Magazín Elita

DOBRÝ WEB: WEBTOP100: NEJLEPŠÍ FIREMNÍ WEB MÁ ČSOB POJIŠŤOVNA

DOBRÝ WEB: WEBTOP100: NEJLEPŠÍ FIREMNÍ WEB MÁ ČSOB POJIŠŤOVNA

Praha 26. října (PROTEXT) - Vítězem 10. ročníku soutěže WebTop100 se stala ČSOB Pojišťovna, jejíž web odborná porota zhodnotila jako nejlepší mezi Top 100 hospodářsky nejsilnějšími českými firmami. Byly rozdány i ceny za 11 oborových a 3 speciální soutěžní žebříčky.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže bylo završením včerejší odborné konference WebTop100 zaměřené na firemní weby. V úterý 25. října 2011 byly slavnostně předány ceny vítězům soutěže WebTop100, která oceňuje kvalitu zpracování firemních internetových prezentací. V hlavním žebříčku, který hodnotí pouze 100 nejvýznamnějších firem dle CZECH TOP 100, vyhrála ČSOB Pojišťovna (http://www.csobpoj.cz). Jako druhý se umístil web společnosti Telefónica Czech Republic (http://www.o2.cz, třetí skončil Penzijní fond České pojišťovny (http://www.pfcp.cz).

Odborná porota v letošním roce hodnotila přesně 207 prezentací. Vedle hlavního žebříčku byly také vyhlášeny výsledky za 11 oborových a 3 speciální žebříčky a v neposlední řadě byla udělena 3 zvláštní ocenění za nejlépe zpracovaný web z hlediska marketingu, designu a přínosu pro uživatele. Kompletní výsledky 10. ročníku WebTop100 jsou k dispozici na stránkách soutěže.

"Poslední rok byl bohatý na opravdu povedené redesigny, což se promítlo ve výsledcích soutěže, kdy na předních místech často figurují společnosti, jejichž web prošel v nedávné době kompletní obměnou. Redesign byl často tak povedený, že odsunul na nižší příčky i takové stálice jako třeba Hypoteční banku, která v žebříčku Finance nenašla přemožitele od roku 2007," komentuje soutěž ředitel pořadatelské agentury Dobrý web Luboš Plotěný.

Mezi takovéto „skokany“ patří všichni tři mobilní operátoři, DIRECT Pojišťovna (http://www.direct.cz), nebo třeba web společnosti TATRA (http://www.tatra.cz). Loňské prvenství naopak obhájil FREEPORT LEISURE (http://www.freeport.cz) a Česká pošta (http://www.ceskaposta.cz).

"Za posledních deset let můžeme i díky hodnocení WebTop100 pozorovat, jak se zcela změnilo vnímání firemního webu ze strany managementu společností. Z nástroje pro IT oddělení přes prostředek PR a marketingu se web stal nástrojem obchodním. Tomu dnes odpovídá i pozornost, kterou firmy webovým prezentacím věnují, a ochota do webu investovat," vysvětluje Luboš Plotěný.

Před včerejším vyhlášením soutěže WebTop100 proběhl i další ročník celodenní odborné konference s tímto projektem spojené, s podtitulem „Případ od případu“. Na programu byla řada case studies zaměřených na redesign webu, hovořilo se o budoucím směřování online marketingu v ČR a v neposlední řadě i o úrovni českých firemních online prezentací z pohledu výsledků soutěže WebTop100.

Na pořádání projektu WebTop100 se podílela agentura Dobrý web ve spolupráci s generálním partnerem IBM Česká republika. Hlavními partnery byly společnosti ACTIVE 24 a Seznam.cz. Partnerem bylo sdružení TUESDAY Business Network, partnerem konference pak společnost GEMIUS. K mediálním partnerům se zařadil Marketing & Media, Podnikatel.cz a TREND Marketing, produktovým partnerem pak byl iNETPrint. Produkčně projekt zajistila společnost Internet Info.

Dobrý web (http://www.dobryweb.cz) je konzultační a poradenská agentura, která pomáhá svým klientům vytvářet obchodně úspěšné a uživatelsky přívětivé webové stránky. Pravidelně pořádá školení a semináře, vytváří odborné analýzy, sestavuje efektivní marketingové strategie a spravuje reklamní kampaně.

Internet Info, s.r.o., Milady Horákové 116/109, 160 00 Praha 6

http://www.iinfo.cz


Další články z rubriky

POSLEDNÍ DNY BRUSLENÍ V PRAŽSKÉM EUROPARKU

POSLEDNÍ DNY BRUSLENÍ V PRAŽSKÉM EUROPARKU

PAVEL ZEDNÍČEK V ZÁPLAVĚ BUBLINEK S ANDREOU VEREŠOVOU!

PAVEL ZEDNÍČEK V ZÁPLAVĚ BUBLINEK S ANDREOU VEREŠOVOU!

JOŽO RÁŽ PŘEŽIL POLIBEK SMRTI

JOŽO RÁŽ PŘEŽIL POLIBEK SMRTI

V PLESOVÉM ÚSTÍ NAD LABEM JAKO VE VEGAS!

V PLESOVÉM ÚSTÍ NAD LABEM JAKO VE VEGAS!

KDO SI ODNESL ZAJÍMAVOU VĚŠTBU ZE KŘTU KNIHY ZNÁMÉ KARTÁŘKY?

KDO SI ODNESL ZAJÍMAVOU VĚŠTBU ZE KŘTU KNIHY ZNÁMÉ KARTÁŘKY?