Magazín Elita

SANEP: ČEŠI NEVĚŘÍ, ŽE ZATČENÍ RATHA JE ODPLATOU ZA OPOZIČNÍ PRÁCI

SANEP: ČEŠI NEVĚŘÍ, ŽE ZATČENÍ RATHA JE ODPLATOU ZA OPOZIČNÍ PRÁCI

Praha 18. května (PROTEXT) - Zpráva o zadržení a obvinění poslance a dnes již bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha překvapila více jak dvě třetiny domácí veřejnosti.

Více jak čtyři pětiny domácí populace se pak na základě zveřejněných informací domnívají, že by měl David Rath rezignovat na všechny své politické funkce. Více jak čtyři pětiny domácí populace se pak na základě zveřejněných informací domnívají, že by měl David Rath rezignovat na všechny své politické funkce. Ukázal to exkluzivní bleskový průzkum společnosti SANEP. Poslanec David Rath, který doposud rezignoval pouze na hejtmanský post a vystoupil z ČSSD, své zadržení a obvinění považuje za jednoznačnou odplatu za tvrdou opoziční práci, kdy policie pod vedením ministra Kubiceho zneužívá svou pravomoc k zastrašování a likvidaci politických odpůrců. S tímto názorem však nesouhlasí více jak dvě třetiny veřejnosti. Toto zjištění společnosti SANEP tak jasně poukazuje na většinové přesvědčení o vině Davida Ratha. To ostatně dokládá i názor téměř poloviny veřejnosti, která považuje zatčení a obvinění poslance a bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha za správné jednání policie. Více jak čtvrtina veřejnosti pak vnímá celý zásah jako součást politického konkurenčního boje. Neméně zajímavé je však zjištění, že více jak dvacet procent domácí populace vnímá celý policejní zásah a obvinění Davida Ratha jako začátek fungování právního státu.

Exkluzivní bleskový internetový on/off-line průzkum byl proveden ve dnech 15. - 17. května 2012 na vybrané skupině 5728 dotázaných, kteří představují reprezentativní vzorek obyvatel ČR ve věku 18-69 let. Celkově se průzkumu společnosti SANEP zúčastnilo v rámci respondentního panelu více jak 200 tisíc registrovaných uživatelů 12.430 dotázaných. Reprezentativní vzorek byl vybrán metodou kvótního výběru a odpovídá sociodemografickému rozložení obyvatel ČR dle údajů Českého statistického úřadu. Statistická chyba u uvedené skupiny obyvatel se pohybuje v rozmezí +-1,5 %. Kontrola daného vzorku byla provedena triangulační datovou metodou.

Zpráva o zadržení a obvinění poslance a bývalého sociálnědemokratického hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha v souhrnu překvapila 68,3 % respondentů, kteří představují reprezentativní vzorek domácí populace.

Názor, že by měl poslanec a dnes již bývalý hejtman Středočeského kraje David Rath po zatčení a obvinění protikorupční policií ČR rezignovat na všechny své politické funkce, sdílí v souhrnu 86,8 % dotázaných.

S výrokem Davida Ratha, který své zadržení a obvinění považuje za jednoznačnou odplatu za svou tvrdou opoziční práci, kdy policie pod vedením ministra Kubiceho zneužívá svou pravomoc k zastrašování a likvidaci politických odpůrců, souhlasí v souhrnu pouze 19,4 % dotázaných. Nesouhlasný postoj však zastává 69% respondentů.

Za správné jednání policie považuje zatčení a obvinění Davida Ratha 42,4 % dotázaných. Politický konkurenční boj vidí v zatčení a obvinění Davida Ratha 26,4 % respondentů. Velice zajímavý je i názor 21,2 % dotázaných, kteří považují dění kolem skandálu Davida Ratha jako začátek fungování právního státu.

Více na http://www.sanep.cz


Další články z rubriky

PROČ ŠUMAVA VYSYCHÁ?

PROČ ŠUMAVA VYSYCHÁ?

SANEP VYHODNOTIL ČERVNOVÉ PREFERENCE KANDIDÁTŮ NA PRAŽSKÉHO PRIMÁTORA

SANEP VYHODNOTIL ČERVNOVÉ PREFERENCE KANDIDÁTŮ NA PRAŽSKÉHO PRIMÁTORA

POMOC PRO PODNIKATELE - NAVZDORY SENÁTU, KTERÝ VLONI JEHO OFICIÁLNÍ VZNIK ZARAZIL

POMOC PRO PODNIKATELE - NAVZDORY SENÁTU, KTERÝ VLONI JEHO OFICIÁLNÍ VZNIK ZARAZIL

NENÍ ČEJKOVÁ NA MINISTERSTVU ZEMĚDĚLSTVÍ JEN JAKOUSI „TROJSKOU KOBYLOU“?

NENÍ ČEJKOVÁ NA MINISTERSTVU ZEMĚDĚLSTVÍ JEN JAKOUSI „TROJSKOU KOBYLOU“?

PROHLÁŠENÍ INVESTIGATIVNÍCH NOVINÁŘŮ

PROHLÁŠENÍ INVESTIGATIVNÍCH NOVINÁŘŮ

ALFONS MUCHA - SLOVANSKÁ EPOPEJ