Magazín Elita

FOTOAPARÁT KAPESNÍCH ROZMĚRŮ CYBER-SHOT™ RX100 OD SONY

FOTOAPARÁT  KAPESNÍCH ROZMĚRŮ CYBER-SHOT™ RX100 OD SONY

Na trhu je první fotoaparát na světě1 vybaveným snímačem typu 1,0 s rozlišením 20,2 efektivních megapixelů a objektivem se světelností F1.8. Díky novému fotoaparátu Cyber-shot™ DSC-RX100 cestovat nalehko už neznamená smířit se s kompromisy v oblasti obrazové kvality.

Vlastnosti fotoaparátu

  • Dokonale prokreslené detaily díky snímači Exmor™ CMOS typu 1,0 (13,2 x 8,8 mm) s přibližně 20,2 efektivních megapixelů a objektivu F1,8 Carl Zeiss Vario-Sonnar T* s 3.6x optickým zoomem
  • Snímky s nízkou úrovní obrazového šumu pořízené z ruky za zhoršeného osvětlení díky vysoké citlivosti až ISO 256002
  • Fotografická kreativita díky intuitivnímu ovládacímu prvku Control Ring
  • Výkonné funkce ukryté v elegantně kompaktním hliníkovém těle díky nově vyvinutému objektivu AA (Advanced Aspherical)
  • Natáčení Full HD videa s extrémně nízkou úrovní obrazového šumu a dokonalým ovládáním všech aspektů obrazu
  • Režimy Auto Portrait Framing, Creative Style a Picture Effect

 

Elegantní hliníkové tělo modelu RX100, které vyniká pevností, lehkostí
a luxusním vzhledem,
v sobě ukrývá mnohé z pokročilých funkcí fotoaparátů Sony α s bajonetem A-mount a E-mount. Výborně se hodí na cestování, fotografování portrétů i života kolem nás a nabízí úžasnou obrazovou kvalitu
při pohodlném, intuitivním ovládání – kompaktní RX100 představuje krok směrem k vyšší úrovni fotografování. Je to také ideální kapesní fotoaparát
pro každého, kdo je neustále v pohybu a přitom chce pořizovat statické snímky i Full HD video vysoké kvality.

Srdcem fotoaparátu Cyber-shot™ RX100 je první Exmor CMOS snímač
na světě1 typu 1,0 o rozlišení 20,2 efektivních megapixelů.
Tento snímač, speciálně vyvinutý společností Sony, má plochu přibližně 4x větší než čip velikosti 1/2,3 běžný u kompaktních fotoaparátů. Zachycení mnohem většího množství světla je klíčem ke krásným, detailně prokresleným snímkům a Full HD videonahrávkám s nízkou hladinou obrazového šumu.

Velký snímač doplňuje ultrasvětelný objektiv Carl Zeiss Vario-Sonnar T* s 3.6x optickým zoomem. Oproti objektivům běžných kompaktních fotoaparátů velká světelnost objektivu F1,8 pouští k velkému snímači Exmor CMOS více světla.

Podobně jako u výkonných digitálních zrcadlovek, je objektiv vybaven sedmilamelovou kruhovou závěrkou, která usnadňuje vytváření profesionálně vyhlížejících snímků s ostře zobrazeným fotografovaným objektem
na hladce rozostřeném pozadí. Objektiv obsahuje asférické optické členy typu AA (Advanced Aspherical) podílející se
na extrémně kompaktních rozměrech fotoaparátu, avšak bez kompromisů v oblasti optických vlastností nebo ostrosti.

Snímač typu 1,0 a objektiv Carl Zeiss doplňuje optimalizovaný obrazový procesor BIONZ maximalizující fotografickou citlivost při zachování čistých, přirozených snímků a nabízející citlivost až ISO 256002 (pomocí technologie Multi Frame Noise Reduction), která i při fotografování z ruky při malém množství světla dává vzniknout výjimečně ostrým snímkům. Svižné sériové snímání rychlostí až 10 políček za sekundu (v plném rozlišení) umožňuje zachytit i ty nejrychlejší akce, zatímco vysokorychlostní autofokus zaostří na cíl již za 0,13 sekundy3.

I když fotografujete venku, na ostrém a kontrastním 7,5cm (3") LCD displeji Xtra Fine snadno rozeznáte jemné detaily a odstíny. Displej má rozlišení 1.229.000 obrazových bodů a poprvé představuje novou technologii WhiteMagic™ využívající pro zvýšení jasu kromě RGB i bílé pixely.

Fotoaparát nabízí širokou paletu manuálního nastavení umožňující detailní doladění obrazu jak při fotografování, tak při natáčení Full HD videa.

