Magazín Elita

FIRMY BY MOHLY UŠETŘIT ČAS I PENÍZE

FIRMY BY MOHLY UŠETŘIT ČAS I PENÍZE

Praha 14. května (PROTEXT) - Mnoho firem stále platí za odvoz a likvidaci elektroodpadu přesto, že by nemusely. Ukázaly to výsledky průzkumu kolektivního systému REMA, který již několik let nabízí bezplatný servis pro firmy v rámci zpětného odběru elektrozařízení.

Společnost REMA Systém, která se zabývá recyklací elektroodpadu v ČR, zjišťovala, jakým způsobem firmy v současné době nakládají s vyřazeným elektrozařízením.

Přestože by se dalo očekávat, že v době ekonomické krize budou firmy šetřit a hledat možnosti snižování nákladů na provoz, platí v rámci servisních balíčků často i za to, za co by nemusely.

„Pět z každých 10 oslovených firem využívá služeb servisních organizací, které se jim starají o komplexní nakládání s odpady. V ceně za služby pak často platí i za ekologické zpracování elektroodpadu nebo alespoň za jeho přepravu. Většinou je to proto, že se domnívají, že jakékoliv jiné řešení by bylo příliš složité a administrativně zatěžující,“ říká Petr Kubernát, výkonný ředitel společnosti REMA Systém.

Zástupci firem jsou pak často překvapení, jak jednoduché řešení je na trhu dostupné.

Elektroodpad stačí jednoduše připravit k odvozu a následně kontaktovat zástupce společnosti REMA Systém. „Pro připravený elektroodpad si bezplatně přijedeme a následně ho i zdarma zrecyklujeme. Odvoz probíhá v režimu zpětného odběru a firmám tak odpadá zatěžující administrativa“, uvádí Petr Kubernát.

Jednoduchost si pochvaluje i Ondřej Hylák, ekolog společnosti European Data Project s.r.o.:

„Před dvěma lety jsme vyzkoušeli bezplatný odvoz a recyklaci elektroodpadu a od té doby se Zelená firma stala nedílnou součástí odpadového hospodářství naší společnosti.

Objednávka svozu elektroodpadu nám nezabere více než 5 minut. Je to jednoduché a ušetří nám to nejen spoustu času, ale i finančních prostředků za odvoz a zpracování elektroodpadu.“ Systém se takto postará nejen o vyřazená elektrozařízení, ale i o baterie, zářivky, tonery, CD a DVD.

Bližší informace o možnostech recyklace jsou umístěny na stránkách http://www.remasystem.cz.

REMA Systém, a.s.


Další články z rubriky

MISS ŠIŠKOVÁ SE FOTILA S JEZDCE F1 ROMAINEM GROSJEANEM

MISS ŠIŠKOVÁ SE FOTILA S JEZDCE F1 ROMAINEM GROSJEANEM

JEZDCI F1 MUSÍ NEZBYTNĚ DODRŽOVAT PITNÝ, COŽ UŽ VÍ I VÍTĚZKY ČESKÉ MISS

JEZDCI F1 MUSÍ NEZBYTNĚ DODRŽOVAT PITNÝ, COŽ UŽ VÍ I VÍTĚZKY ČESKÉ MISS

VE VELKOFILMU JAN ŽIŽKA SE POTKAJÍ HERCI ZE TŘÍ KONTINENTŮ

VE VELKOFILMU JAN ŽIŽKA SE POTKAJÍ HERCI ZE TŘÍ KONTINENTŮ

BATIST NEJ SESTŘIČKA  JE IVANA LELKESOVÁ SI ZAHRAJE V SERIÁLU MODRÝ KÓD

BATIST NEJ SESTŘIČKA JE IVANA LELKESOVÁ SI ZAHRAJE V SERIÁLU MODRÝ KÓD

ZPĚVÁK JAKUB VAŇAS ŠEL ZA HUDBOU PO SVÉM

ZPĚVÁK JAKUB VAŇAS ŠEL ZA HUDBOU PO SVÉM

ALFONS MUCHA - SLOVANSKÁ EPOPEJ