každodenní práci s multimédii je na trhu. Letos může každý vyjádřit svůj osobní styl pomocí nového notebooku Sony VAIO E Series 14P s úhlopříčkou 35,5 cm (14”), který je jako stvořený pro snadnější a inteligentnější každodenní práci.

A nejen díky těmto vlastnostem se stal nový model Sony VAIO E 14P oficiálním notebookem 47. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Doma, ve škole nebo v kavárně – nový počítač řady VAIO E všude zaujme svým jemným, ale nenápadně sebevědomým zaobleným designem. Trojici svěžích barev (bílá, černá nebo růžová) zvýrazňuje doplňková barva po obvodu těla
a víka notebooku, kolem touchpadu a klávesnice. Eleganci a individualitu podtrhují hliníkové rámečky kolem reproduktorů.

Pohodlná klávesnice s oddělenými klávesami s dostatečnými rozestupy je vybavena podsvícením pro přesné psaní i pozdě v noci. Podsvícení se aktivuje pomocí senzoru okolního osvětlení, který snižuje jas displeje a šetří energii, když pracujete při menším osvětlení.

Dostatečně velký touchpad s podporou víceprstových gest nabízí dostatečnou „klikací“ plochu pro intuitivní beztlačítkové ovládání. Na velkém touchpadu můžete pohodlně procházet internetové stránky, upravovat fotografie atd. pomocí prstových gest jako rolování, listování, zoomování roztažením nebo otáčení.

Úplnou novinkou u notebooků VAIO je ovládání gesty (Gesture Control) umožňující komunikovat s počítačem pomocí intuitivních pohybů rukou.
Pro listování internetovými stránkami nebo procházení fotogalerií zvedněte ruku před webkameru a mávněte zleva doprava. Přehrávání hudby nebo prohlížení slideshow pozastavíte mávnutím ruky směrem dolů. Hlasitost zvýšíte nebo snížíte „otáčecími“ pohyby ukazováku směrem ke kameře. Technologii Gesture Control momentálně podporuje Windows® Media Player, Internet Explorer® 9, PowerPoint® v Microsoft Office 2010 a vyšší a PowerDVD.

Obraz při videochatování je ostřejší a jasnější díky vestavěné HD webkameře
s technologií „Exmor for PC“. Přátelé a příbuzní vás rádi uvidí s ostřejšími detaily, kontrastněji a v sytějších barvách, a to i za zhoršeného osvětlení, se kterým se jiné webkamery těžko vyrovnávají a nabízejí jenom zrnitý, neostrý obraz.

Pěkný vzhled notebooku VAIO E 14P doplňuje čistý a jasný zvuk. Unikátní technologie Sony xLOUDTM a Clear PhaseTM zvyšují hlasitost bez zkreslení
a doplňují filmy a hry o impozantní zvukový doprovod. Můžete také přepnout
do režimu Dolby® Home Theatre® V4, který se postará o hutný filmový zvuk, ať posloucháte prostřednictvím vestavěných reproduktorů, externích reproduktorů nebo sluchátek.

Energeticky úsporná konstrukce počítače VAIO E vám umožňuje déle pracovat
i bavit se. Výdrž baterie až 7 hodin1 nabízí dostatek energie na poznámky
při přednáškách i na následný „relax“ při prohlížení internetových stránek nebo komunikaci po sociálních sítích.

Systém hybridní grafiky využívá pro náročné aplikace, jako jsou hry nebo úprava videoklipů a fotografií, speciální grafický procesor (GPU). Při méně intenzívním zatížení se grafický procesor automaticky vypne a šetří energii baterie. Výdrž baterie ještě více posilují energeticky efektivní procesory,  VAIO Display i vestavěná optická mechanika, která se při nečinnosti přepíná do stavu s nulovým odběrem energie.

Nechcete ztrácet čas čekáním? S novou funkcí Rapid Wake + Eco budete připraveni k práci během několika okamžiků. Tento úsporný režim ukládá notebook VAIO do režimu spánku s ultranízkou spotřebou energie, ve kterém vaše data vydrží v bezpečí až deset dnů2. Otevřete víko a notebook bude během pár sekund v provozuschopném stavu se všemi soubory přesně tak, jak jste je naposledy nechali.

Pokud jste na cestách a vašemu telefonu či jinému USB zařízení dochází energie, nemusíte si vůbec dělat starosti: VAIO poslouží vašemu smartphonu jako pohotová nabíječka, kdykoli nemáte v dosahu elektrickou zásuvku. Stačí telefon připojit k USB, a to i když je počítač vypnutý nebo v režimu Sleep.

