Magazín Elita

FESTIVAL VOTVÍRÁK 2012 MÁ HUDEBNÍ PROGRAM JIŽ TÉMĚŘ KOMPLETNÍ

FESTIVAL VOTVÍRÁK 2012 MÁ HUDEBNÍ PROGRAM JIŽ TÉMĚŘ KOMPLETNÍ

Svátek české a slovenské hudby – festival Votvírák – konaný tradičně v měsíci červnu (letos v termínu 15.–17. 6.) na letišti Boží Dar ve středočeských Milovicích již prakticky zkompletoval svůj hudební program. Ve hře jsou jen tři volná místa pro mladé kapely, které o ně v současné době bojují v soutěži Votvírák Talent 2012. Jediným kritériem soutěže je přízeň hudebních fanoušků vyjádřená jednotlivým soutěžícím.

Festival Votvírák je festivalem multižánrovým, zahrnuje širokou škálu hudebních směrů a představuje svým návštěvníkům celou řadu kapel, které byste spolu na jedné akci určitě nečekali. Ve svém programu vždy překvapí zařazením zajímavých interpretů, kteří na festivalech běžně nevystupují. Pravidelně se na festivalu objevují i kapely či interpreti, kteří hlásí svůj návrat na scénu. Nejinak tomu bude i letos.

V programu najdeme rovněž několik legend české hudební scény, které slaví významné jubileum. V sobotu se můžeme těšit na legendární skupinu Olympic, která slaví 50 let, ale hlásí: „Jedeme dál!“ Kulatých třicet let plných rocku oslaví se svými fanoušky i tradiční účastník festivalu Votvírák – legendární skupina Arakain.

„Punk’s not dead!“ skandují fanoušci při vystoupení letos rovněž třicetileté punkové stálice – skupiny Visací zámek. Na festivalu se tak můžeme těšit na hity, jako je Známka punku, Padesát, Traktor či Cigára. Z Valašského Meziříčí přijede kapela Mňága a Žďorp, která letos slaví 25 let své úspěšné kariéry. Poprvé budou moci návštěvníci festivalu zažít legendu z největších. Muže, jenž se proslavil již v šedesátých letech jako člen formace Golden Kids. Jeho hity, jako Lékořice, Stín katedrál, Kdo vchází do tvých snů, má lásko a další, si našly cestu do srdcí fanoušků již několika generací. Ano, v pátečním programu festivalu vystoupí Václav Neckář se skupinou Bacily. Návrat na hudební scénu s novým projektem a partou mladých muzikantů naopak plánuje Lešek Semelka.

Největší kotel fanoušků na Votvíráku 2011 se sešel při vystoupení skupiny Chinaski, která letos výhradně pro festival Votvírák 2012 vystoupí s repertoárem sestaveným v hlasování hudebních fanoušků, kterého se můžete zúčastnit i vy, a to na webu www.votvirak.cz.

Na centrální stage festivalu Votvírák 2012 se představí dále čerstvý držitel Andělů – skupina Mandrage, Anna K, Jiří Macháček a Mig 21, Sto zvířat, Charlie Straight, UDG, objev roku skupina Goodfellas a řada dalších. Ve festivalovém stanu se pak můžeme těšit na vystoupení J. Uhlíře, Xindla X, P. Bendeho či Pokáče.

Rock a punk – to je muzika, kterou na Votvíráku zastupují také Iné Kafe, Harlej, Desmod, Škwor, Citron, Alkehol, Imodium, finalista televizního Talentu skupina Segment a vlastně všichni na rockové stage festivalu. Své příznivce na festival jistě přilákají i kapely Tleskač, Blue Effect, Rybičky 48 nebo Juicy Freak.

Pro fanoušky hip hopu je připraven opět velmi kvalitní a pestrý program na hip hopové stage rádia Spin. Tato stage na festivalu Votvírák je pravidelně přehlídkou toho nejlepšího a nejzajímavějšího z domova (a také ze Slovenska), co si může fantazie fanouška tohoto žánru vůbec představit. Nové věci z letos vydaných desek předvedou skvělí Prago Union a Livě Band, (živou kapelu s sebou budou mít i někteří další vystupující), slovenská Moja Rec i MC GEY, který se na festivalu představí spolu s DJ FATTEm. Na Votvíráku 2012 vystoupí také Vec nebo Champion Sound. A jistě se všichni budeme těšit i na TYNIKDY LABEL SHOWCASE a další vystupující v programu, který pojede až do časných ranních hodin.

Pro vytrvalce z řad návštěvníků festivalu je stejně jako v předchozích letech připravena Rockotéka Rádia HEY!, která končí až se svítáním.

Více informací najdete na www.votvirak.cz.

Zdroj: TZ PR a mediální servis festivalu Votvírák

Fotogalerie
1307 1308 1309

Další články z rubriky

FESTIVAL VIBES OF HAVANA ROZTANČIL PRAHU!

FESTIVAL VIBES OF HAVANA ROZTANČIL PRAHU!

THE INTERNET MAJÍ NOVÝ KLIP. 10. ČERVENCE PŘEDSTAVÍ V PRAZE NOVÉ ALBUM

THE INTERNET MAJÍ NOVÝ KLIP. 10. ČERVENCE PŘEDSTAVÍ V PRAZE NOVÉ ALBUM

HIP HOP KEMP 2018: ZÁZRAK

HIP HOP KEMP 2018: ZÁZRAK

BUBENÍK TOKHI ROZJEL ÚSPĚŠNÝ PROJEKT ROYAL SQUAD A DOKONCE CHYSTÁ KONCERT V PRAŽSKÉ LUCERNĚ!

BUBENÍK TOKHI ROZJEL ÚSPĚŠNÝ PROJEKT ROYAL SQUAD A DOKONCE CHYSTÁ KONCERT V PRAŽSKÉ LUCERNĚ!

ZIGGY MARLEY VYDÁVÁ NOVÉ ALBUM REBELLION RISES. PŘEDSTAVÍ HO I NA COLOURS OF OSTRAVA

ZIGGY MARLEY VYDÁVÁ NOVÉ ALBUM REBELLION RISES. PŘEDSTAVÍ HO I NA COLOURS OF OSTRAVA

ALFONS MUCHA - SLOVANSKÁ EPOPEJ