Magazín Elita

NEJPRODÁVANĚJŠÍMU RUMU NA SVĚTĚ JE JIŽ 150 LET

NEJPRODÁVANĚJŠÍMU RUMU NA SVĚTĚ JE JIŽ 150 LET

Společnost Bacardi byla založena 4. února 1862 ve městě Santiago de Cuba, když don Facundo Bacardi zakoupil malou palírnu. Po letech experimentování rozšířil výrobní proces o kroky, které nikdy předtím součástí výroby rumu nebyly, a způsobil tím v odvětví destilátů převratné změny.

Vybral vysoce kvalitní finální třtinovou melasu, izoloval speciální kmen kvasinek (používaný dodnes), své rumy filtroval, nechával zrát v sudech z amerického bílého dubu a potom je míchal. Vznikl tak jemný destilát dokonalé chuti, jenž se stal základem pro rum Superior, radikálně odlišný od tehdejší ostré „ohnivé vody“. Byl to první luxusní rum na světě a rovněž první, který bylo možné míchat, což napomohlo rozvoji dnes tak populární koktejlové kultury. Vrcholně zruční Maestros de Ron (mistři míchání) se i nadále řídí stejnými přísnými požadavky, které stanovil don Facundo Bacardi přesně před 150 lety.

Party po celém světě
Po celém světě jsou na oslavu 150. narozenin značky Bacardi pořádány večírky s účastí hudebníků, předních celebrit a dalších vlivných osobností, které spolu se zákazníky popřejí značce Bacardi všechno nejlepší. První večírek na oslavu 150. narozenin značky Bacardi proběhl již 28. ledna v Německu. Po něm 1. února následovala Kanada a od 4. února slaví Spojené státy, Evropa, Latinská Amerika, region Asie a Tichomoří a Střední východ. 4. února vzdal značce Bacardi hold i magazín Rolling Stone®. Ten připravil narozeninovou „superoslavu“ v Indianapolisu den před „velkým zápasem“ Super Bowl, nejdychtivěji očekávaným utkáním amerického fotbalu ve Spojených státech. Společnost Bacardi spolupracuje s celebritami a světovými osobnostmi, které v různých městech po celém světě pořádají vlastní akce, kde rumu Bacardi přejí všechno nejlepší.

Všude se slaví s legendárními koktejly z rumu Bacardi. Ačkoliv některé z nich vznikly před více než 100 lety, stále se řadí mezi nejpopulárnější koktejly na světě. Jsou jimi především  Bacardi Cuba Libre (celosvětově nejoblíbenější koktejl, kterého se každodenně připraví přes šest milionů porcí), Bacardi Daiquirí, Bacardi Mojito a Bacardi Piña Colada. Od svého vzniku byl rum Bacardi součástí více než 365 miliard koktejlů. To znamená, že každou vteřinu každého dne se ve světě servíruje přes 200 koktejlů s rumem Bacardi.

Produkt nabízený v limitované edici
K uctění 150 let mistrovských schopností a řemeslného umění při výrobě rumu spojilo své mimořádné vlohy osm Maestros de Ron (mistři míchání) se všemi členy rodiny Bacardi a vytvořili výjimečný rum, který bude nabízen v limitované edici: Ron Bacardi de Maestros de Ron, Vintage, MMXII®. Jedná se o směs nejvybranějších rumů! Po dobu 20 let byly tyto rumy uloženy v dubových sudech a nakonec dozrály v sudech po šedesátiletém koňaku. Výsledná směs mimořádné kvality je nabízena v ručně foukaných půllitrových křišťálových karafách, zabalených v koženém pouzdru. Jeho maloobchodní cena činí 2 000 amerických dolarů. Počet je skutečně limitovaný, jelikož po celém světě je na vybraných mezinárodních letištích a v obchodech s luxusním zbožím k dostání pouze 400 karaf.

Míchej, mixuj, bav se – vždy s rozumem.

www.pijzodpovedne.cz www.bacardi.com. Portfolio rumů Bacardi v rámci široké nabídky prémiových destilátů a vín najdete také v e-shopu www.bf2b.cz.

Zdroj: Double-U PR, s.r.o. 

Fotogalerie
1233 1234

Další články z rubriky

A JE TO VENKU! TŘETÍ NEJKRÁSNĚJŠÍ ČEŠKA TEREZA KŘIVÁNKOVÁ SE ZASNOUBILA.

A JE TO VENKU! TŘETÍ NEJKRÁSNĚJŠÍ ČEŠKA TEREZA KŘIVÁNKOVÁ SE ZASNOUBILA.

KDO SE Z MUZIKÁLU GALILEO NEVEŠEL DO KOSTÝMU?

KDO SE Z MUZIKÁLU GALILEO NEVEŠEL DO KOSTÝMU?

ŠTĚFLÍČKOVÁ PŘED MISS UNIVERSE NEPODCENILA ANI KONTROLU CHRUPU

ŠTĚFLÍČKOVÁ PŘED MISS UNIVERSE NEPODCENILA ANI KONTROLU CHRUPU

ZIKMUNDA, LIŠKU RYŠAVOU, VE VELKOFILMU JAN ŽIŽKA HRAJE MATTHEW GOODE

ZIKMUNDA, LIŠKU RYŠAVOU, VE VELKOFILMU JAN ŽIŽKA HRAJE MATTHEW GOODE

KDE NAUČIL LUDĚK SOBOTA ŽENU LYŽOVAT? NA ŠUMAVĚ!

KDE NAUČIL LUDĚK SOBOTA ŽENU LYŽOVAT? NA ŠUMAVĚ!

Miss Princess

BETA GLUCAN