Magazín Elita

GRILUJTE S JACK DANIEL’S

GRILUJTE S JACK DANIEL’S

Grilujte a vyhrajte grily Weber® s dalším vybavením na fajn grilování. Blíží se léto a spousta nadšenců se začíná těšit na slunce a teplo, posezení s přáteli venku a v neposlední řadě na grilovací sezonu. Vylaďte letos svůj styl a objevte již klasické spojení dřevěného uhlí a jeho voňavého kouře z kvalitních grilů s Tennessee whiskey Jack Daniel’s.

Kdo by odolal originálně grilovanému masu či zelenině a pohrdl dobrým drinkem? Navíc můžete v průběhu měsíce května vyhrát s Jackem gril Weber® či další důležité pomůcky a ingredience na grilování.

Vylaďte letos svůj styl a objevte již klasické spojení dřevěného uhlí a jeho voňavého kouře z kvalitních grilů s Tennessee whiskey Jack Daniel’s. Kdo by odolal originálně grilovanému masu či zelenině a pohrdl dobrým drinkem? Navíc můžete v průběhu měsíce května vyhrát s Jackem gril Weber® či další důležité pomůcky a ingredience na grilování.

Grilování se u nás stalo jednou z nejoblíbenějších letních aktivit a podlehla mu spousta mužů i žen. Vůni dřevěného uhlí si v létě nikdo nenechá jen tak ujít a k dobře ugrilované flákotě si rád dá také dobrý drink. Kvalita a dřevěné uhlí je totiž to, co Jacka a grilování spojuje. Whiskey Jack Daniel’s Tennessee vzniká totiž překapáváním přes dřevěné uhlí z javoru cukrodárného, čímž získá své nezaměnitelné aroma. Navíc nabízí spoustu receptů, jak grilovat jinak.

Grilovaná žebra marinovaná v omáčkách Jack Daniel’s:

Ingredience (pro 4 osoby)

1 omáčka Jack Daniel’s® Rich Honey (medová) nebo Jack Daniel’s® Hot Chilli (chilli)

500–600 g zadních žeber pro každého

2 lžíce olivového oleje

20 ml soli

10 ml čerstvě mletého černého pepře

10 ml citronového pepře

20 ml kajenského pepře

20 ml mírně pálivého chilli prášku

10 ml suché hořčice

10 ml hnědého cukru

5 ml sušeného česneku

5 ml skořice

Příprava:
Smíchejte všechny suché ingredience v míse a žebra z obou stran lehce potřete olivovým olejem. Poté obalte ve směsi koření, vložte do misky nebo plechu, překryjte fólií a nechte v lednici na hodinu nebo přes noc odležet.

Zahřejte troubu na 180 °C a nechte žebra péct, dokud se maso nezačne oddělovat od kostí. Pak žebra vyndejte a nechte vychladnout. Maso by mělo jít od kostí lehce odtrhávat rukama. Žebra lze připravit i den předem a použít druhý den.

Zahřejte gril. Žebra umístěte stranou s masem dolů a tak 4 minuty nechte opékat, pak je otočte a opékejte ještě asi další 2–3 minuty. V pánvi lehce ohřejte grilovací omáčku Jack Daniel’s a nechte ji zhoustnout. Omáčkou potřete žebra a dejte je na pár minut zpět na gril. Pak už můžete servírovat.

Soutěž:
Jack Daniel’s připravil na měsíc květen spolu s grily Weber® a originálními omáčkami Jack Daniel’s také spotřebitelskou soutěž pod heslem „Dřevěné uhlí a kouřová chuť nás spojuje“. Stačí si během května koupit 0,7l lahev Jack Daniel’s Tennessee Whiskey v prodejnách společnosti Tesco a zkusit štěstí… Vyhrát můžete jeden ze sedmi grilů One-Touch Premium Gourmet od společnosti Weber nebo jeden ze dvou druhů praktických grilovacích setů, kterých bude od každého 77 ks. BBQ set I obsahuje pěknou kuchařku Grilujeme s Weberem® na dřevěném uhlí a sadu 4 originálních omáček Jack Daniel’s. V BBQ setu II najdete zástěru a náčiní Weber.

Jack Daniel’s Tennessee Whiskey na ledu vám zpříjemní chvilky, kdy s přáteli čekáte, než se váš pořádný kus masa dodělá, a kocháte se tou neodolatelnou vůní. Jack & Coke® je výborným doplňkem k zakrojené krkovičce či steaku.

Závazná pravidla k soutěži a další informace naleznete na www.jackBBQ.cz.

Zdroj: Double-U PR, s. r. o.


Další články z rubriky

A JE TO VENKU! TŘETÍ NEJKRÁSNĚJŠÍ ČEŠKA TEREZA KŘIVÁNKOVÁ SE ZASNOUBILA.

A JE TO VENKU! TŘETÍ NEJKRÁSNĚJŠÍ ČEŠKA TEREZA KŘIVÁNKOVÁ SE ZASNOUBILA.

KDO SE Z MUZIKÁLU GALILEO NEVEŠEL DO KOSTÝMU?

KDO SE Z MUZIKÁLU GALILEO NEVEŠEL DO KOSTÝMU?

ŠTĚFLÍČKOVÁ PŘED MISS UNIVERSE NEPODCENILA ANI KONTROLU CHRUPU

ŠTĚFLÍČKOVÁ PŘED MISS UNIVERSE NEPODCENILA ANI KONTROLU CHRUPU

ZIKMUNDA, LIŠKU RYŠAVOU, VE VELKOFILMU JAN ŽIŽKA HRAJE MATTHEW GOODE

ZIKMUNDA, LIŠKU RYŠAVOU, VE VELKOFILMU JAN ŽIŽKA HRAJE MATTHEW GOODE

KDE NAUČIL LUDĚK SOBOTA ŽENU LYŽOVAT? NA ŠUMAVĚ!

KDE NAUČIL LUDĚK SOBOTA ŽENU LYŽOVAT? NA ŠUMAVĚ!

Miss Princess

BETA GLUCAN