Magazín Elita

ABSOLUTNÍ NOVINKA MEZI SEKTY - MARTINI PROSECCO

ABSOLUTNÍ NOVINKA MEZI SEKTY - MARTINI PROSECCO

Letos před Vánoci přichází na český trh novinka v podobě prémiového sektu Martini Prosecco a doplňuje tak řadu kvalitních Martini vermutů a šumivých vín. Úžasnou chuť italského slunce si tak dopřejete v každém doušku.


Harmonické Martini Prosecco

Toto nové šumivé víno na našem trhu vděčí za svoji chuť především vinné odrůdě Prossecco, která se pěstuje na slunných kopcích vinařské oblasti Veneto v Itálii.

Martini Prosecco je charakteristické svojí slámově žlutou barvou s jemně zelenými tóny. Patrná je svěží chuť s harmonickým vyvážením kyselosti a ovocné chuti. Pokud si k Martini Prosecco přivoníte, ucítíte vůni zelených jablek a šalvěje. Lze ho kombinovat se slanými předkrmy, dále pak s pokrmy z kuřecího masa, ryb nebo s kořeněnými jídly.

Drink Martini Royale

Tento lahodný lehký drink oceníte pro jeho nezapomenutelně osvěžující chuť, díky kombinaci sladkého vermutu Martini Rosato a Martini Prosecco. Drink si můžete dopřát nejen v baru, ale také pro jeho opravdu jednoduchou přípravu v klidu domova.

Jak na to? Do větší sklenice na víno vložíme led, nalijeme 5 cl Martini Prosecco a 5 cl Martini Rosato, poté promícháme. Pro dokonalé sladění chutí obou ingrediencí je nutné dodržet popsané pořadí. Vermut je totiž těžší než sekt – proto je vhodné přidávat jej jako poslední.  Pro domácí přípravu se stačí řídit jednoduchým pravidlem: celý obsah drinku je tvořen polovinou vermutu Martini Rosato a polovinou Martini Prosecco. Na závěr lze dozdobit drobnými zahradními či lesními plody nebo plátkem pomeranče a můžeme podávat.

Ingredience na přípravu jednoho drinku: 5 cl Martini Prosecco/ 5 cl Martini Rosato/ Led/ Lesní plody, popř. plátek pomeranče na ozdobu.

Doporučená maloobchodní cena Martini Prosecco je 175,- Kč a zakoupit ho můžete v síti běžných prodejen.

Sekty bychom měli skladovat na tmavém a chladnějším místě. Ideální teplota podávání je od 6 do 8°C, sekt tedy před konzumací vychlaďte a až poté dostatečně vychlazenou láhev otevřete a nalévejte do sklenic.

V portfoliu nabídky Martini sektů jsou:

Martini Rosé Sekt - v růžové variantě sektu od Martini se harmonicky snoubí syté dřevité aroma s výraznou chutí ovocných vín. Základ tvoří kvalitní hrozny z italských oblastí Piedmont a Veneto. Martini Rosé je charakteristické příjemnou vůní se stopou citrusových plodů, šalvěje a broskví. Unikátní aroma dotváří tóny fialek a divokých růží nebo Martini Brut Sekt, který je kombinací kvalitních severoitalských odrůd hroznů pro šumivá vína, rostoucí především v oblasti Veneto – konkrétně Chardonnay, Sauvignon, Prosecco, italský Ryzlink apod. Víno má jemnou, mírně aromatickou vůni s jemnými, suchými tóny, typickými pro čerstvé ovoce jako jablka nebo hrušky. Znalci mohou ucítit také šalvěj. Doporučená maloobchodní cena Martini Brut a Rosé je 269,- Kč. Nasládlé šumivé víno zastupuje Martini Asti Sekt. Asti je vyrobeno z hroznů, zrajících v oblasti Piedmont a je charakteristické bohatým intenzivním aroma, typickým pro muškátové hrozny. Ve vůni je možné nalézt stopy šalvěje, černého bezu a broskví. Je k dostání za cenu 199,- Kč.

Historie šumivých vín Martini sahá do druhé poloviny devatenáctého století. Jejich tradiční výrobní proces stejně jako tehdy probíhá i dnes 100% přírodní cestou, kterou objevil v roce 1895 pan Frederico Martinotti. Tajemství jejich chuti je především ve výběru kvalitních surovin. Právě díky tomu Martini proslulo po celém světě a stalo se také oblíbeným drinkem u celé řady uznávaných celebrit.

-eso-

Zdroj : Double-U PR, s.r.o.


Další články z rubriky

ALICE BENDOVÁ SI NA VZTAH K UMĚNÍ NEHRAJE, JE V NÍ ZAKOŘENĚNÉ!

ALICE BENDOVÁ SI NA VZTAH K UMĚNÍ NEHRAJE, JE V NÍ ZAKOŘENĚNÉ!

DCERA KRISTINY KLOUBKOVÉ MÁ VÝBORNÉ DISPOZICE K BALETU, ALE MAMINKA NADŠENÁ NENÍ…

DCERA KRISTINY KLOUBKOVÉ MÁ VÝBORNÉ DISPOZICE K BALETU, ALE MAMINKA NADŠENÁ NENÍ…

PRO  CIRCUS BROTHERS JE TYPICKÁ BALKÁNSKÁ HUDBA, KTERÁ VÁS ZCELA POHLTÍ

PRO CIRCUS BROTHERS JE TYPICKÁ BALKÁNSKÁ HUDBA, KTERÁ VÁS ZCELA POHLTÍ

Z ČEHO MAJÍ SYNOVÉ ŠTĚPÁNKY DUCHKOVÉ STRACH A ONA SE JEN SMĚJE?

Z ČEHO MAJÍ SYNOVÉ ŠTĚPÁNKY DUCHKOVÉ STRACH A ONA SE JEN SMĚJE?

NECHCE SE VĚŘIT, ŽE HANKA KYNYCHOVÁ S POSTAVOU SNŮ OSLAVILA PADESÁTKU!

NECHCE SE VĚŘIT, ŽE HANKA KYNYCHOVÁ S POSTAVOU SNŮ OSLAVILA PADESÁTKU!

HALADA