Magazín Elita

FIRMA NIKE PŘEDSTAVUJE REVOLUČNÍ TECHNOLOGII NIKE+ PRO BASKETBALISTY A SPORTOVCE V TRÉNINKU

FIRMA NIKE PŘEDSTAVUJE REVOLUČNÍ TECHNOLOGII NIKE+ PRO BASKETBALISTY A SPORTOVCE V TRÉNINKU

New York 23. února (PROTEXT/BusinessWire) - Firma NIKE představuje revoluční technologii NIKE+ pro basketbalisty a sportovce v tréninku.

Nová technologie NIKE+ měří výšku výskoku a rychlost hráče basketbalu a činí tak z tréninku zajímavou a legrační hru se soutěžní atmosférou

Firma NIKE, Inc. (index NYSE:NKE) dnes představila dvě technologie s názvem Nike+ Basketball a Nike+ Training. Jedná se o technologie umožňující propojení sportovní obuvi s interaktivní mobilní aplikací, což dohromady nabízí skutečně skvělé možnosti. Technologie NIKE+, která byla poprvé veřejnosti představena v roce 2006, si získala velkou popularitu a dnes jí využívá na 6 milionů sportovců. Navíc se očekává další růst její popularity, díky nedávno představenému zařízení NIKE+ FuelBand, které lze nosit jako běžný náramek a zaznamenávat tak každodenní činnosti.

Nová technologie Nike+ Basketball se stává průlomem na herním a tréninkovém poli, protože podává informace a předkládá naměřené výsledky, což na oplátku zvyšuje motivaci hráče stále se zlepšovat. Technologie Nike+ Basketball měří výšku výskoku, sílu odrazu a rychlost pohybu hráče, a to v průběhu každého zápasu.

Technologie Nike+ Training dokáže z denní rutiny udělat skvělou zábavu. Tato technologie podporuje hravost a soutěživost při tréninku a je tak skvělým tréninkovým společníkem po celých 24 hodin, 7 dnů v týdnu a 365 dní v roce.

Obě výše uvedené technologie jsou založeny na novém tlakovém snímači Nike+ Pressure Sensor, který je zabudován do každé boty a shromažďuje informace o každém pohybu uživatele, které následně bezdrátově přenese do jejich mobilního telefonu. Následně jsou tyto informace zpracovány podle různých metrik. Výsledkem tohoto zpracování jsou dosud neznámé údaje o výkonu sportovce či kvalitě hry.

Mark Parker, prezident a generální ředitel firmy NIKE, Inc., představil novou technologii NIKE+ na akci v New Yorku, které se zúčastnili americká sprinterka Allyson Felix, Super Bowl šampión Victor Cruz a boxerský šampión Manny Pacquiao.

"Technologie NIKE+ nám umožňuje spojit fyzický svět sportu se sociálními prvky digitálního světa a přináší tak každému sportovci lepší sportovní výkonnost a zážitky," řekl Parker. "Je to mnohem více než jen bota. Jedná se o technologii, která posunuje firmu NIKE z pozice dodavatele pouhých produktů k pozici dodavatele produktů a zážitků."

Technologie Nike+ Basketball prostřednictvím speciálního režimu ‘Track My Game - Zaznamenej moji hru’ měří výšku výskoku, sílu odrazu a rychlost hráče. Basketbalové boty vybavené technologií NIKE+ tak zaznamenávají informaci o každém pohybu hráče během hry a dodávají uživateli informace o tom, které aspekty jeho hry je potřeba zlepšit. Díky zprávám od ostatních hráčů, kteří využívají systém Nike+ Basketball a také od trenérů po dosažení každého mezníku, tak motivace hráče roste. Součástí aplikace je také režim ‘Showcase - Výkladní skříň’, kde si hráči mohou nahrávat živá videa se svými výkony a následně tato multimédia sdílet s přáteli prostřednictvím sociálních sítí.

