Magazín Elita

FIRMY BY MOHLY UŠETŘIT ČAS I PENÍZE

FIRMY BY MOHLY UŠETŘIT ČAS I PENÍZE

Praha 14. května (PROTEXT) - Mnoho firem stále platí za odvoz a likvidaci elektroodpadu přesto, že by nemusely. Ukázaly to výsledky průzkumu kolektivního systému REMA, který již několik let nabízí bezplatný servis pro firmy v rámci zpětného odběru elektrozařízení.

Společnost REMA Systém, která se zabývá recyklací elektroodpadu v ČR, zjišťovala, jakým způsobem firmy v současné době nakládají s vyřazeným elektrozařízením.

Přestože by se dalo očekávat, že v době ekonomické krize budou firmy šetřit a hledat možnosti snižování nákladů na provoz, platí v rámci servisních balíčků často i za to, za co by nemusely.

„Pět z každých 10 oslovených firem využívá služeb servisních organizací, které se jim starají o komplexní nakládání s odpady. V ceně za služby pak často platí i za ekologické zpracování elektroodpadu nebo alespoň za jeho přepravu. Většinou je to proto, že se domnívají, že jakékoliv jiné řešení by bylo příliš složité a administrativně zatěžující,“ říká Petr Kubernát, výkonný ředitel společnosti REMA Systém.

Zástupci firem jsou pak často překvapení, jak jednoduché řešení je na trhu dostupné.

Elektroodpad stačí jednoduše připravit k odvozu a následně kontaktovat zástupce společnosti REMA Systém. „Pro připravený elektroodpad si bezplatně přijedeme a následně ho i zdarma zrecyklujeme. Odvoz probíhá v režimu zpětného odběru a firmám tak odpadá zatěžující administrativa“, uvádí Petr Kubernát.

Jednoduchost si pochvaluje i Ondřej Hylák, ekolog společnosti European Data Project s.r.o.:

„Před dvěma lety jsme vyzkoušeli bezplatný odvoz a recyklaci elektroodpadu a od té doby se Zelená firma stala nedílnou součástí odpadového hospodářství naší společnosti.

Objednávka svozu elektroodpadu nám nezabere více než 5 minut. Je to jednoduché a ušetří nám to nejen spoustu času, ale i finančních prostředků za odvoz a zpracování elektroodpadu.“ Systém se takto postará nejen o vyřazená elektrozařízení, ale i o baterie, zářivky, tonery, CD a DVD.

Bližší informace o možnostech recyklace jsou umístěny na stránkách http://www.remasystem.cz.

REMA Systém, a.s.


Další články z rubriky

PAVEL ZEDNÍČEK V ZÁPLAVĚ BUBLINEK S ANDREOU VEREŠOVOU!

PAVEL ZEDNÍČEK V ZÁPLAVĚ BUBLINEK S ANDREOU VEREŠOVOU!

JOŽO RÁŽ PŘEŽIL POLIBEK SMRTI

JOŽO RÁŽ PŘEŽIL POLIBEK SMRTI

V PLESOVÉM ÚSTÍ NAD LABEM JAKO VE VEGAS!

V PLESOVÉM ÚSTÍ NAD LABEM JAKO VE VEGAS!

KDO SI ODNESL ZAJÍMAVOU VĚŠTBU ZE KŘTU KNIHY ZNÁMÉ KARTÁŘKY?

KDO SI ODNESL ZAJÍMAVOU VĚŠTBU ZE KŘTU KNIHY ZNÁMÉ KARTÁŘKY?

3 V 1 NARAZILY NA CITLIVÉ TÉMA

3 V 1 NARAZILY NA CITLIVÉ TÉMA