Organizace, úprava a sdílení multimédií je u řady VAIO E ještě větší zábava. Každý počítač je bezplatně vybaven programem Sony PlayMemories Home, díky jehož snadným úpravám fotografií a videoklipů je vytváření domácího videa i 3D obsahu jednodušší než kdy dříve.

Nové notebooky řady VAIO E 14P jsou k dostání v bílém, černém nebo růžovém barevném provedení.

Svůj notebook VAIO můžete doplnit o stylově sladěnou Bluetooth® myš nebo měkké pouzdro, případně si můžete rovnou zvolit balíček obsahující počítač VAIO a sadu sladěných doplňků.

 

Snadno ovladatelné nové modely VAIO E 15 a E 17

Rodina počítačů VAIO řady E od Sony je od letošního roku větší. K představovanému notebooku VAIO E 14P přibývají ještě modely s většími displeji 39,5 cm (15,5”) a 43,8 cm (17,3”), které tak rozšiřují výběr přístupné zábavy v HD rozlišení.

Notebooky VAIO řady E se svým typickým zaobleným designem jsou jako stvořené pro rodiny, studenty a všechny, kdo si chtějí bez problémů užívat práci s multimédii.

VAIO E 15 nabízí kombinaci svěžího, individualistického designu a všech funkcí, které můžete pro každodenní práci potřebovat. Procesory Intel®, dostatečná úložná kapacita, výkonná grafika a čistý kontrastní obraz displeje VAIO Display s úhlopříčkou 39,5 cm (15,5”) – co víc si můžete přát pro úspěšný den?

VAIO E 17, které se u vybraných modelů může pochlubit 43,8cm (17,3”) obrazovkou VAIO Display Plus Full HD, nabízí více než dostatečný prostor pro sledování filmů na Blu-ray™ (u vybraných modelů), úpravu fotografií nebo hraní her.

Potřebujete si dát pauzu? Počítač není nutné vypínat nebo přepínat do režimu spánku. Stačí zavřít víko a VAIO E se uloží do ultra-nízkoenergetického režimu, v němž budou vaše data v bezpečí po dobu až deseti dní1. Až budete chtít pokračovat, jednoduše otevřete víko. Funkce Rapid Wake + Eco zajistí připravenost k práci během několika málo okamžiků se všemi soubory přesně tak, jak jste je opustili.

Procházení dokumentů a multimediálních souborů pomocí velkého beztlačítkového touchpadu je velmi snadné. Vybrané modely jsou navíc vybaveny podsvícenou klávesnicí pro pohodlné psaní při ztlumeném okolním osvětlení. Vestavěná HD webkamera s technologií „Exmor for PC“, která nabízí ostřejší detaily, vyšší kontrast a sytější barvy, se postará
o jasnější a zářivější obraz při videochatování. Bohatý a přirozený zvuk filmů
i her zajišťují technologie xLOUD™ a Clear Phase™, které bez zkreslení zesilují hlasitost reproduktorů.

Notebook VAIO dokonce poslouží jako užitečná nabíječka pro váš smartphone. Jednoduše připojte mobilní telefon přes USB a nabíjení může začít – i když je počítač vypnutý nebo v režimu spánku.

Nové modely VAIO E 15 a 17 se nabízejí v bílém, černém nebo (pouze E 15) stříbrném provedení. Ke svému notebooku si také můžete vybrat z řady sladěného příslušenství VAIO.


Další články z rubriky

A JE TO VENKU! TŘETÍ NEJKRÁSNĚJŠÍ ČEŠKA TEREZA KŘIVÁNKOVÁ SE ZASNOUBILA.

A JE TO VENKU! TŘETÍ NEJKRÁSNĚJŠÍ ČEŠKA TEREZA KŘIVÁNKOVÁ SE ZASNOUBILA.

KDO SE Z MUZIKÁLU GALILEO NEVEŠEL DO KOSTÝMU?

KDO SE Z MUZIKÁLU GALILEO NEVEŠEL DO KOSTÝMU?

ŠTĚFLÍČKOVÁ PŘED MISS UNIVERSE NEPODCENILA ANI KONTROLU CHRUPU

ŠTĚFLÍČKOVÁ PŘED MISS UNIVERSE NEPODCENILA ANI KONTROLU CHRUPU

ZIKMUNDA, LIŠKU RYŠAVOU, VE VELKOFILMU JAN ŽIŽKA HRAJE MATTHEW GOODE

ZIKMUNDA, LIŠKU RYŠAVOU, VE VELKOFILMU JAN ŽIŽKA HRAJE MATTHEW GOODE

KDE NAUČIL LUDĚK SOBOTA ŽENU LYŽOVAT? NA ŠUMAVĚ!

KDE NAUČIL LUDĚK SOBOTA ŽENU LYŽOVAT? NA ŠUMAVĚ!

Miss Princess

BETA GLUCAN