Magazín Elita

ZÁVODY CHRTŮ MIKULÁŠ GREYHOUND RACE 2011 * DOSTIHY CHRTŮ JINAK

ZÁVODY CHRTŮ MIKULÁŠ GREYHOUND RACE 2011 * DOSTIHY CHRTŮ JINAK

Praha 16. listopadu (PROTEXT) - Dne 12.11.2011 se konaly dostihy chrtů Mikuláš Greyhound Race 2011 a také výstava chrtů s názvem První osvobozená výstava chrtů v Čechách. Obě chrtí akce pořádali členové České greyhound dostihové federace k závěru dostihové sezóny na chrtí dostihové dráze Praskačka.

V tento zimní termín bývá obyčejně pošmourno a nevlídno, ale na chrtím závodišti Praskačka tohoto dne panovalo velmi slunečné a teplé počasí a všeobecně dobrá nálada. Na návštěvu přišli i dva krásní andělé, bylo lze zahlédnout i mikulášské čepice, sobí růžky, sněhové vločky a další různé žánrové propriety.

V posledním kole šampionátu Zlatý chrt - Racing bylo o vítězi celoročního bodovacího šampionátu Formule CGDF již rozhodnuto, ale na zajímavosti tyto chrtí dostihy neztratily - naopak. Greyhoundi dokázali tohoto dne zajistit mnohá překvapení. Posuďte sami:

V dostizích greyhoundů v délkové distanci 300 m Sprint překonali hned čtyři chrti traťový rekord chtí dostihové dráhy Praskačka a celkově pět greyhoundů překonalo pak svůj osobní rekord. Chrti v závěru této dostihové sezóny prokázali opravdu skvělou kondici. Snad k tomu přispělo to, že všichni chrti mají za celou sérii dostihů "naběháno“, snad také skvělé počasí, krásně upravená dráha či dva nádherní andílci.

Rychlost závodníků při těchto dostizích greyhoundů byla překvapením pro kdekoho. Fotograf při sekvenčním snímání startu chrtů pořídil podstatně nižší počet snímků oproti obyčeji. Chrti vystartovali, jednou srolovali a rozrolovali - a zmizeli z dohledu za vnitřním oplocením dráhy, kam fotograf nemůže. Greyhound White Elbony, uvyklý své finty "alias pilot Schumacher za stáj Ferrari“, s překvapením zjistil, že v jeho stopě jsou i dvě černé fenky Dior a Lijane.

Vítězem těchto dostihů se stala NewMac Dior se ziskem 5 bodů v čase 17,095 s. Jako druhá doběhla do cíle mladá Mount Cappucine‘s Jamaica se získem 4 bodů v čase 17,393 s. Dlužno dodat, že jde teprve o druhý dostih této mladičké závodnice. Jamaica ve věku 19 měsíců spadá ještě do kategorie Puppy a závodí již mezi vyspělými greyhoundími sportovci, takže v jejím případě jde opravdu o mimořádný výsledek. Jako třetí se umístila černá fenka Sjudraget Lijane.

V dostizích greyhoundů v délkové distanci 525 m Classic se chrtí závodníci postarali o další překvapivé situace. Největší překvapení ovšem přichystala "naše“ sportovní modelka Chanelka. Bílá Galrea Chanel vystartovala jako první, následována greyhoundem jménem Lemon Moët a za ním pak Stormy Cassandra. Chanelka dokonce vedla závod, a to téměř až k cíli. "Chanelko, co to, nevíš kdo vstupuje na červený koberec jako první?“ volala její majitelka. Vysvětlení tohoto zvolání - viz odkaz: http://www.cgdf.cz/cs/chrti-sportovni-modelka-chanelka-2.html

Téměř před cílem však Chanelku zpomalil Moët a z dostihů byl diskvalifikován. Jako první doběhla do cíle Stromy Cassandra se ziskem tří bodů, jako druhý doběhnul zmíněný Lemon Moët a jako třetí doběhla do cíle Galrea Chanel se ziskem dvou bodů.

Dostihového a výstavního dne Mikuláš Greyhound Race 2011 se zúčastnili také greyhoundí frekventanti chrtí školičky Greyhound Schooling Academy - Gucci, Louis a Vuitton, Dolce a Gabbana. Osmiměsíční štěňátka greyhoundů se v bezpečí skvělé a oplocené dráhy vyřádila a zaběhla si každé z nich sólo běh.

To chce ohromnou vůli a nasazení některých majitelů chrtů České greyhound dostihové federace, když je nutno brzy zrána dopravit své chrty a ještě k tomu i potřebné mikulášské artefakty - mnohdy přes půl či celou republiku - z dalekého domova na zmíněnou chrtí dostihovou dráhu Praskačka. Chrti si to však zaslouží.

Greyhoundi se na chrtí dostihové dráze vyběhají a vydají svou energii, poslouží své geneticky dané potřebě stíhat to, co se hýbe, a navíc si zde užijí i jejich majitelé a trenéři. Patří jim obdiv za jejich vůli a velké finanční a časové oběti umožňující udržovat dědictví dané nám našimi předky a ještě k tomu osvěžovat tradiční honitbu chrtů moderními novotami. Když se snoubí tradice s novotami - určitě to není od slova snob.

Fotoreportáž z chrtích dostihů Mikuláš Greyhound Race 2011 a První osvobozené výstavy chrtů v Čechách najdete na webu: http://www.cgdf.cz

Foto (titulní): Cassandra -vítěz chrtích dostihů Mikuláš Greyhound Race 2011

Zdroj: http://www.cgdf.cz

Fotogalerie
1005 1006 1007

Další články z rubriky

MISS ŠIŠKOVÁ SE FOTILA S JEZDCE F1 ROMAINEM GROSJEANEM

MISS ŠIŠKOVÁ SE FOTILA S JEZDCE F1 ROMAINEM GROSJEANEM

JEZDCI F1 MUSÍ NEZBYTNĚ DODRŽOVAT PITNÝ, COŽ UŽ VÍ I VÍTĚZKY ČESKÉ MISS

JEZDCI F1 MUSÍ NEZBYTNĚ DODRŽOVAT PITNÝ, COŽ UŽ VÍ I VÍTĚZKY ČESKÉ MISS

VE VELKOFILMU JAN ŽIŽKA SE POTKAJÍ HERCI ZE TŘÍ KONTINENTŮ

VE VELKOFILMU JAN ŽIŽKA SE POTKAJÍ HERCI ZE TŘÍ KONTINENTŮ

BATIST NEJ SESTŘIČKA  JE IVANA LELKESOVÁ SI ZAHRAJE V SERIÁLU MODRÝ KÓD

BATIST NEJ SESTŘIČKA JE IVANA LELKESOVÁ SI ZAHRAJE V SERIÁLU MODRÝ KÓD

ZPĚVÁK JAKUB VAŇAS ŠEL ZA HUDBOU PO SVÉM

ZPĚVÁK JAKUB VAŇAS ŠEL ZA HUDBOU PO SVÉM

ALFONS MUCHA - SLOVANSKÁ EPOPEJ