Magazín Elita

VIP GREYHOUND WHITE ELBONY * ZLATÝ CHRT VELMISTR DOUBLE

VIP GREYHOUND WHITE ELBONY * ZLATÝ CHRT VELMISTR DOUBLE

Praha 26. března (PROTEXT) - Zlatým písmem se již podruhé zapsal závodní greyhound White Elbony do síně slávy Velmistrů v závodní kategorii šampionátu Zlatý chrt České greyhound dostihové federace.

Tento titul získal White Elbony v roce 2011 v závodní kategorii 300/525 m za vítězství v sezónách 2008, 2009 a 2010 a v závodní kategorii 300 m za vítězství v sezónách 2009, 2010, 2011. Dostihový greyhound White Elbony prokazuje, že je univerzálním závodníkem - skvělý na sprinterských distancích i distancích classic, což se přírodě málokdy podaří.

Více o Zlatých chrtech: http://www.cgdf.cz/cs/zlaty-chrt-golden-greyhound.html

Zkráceně lze říci, že zatímco byl závodící White vnímán po tři dostihové sezóny jako univerzální hráč na dostihovém kolbišti v závodní kategorii 300/525 m, ve dvou dostihových sezónách sbíral body dle svého umístění v závodech mimoděk i v další závodní kategorii - ryze sprinterské a ve třetím roce se jí věnoval zcela. Pro zisk double titulu Zlatý chrt - Velmistr šlo o prozíravou strategii jeho kouče. Závodní greyhoundi formule CGDF sbírají body dle svého umístění v konkrétním závodu po celou dostihovou sezónu.

Chrtí velmistr prokazuje nejen fyzické, mentální, ale i skvělé genetické předpoklady k tomuto druhu sportu, neboť výkon psa i trenéra není soustředěn do jednoho či více stěžejních závodů, ale trvalou kondici a skvělý zdravotní stav sportovce je nutno udržet po tři dostihové sezóny, což je nejen u závodních greyhoundů opravdu nesmírně těžké.

Velmistr greyhound White Elbony prokazuje po všech stránkách skvělý genetický materiál vrcholového sportovce. Více v odkaze: http://www.cgdf.cz/cs/white-zlaty-chrt-velmistr-formule-cgdf.html

Závodní šampión White si vytvořil svůj ojedinělý závodní styl, kterým stíhá návnadu na oválu dostihové dráhy a který je právem přirovnáván k proslulému závodnímu stylu pilota Schumachera, když závodil v F1 za stáj Ferrari. White chytře využívá klopení závodního oválu ke svému zrychlení a nemíchá se mezi ostatními závodícími chrty. V tom se závodník White liší od ostatních chrtích sportovců a v tom je, mimo jiné, jeho velikost.

White Elbony je přímý potomek australské dostihové legendy Big Daddy Cool, Top plemeníka celého světa a irské závodnice Elbony Spirit. Dědeček greyhounda White je legenda australského greyhoundího sportu jménem Just the Best.

Na pomyslném poháru konstruktérů tohoto skvělého „závodního stroje“ se podílely australské a irské chovatelské stanice, do České republiky chrtí štěně letecky importoval pan Zdenek Grondol. White Elbony závodil pouze na dostihových drahách s pískovým tělesem, majitel jej stavěl pouze do chrtích závodů s dostihovým systémem povolujícím pouhý jeden start v jednom dni.

Závodní ocenění Zlatý chrt - Velmistr 2011 si greyhound White Elbony převzal na slavnostním vyhlašování vítězů závodního šampionátu - na Golden Greyhound Awards v Praze - dne 24.3.2012 v Hotel Esplanade Prague.

Foto (titulní): Kristýna Leichtová, Barbora Poláková a chrtí Velmistr White Elbony

Více informací: www.cgdf.cz

Fotogalerie
1346 1347

Další články z rubriky

A JE TO VENKU! TŘETÍ NEJKRÁSNĚJŠÍ ČEŠKA TEREZA KŘIVÁNKOVÁ SE ZASNOUBILA.

A JE TO VENKU! TŘETÍ NEJKRÁSNĚJŠÍ ČEŠKA TEREZA KŘIVÁNKOVÁ SE ZASNOUBILA.

KDO SE Z MUZIKÁLU GALILEO NEVEŠEL DO KOSTÝMU?

KDO SE Z MUZIKÁLU GALILEO NEVEŠEL DO KOSTÝMU?

ŠTĚFLÍČKOVÁ PŘED MISS UNIVERSE NEPODCENILA ANI KONTROLU CHRUPU

ŠTĚFLÍČKOVÁ PŘED MISS UNIVERSE NEPODCENILA ANI KONTROLU CHRUPU

ZIKMUNDA, LIŠKU RYŠAVOU, VE VELKOFILMU JAN ŽIŽKA HRAJE MATTHEW GOODE

ZIKMUNDA, LIŠKU RYŠAVOU, VE VELKOFILMU JAN ŽIŽKA HRAJE MATTHEW GOODE

KDE NAUČIL LUDĚK SOBOTA ŽENU LYŽOVAT? NA ŠUMAVĚ!

KDE NAUČIL LUDĚK SOBOTA ŽENU LYŽOVAT? NA ŠUMAVĚ!

Miss Princess

BETA GLUCAN