Magazín Elita

ABSOLUTNÍ NOVINKA MEZI SEKTY - MARTINI PROSECCO

ABSOLUTNÍ NOVINKA MEZI SEKTY - MARTINI PROSECCO

Letos před Vánoci přichází na český trh novinka v podobě prémiového sektu Martini Prosecco a doplňuje tak řadu kvalitních Martini vermutů a šumivých vín. Úžasnou chuť italského slunce si tak dopřejete v každém doušku.


Harmonické Martini Prosecco

Toto nové šumivé víno na našem trhu vděčí za svoji chuť především vinné odrůdě Prossecco, která se pěstuje na slunných kopcích vinařské oblasti Veneto v Itálii.

Martini Prosecco je charakteristické svojí slámově žlutou barvou s jemně zelenými tóny. Patrná je svěží chuť s harmonickým vyvážením kyselosti a ovocné chuti. Pokud si k Martini Prosecco přivoníte, ucítíte vůni zelených jablek a šalvěje. Lze ho kombinovat se slanými předkrmy, dále pak s pokrmy z kuřecího masa, ryb nebo s kořeněnými jídly.

Drink Martini Royale

Tento lahodný lehký drink oceníte pro jeho nezapomenutelně osvěžující chuť, díky kombinaci sladkého vermutu Martini Rosato a Martini Prosecco. Drink si můžete dopřát nejen v baru, ale také pro jeho opravdu jednoduchou přípravu v klidu domova.

Jak na to? Do větší sklenice na víno vložíme led, nalijeme 5 cl Martini Prosecco a 5 cl Martini Rosato, poté promícháme. Pro dokonalé sladění chutí obou ingrediencí je nutné dodržet popsané pořadí. Vermut je totiž těžší než sekt – proto je vhodné přidávat jej jako poslední.  Pro domácí přípravu se stačí řídit jednoduchým pravidlem: celý obsah drinku je tvořen polovinou vermutu Martini Rosato a polovinou Martini Prosecco. Na závěr lze dozdobit drobnými zahradními či lesními plody nebo plátkem pomeranče a můžeme podávat.

Ingredience na přípravu jednoho drinku: 5 cl Martini Prosecco/ 5 cl Martini Rosato/ Led/ Lesní plody, popř. plátek pomeranče na ozdobu.

Doporučená maloobchodní cena Martini Prosecco je 175,- Kč a zakoupit ho můžete v síti běžných prodejen.

Sekty bychom měli skladovat na tmavém a chladnějším místě. Ideální teplota podávání je od 6 do 8°C, sekt tedy před konzumací vychlaďte a až poté dostatečně vychlazenou láhev otevřete a nalévejte do sklenic.

V portfoliu nabídky Martini sektů jsou:

Martini Rosé Sekt - v růžové variantě sektu od Martini se harmonicky snoubí syté dřevité aroma s výraznou chutí ovocných vín. Základ tvoří kvalitní hrozny z italských oblastí Piedmont a Veneto. Martini Rosé je charakteristické příjemnou vůní se stopou citrusových plodů, šalvěje a broskví. Unikátní aroma dotváří tóny fialek a divokých růží nebo Martini Brut Sekt, který je kombinací kvalitních severoitalských odrůd hroznů pro šumivá vína, rostoucí především v oblasti Veneto – konkrétně Chardonnay, Sauvignon, Prosecco, italský Ryzlink apod. Víno má jemnou, mírně aromatickou vůni s jemnými, suchými tóny, typickými pro čerstvé ovoce jako jablka nebo hrušky. Znalci mohou ucítit také šalvěj. Doporučená maloobchodní cena Martini Brut a Rosé je 269,- Kč. Nasládlé šumivé víno zastupuje Martini Asti Sekt. Asti je vyrobeno z hroznů, zrajících v oblasti Piedmont a je charakteristické bohatým intenzivním aroma, typickým pro muškátové hrozny. Ve vůni je možné nalézt stopy šalvěje, černého bezu a broskví. Je k dostání za cenu 199,- Kč.

Historie šumivých vín Martini sahá do druhé poloviny devatenáctého století. Jejich tradiční výrobní proces stejně jako tehdy probíhá i dnes 100% přírodní cestou, kterou objevil v roce 1895 pan Frederico Martinotti. Tajemství jejich chuti je především ve výběru kvalitních surovin. Právě díky tomu Martini proslulo po celém světě a stalo se také oblíbeným drinkem u celé řady uznávaných celebrit.

-eso-

Zdroj : Double-U PR, s.r.o.


Další články z rubriky

MARIE LANGEROVÁ: ŽÁDNŮ PRÁCU SI NESMÍŠ PROTIVIT!

MARIE LANGEROVÁ: ŽÁDNŮ PRÁCU SI NESMÍŠ PROTIVIT!

PETER NAGY PŘIŠEL O STOVKY FOTOGRAFIÍ…

PETER NAGY PŘIŠEL O STOVKY FOTOGRAFIÍ…

ŽENY NA SEBE MUSÍ VÍCE MYSLET, RADÍ HANKA KYNYCHOVÁ

ŽENY NA SEBE MUSÍ VÍCE MYSLET, RADÍ HANKA KYNYCHOVÁ

MILOŠ ZAPLETAL: VĚK JE JENOM ČÍSLO

MILOŠ ZAPLETAL: VĚK JE JENOM ČÍSLO

KDYŽ SE NEVZBOUŘÍTE, MŮŽETE DĚLAT JEN TO, CO VÁM DOKTOR OX DOVOLÍ!

KDYŽ SE NEVZBOUŘÍTE, MŮŽETE DĚLAT JEN TO, CO VÁM DOKTOR OX DOVOLÍ!

HALLOWEEN DĚTSKÉ AKCE 4+2 ZDARMA

LIFE!

ALFONS MUCHA - SLOVANSKÁ EPOPEJ