Pokročilí fotografové ocení unikátní ovládací prvek Control Ring kolem těla objektivu, který nabízí jemné a přesné nastavení expozice, zoomu, režimu Picture Effect a dalších funkcí, známých z digitálních zrcadlovek.

Užitečné tlačítko Fn (funkce) umožňuje rychlý přístup k často používaným funkcím. Funkce Memory Recall ukládá až tři sady nastavení pro rychlé vyvolání z paměti a nabízí velkou časovou úsporu, když nechcete neustále upravovat nastavení pro své oblíbené scény.

Stejně jako u digitálních zrcadlovek je k dispozici celá řada automatických
a manuálních režimů ostření pro ještě přesnější nastavení vašich snímků.
Při ručním zaostřování máte k dispozici funkci MF asistent, která zvětšuje obraz a tím usnadňuje jemné úpravy ostrosti. Nabízí se také užitečná funkce Peaking, která na displeji zvýrazňuje přesně zaostřené oblasti obrazu.

Fotografické možnosti jak pokročilých, tak začínajících fotografů rozšiřuje velká nabídka uměleckých efektů a režimů. Své fotografie můžete snadno upravit pomocí jednoho ze šesti kreativních stylů. Režimy Picture Effect nabízejí úpravy snímků přímo ve fotoaparátu, které si můžete předem prohlédnout na LCD displeji: Toy Camera, Partial Colour, Pop Colour, HDR Painting, Miniature, Illustration, Watercolour a další. (Poznámka: Náhled v reálném čase není k dispozici u všech režimů Picture Effect.)

Funkce Auto Portrait Framing (která je k dispozici i na nejnovějších fotoaparátech z řad NEX a Alpha) usnadňuje pořizování portrétů příbuzných a přátel. Díky ní všechnu černou práci, jako je detekce obličejů nebo zmenšení fotografované scény, aby vypadala sevřeněji a profesionálněji při zachování plného počtu pixelů, provádí Cyber-shot™ automaticky.

Nově vyvinutá dobíjecí baterie NP-BX1 Type X pro DSC-RX100 nabízí malé rozměry a velkou výdrž až na 330 statických snímků nebo 80 minut videa
na jedno nabití. Exkluzivním doplňkem pro tento fotoaparát je stylové přiléhavé pouzdro LCJ-RXA atraktivního vzhledu umělé kůže dodávané s ramenním popruhem. Pouzdro je pevně spojeno s fotoaparátem, který je na cestách díky jeho jednoduchému otevření vždy připraven k použití.

Nový kompaktní digitální fotoaparát Sony Cyber-shot™ RX100 bude na českém trhu k dostání od poloviny července 2012.

1 Mezi kompaktními digitálními fotoaparáty, stav k 6. červnu 2012.

2 Hodnoty ISO 12800 a vyšší jsou dosahovány kombinací technologie Superimposing (vícenásobná expozice)
a technologie By Pixel Super Resolution.

3 Skutečná rychlost automatického ostření závisí na typu scény a světelných podmínkách.

4 WhiteMagic je ochranná známka společnosti Japan Display Inc.

Zdroj: ConPro s.r.o.


Další články z rubriky

LÁĎA ONDŘEJ JE DRZOUNEK, KTERÝ DOSTAL DORTEM PO HUBĚ A ZASLOUŽENĚ, TEDY PRÝ!

LÁĎA ONDŘEJ JE DRZOUNEK, KTERÝ DOSTAL DORTEM PO HUBĚ A ZASLOUŽENĚ, TEDY PRÝ!

CO MYSLÍTE, JE ZPĚVAČKA NELLY ŘEHOŘOVÁ PUNTIČKÁŘKA NEBO DISCIPLINOVANÁ LAJDAČKA?

CO MYSLÍTE, JE ZPĚVAČKA NELLY ŘEHOŘOVÁ PUNTIČKÁŘKA NEBO DISCIPLINOVANÁ LAJDAČKA?

TOKHI DOKÁŽE UCHVÁTIT KAŽDÉHO, KDO MU NASLOUCHÁ

TOKHI DOKÁŽE UCHVÁTIT KAŽDÉHO, KDO MU NASLOUCHÁ

TANEČNÍK MAREK DĚDÍK SE CHYSTÁ DO CHOMOUTU

TANEČNÍK MAREK DĚDÍK SE CHYSTÁ DO CHOMOUTU

DVĚ SESTRY, POTENCIONÁLNÍ NEVĚSTY, MAJÍ K DISPOZICI JEN JEDNOHO MUŽE…

DVĚ SESTRY, POTENCIONÁLNÍ NEVĚSTY, MAJÍ K DISPOZICI JEN JEDNOHO MUŽE…

ALFONS MUCHA - SLOVANSKÁ EPOPEJ