“Myslím si, že technologie Nike+ Basketball změní pravidla hry,” řekl LeBron James. “Tím, že každému hráči poskytneme přístup k těmto informacím, bude to mít obrovský dopad na způsob jakým trénují i hrají.”

“Když hrajete jako děti basketbal, jsou vaši přátelé pro vás konkurence,” řekl James. “Mladí hráči budou s radostí vylepšovat své statistiky tak, aby se mohli jednak pochlubit a také nahrát své nejlepší herní kousky na video. Budou se pak s radostí vracet na hřiště, aby dále zlepšovali svůj výkon.“

Technologie Nike+ Training je určena k tomu, aby práci přeměnila ve hru. Jejím prostřednictvím může každý těžit z cenných rad předních světových sportovců, jako jsou Rafa Nadal, Manny Pacquiao, Allyson Felix nebo Hope Solo a využít tak skvělých tréninkových tipů od těchto elitních sportovců.

Jednotlivé tréninkové programy se skládají ze série krátkých povelů a ukázek, jejichž cílem je pomoci jim stát se silnějšími, rychlejšími a obratnějšími. Každá z ukázek se zobrazuje na obrazovce spolu s podrobnými pokyny a motivačními hesly. Během tréninku pak aplikace Nike+ Training automaticky doručí na uživatelův mobilní telefon informace o výkonnosti a kvalitě provedení jednotlivých povelů. Denní tréninkové programy je možné vytvářet podle uživatelem zvolené náročnosti tréninku a aplikace také umožňuje sportovcům sdílet své úspěchy a zkušenosti s ostatními.

Statistiky a další informace o herní výkonnosti lze sdílet s přáteli na sociálních sítích. Jednotliví uživatelé tak mohou spolu vzájemně soupeřit a snažit se dostat na přední pozice tabulky.

Prvními botami, které budou vybaveny technologií NIKE+ Basketball budou basketbalové boty řady Nike Hyperdunk+, které letos v létě obuje LeBron James.

Prvními botami, které budou vybaveny technologií NIKE+ Training budou tréninkové boty řady Lunar Hyper Workout+ pro ženy a boty řady Lunar TR 1+ pro muže.

Všechny tři značky sportovní obuvi, které budou novou technologii NIKE+ využívat, jsou součástí kolekce Lunarlon, která v sobě spojuje moderní technologii NIKE Flywire se špičkovým polstrováním sportovní obuvi NIKE Lunarlon.

Prodej všech druhů sportovní obuvi s technologií NIKE+ bude zahájen 29. června 2012 v USA, Velké Británii, Francii, Německu a v kontinentální Číně.

Další informace najdete na stránkách http://www.nikeinc.com


Další články z rubriky

KAROLINA NEUVIRTHOVÁ GUDASOVÁ BUDE PODRUHÉ MAMINKOU

KAROLINA NEUVIRTHOVÁ GUDASOVÁ BUDE PODRUHÉ MAMINKOU

KOREJCI ZBOŽŇUJÍ ĎÁBELSKÉHO MEFISTA!

KOREJCI ZBOŽŇUJÍ ĎÁBELSKÉHO MEFISTA!

VE ŠVANDOVĚ DIVADLE UŽ BALÍ KUFRY. HRÁT BUDOU VE SPOJENÝCH STÁTECH

VE ŠVANDOVĚ DIVADLE UŽ BALÍ KUFRY. HRÁT BUDOU VE SPOJENÝCH STÁTECH

MARTIN PÍSAŘÍK SE VYDAL NA BLÍZKÝ VÝCHOD

MARTIN PÍSAŘÍK SE VYDAL NA BLÍZKÝ VÝCHOD

CO SVEDLO DOHROMADY MARTINA PÍSAŘÍKA A DAKARSKOU ZÁVODNICI OLGU ROUČKOVOU?

CO SVEDLO DOHROMADY MARTINA PÍSAŘÍKA A DAKARSKOU ZÁVODNICI OLGU ROUČKOVOU?

ALFONS MUCHA - SLOVANSKÁ EPOPEJ