Magazín Elita

FIRMA NIKE PŘEDSTAVUJE REVOLUČNÍ TECHNOLOGII NIKE+ PRO BASKETBALISTY A SPORTOVCE V TRÉNINKU

FIRMA NIKE PŘEDSTAVUJE REVOLUČNÍ TECHNOLOGII NIKE+ PRO BASKETBALISTY A SPORTOVCE V TRÉNINKU

New York 23. února (PROTEXT/BusinessWire) - Firma NIKE představuje revoluční technologii NIKE+ pro basketbalisty a sportovce v tréninku.

Nová technologie NIKE+ měří výšku výskoku a rychlost hráče basketbalu a činí tak z tréninku zajímavou a legrační hru se soutěžní atmosférou

Firma NIKE, Inc. (index NYSE:NKE) dnes představila dvě technologie s názvem Nike+ Basketball a Nike+ Training. Jedná se o technologie umožňující propojení sportovní obuvi s interaktivní mobilní aplikací, což dohromady nabízí skutečně skvělé možnosti. Technologie NIKE+, která byla poprvé veřejnosti představena v roce 2006, si získala velkou popularitu a dnes jí využívá na 6 milionů sportovců. Navíc se očekává další růst její popularity, díky nedávno představenému zařízení NIKE+ FuelBand, které lze nosit jako běžný náramek a zaznamenávat tak každodenní činnosti.

Nová technologie Nike+ Basketball se stává průlomem na herním a tréninkovém poli, protože podává informace a předkládá naměřené výsledky, což na oplátku zvyšuje motivaci hráče stále se zlepšovat. Technologie Nike+ Basketball měří výšku výskoku, sílu odrazu a rychlost pohybu hráče, a to v průběhu každého zápasu.

Technologie Nike+ Training dokáže z denní rutiny udělat skvělou zábavu. Tato technologie podporuje hravost a soutěživost při tréninku a je tak skvělým tréninkovým společníkem po celých 24 hodin, 7 dnů v týdnu a 365 dní v roce.

Obě výše uvedené technologie jsou založeny na novém tlakovém snímači Nike+ Pressure Sensor, který je zabudován do každé boty a shromažďuje informace o každém pohybu uživatele, které následně bezdrátově přenese do jejich mobilního telefonu. Následně jsou tyto informace zpracovány podle různých metrik. Výsledkem tohoto zpracování jsou dosud neznámé údaje o výkonu sportovce či kvalitě hry.

Mark Parker, prezident a generální ředitel firmy NIKE, Inc., představil novou technologii NIKE+ na akci v New Yorku, které se zúčastnili americká sprinterka Allyson Felix, Super Bowl šampión Victor Cruz a boxerský šampión Manny Pacquiao.

"Technologie NIKE+ nám umožňuje spojit fyzický svět sportu se sociálními prvky digitálního světa a přináší tak každému sportovci lepší sportovní výkonnost a zážitky," řekl Parker. "Je to mnohem více než jen bota. Jedná se o technologii, která posunuje firmu NIKE z pozice dodavatele pouhých produktů k pozici dodavatele produktů a zážitků."

Technologie Nike+ Basketball prostřednictvím speciálního režimu ‘Track My Game - Zaznamenej moji hru’ měří výšku výskoku, sílu odrazu a rychlost hráče. Basketbalové boty vybavené technologií NIKE+ tak zaznamenávají informaci o každém pohybu hráče během hry a dodávají uživateli informace o tom, které aspekty jeho hry je potřeba zlepšit. Díky zprávám od ostatních hráčů, kteří využívají systém Nike+ Basketball a také od trenérů po dosažení každého mezníku, tak motivace hráče roste. Součástí aplikace je také režim ‘Showcase - Výkladní skříň’, kde si hráči mohou nahrávat živá videa se svými výkony a následně tato multimédia sdílet s přáteli prostřednictvím sociálních sítí.

“Myslím si, že technologie Nike+ Basketball změní pravidla hry,” řekl LeBron James. “Tím, že každému hráči poskytneme přístup k těmto informacím, bude to mít obrovský dopad na způsob jakým trénují i hrají.”

“Když hrajete jako děti basketbal, jsou vaši přátelé pro vás konkurence,” řekl James. “Mladí hráči budou s radostí vylepšovat své statistiky tak, aby se mohli jednak pochlubit a také nahrát své nejlepší herní kousky na video. Budou se pak s radostí vracet na hřiště, aby dále zlepšovali svůj výkon.“

Technologie Nike+ Training je určena k tomu, aby práci přeměnila ve hru. Jejím prostřednictvím může každý těžit z cenných rad předních světových sportovců, jako jsou Rafa Nadal, Manny Pacquiao, Allyson Felix nebo Hope Solo a využít tak skvělých tréninkových tipů od těchto elitních sportovců.

Jednotlivé tréninkové programy se skládají ze série krátkých povelů a ukázek, jejichž cílem je pomoci jim stát se silnějšími, rychlejšími a obratnějšími. Každá z ukázek se zobrazuje na obrazovce spolu s podrobnými pokyny a motivačními hesly. Během tréninku pak aplikace Nike+ Training automaticky doručí na uživatelův mobilní telefon informace o výkonnosti a kvalitě provedení jednotlivých povelů. Denní tréninkové programy je možné vytvářet podle uživatelem zvolené náročnosti tréninku a aplikace také umožňuje sportovcům sdílet své úspěchy a zkušenosti s ostatními.

Statistiky a další informace o herní výkonnosti lze sdílet s přáteli na sociálních sítích. Jednotliví uživatelé tak mohou spolu vzájemně soupeřit a snažit se dostat na přední pozice tabulky.

Prvními botami, které budou vybaveny technologií NIKE+ Basketball budou basketbalové boty řady Nike Hyperdunk+, které letos v létě obuje LeBron James.

Prvními botami, které budou vybaveny technologií NIKE+ Training budou tréninkové boty řady Lunar Hyper Workout+ pro ženy a boty řady Lunar TR 1+ pro muže.

Všechny tři značky sportovní obuvi, které budou novou technologii NIKE+ využívat, jsou součástí kolekce Lunarlon, která v sobě spojuje moderní technologii NIKE Flywire se špičkovým polstrováním sportovní obuvi NIKE Lunarlon.

Prodej všech druhů sportovní obuvi s technologií NIKE+ bude zahájen 29. června 2012 v USA, Velké Británii, Francii, Německu a v kontinentální Číně.

Další informace najdete na stránkách http://www.nikeinc.com


Další články z rubriky

POSLEDNÍ DNY BRUSLENÍ V PRAŽSKÉM EUROPARKU

POSLEDNÍ DNY BRUSLENÍ V PRAŽSKÉM EUROPARKU

PAVEL ZEDNÍČEK V ZÁPLAVĚ BUBLINEK S ANDREOU VEREŠOVOU!

PAVEL ZEDNÍČEK V ZÁPLAVĚ BUBLINEK S ANDREOU VEREŠOVOU!

JOŽO RÁŽ PŘEŽIL POLIBEK SMRTI

JOŽO RÁŽ PŘEŽIL POLIBEK SMRTI

V PLESOVÉM ÚSTÍ NAD LABEM JAKO VE VEGAS!

V PLESOVÉM ÚSTÍ NAD LABEM JAKO VE VEGAS!

KDO SI ODNESL ZAJÍMAVOU VĚŠTBU ZE KŘTU KNIHY ZNÁMÉ KARTÁŘKY?

KDO SI ODNESL ZAJÍMAVOU VĚŠTBU ZE KŘTU KNIHY ZNÁMÉ KARTÁŘKY?