Magazín Elita

WEB JARMARA.AT BUDE SPUŠTĚN 11. 11. 2011

WEB JARMARA.AT BUDE SPUŠTĚN 11. 11. 2011

Redakční rada projektu Jarmara.at se rozhodla spuštění webu pro veřejnost posunout na lépe zapamatovatelné datum, a to 11. 11. 2011. Zároveň mezi uchazeči o pozici správce náhodně vybere tisíc „testerů“ Cimrmanova informačního šapitó.

Původně měl být dnešní den být slavnostním pro všechny cimrmanology. Seznam.cz měl spolu s Divadlem Járy Cimrmana spustit nové archivní bludiště sestavené z pozůstalosti největšího Čecha – Járy Cimrmana. Redakční rada se rozhodla posunout datum otevření celého projektu pro veřejnost ve vhodnější termín, a to 11. 11. 2011. Redakční radu k tomuto kroku přivedly i žádosti a poznatky dalších milovníků Járy Cimrmana. Například Martin Miller redakční radě napsal: „Jak jistě všichni víme, Cimrman se zabýval problematikou zapamatovatelnosti historických dat. Datum 10. 10. je pravda voleno dobře, ale Cimrman by jistě nesouhlasil s rokem. Jarmaře by zřejmě doporučil spuštění o rok dříve. Bohužel, již zřejmě toto možné není. Nejlepším bližším datem by bylo datum 11. 11. 2011 – pravda čekání je o měsíc a den delší – škoda – ovšem o to méně škod ve hlavách budoucích školáků, kteří se budou o této události zcela jistě učit. A o mládež by nám mělo jít především." Redakční rada se i díky těmto připomenutím rozhodla slavnostně otevřít Jarmaru v den, který je vhodnější z pohledu budoucího zařazení do školních učebnic nejen z důvodu úspornosti paměťových buněk studentů, ale i použitého inkoustu.

Všech 10 největších milovníků života a díla Járy Cimrmana, kteří byli vybráni jako nejlepší mezi sedmi sty autory esejů, a kteří se 7. 10. sešli před Cimrmanovskou katedrou u poslední zkoušky v boji o místo správce, však již zítra dostane přístup do testovacího rozhraní. Budou si moct vyzkoušet bloudění v šuplících Jarmary. Mohou ji také během dalšího měsíce pomoci vylepšit. Pozvánku do testovacího rozhraní projektu Jarmara.at za odměnu a projevené znalosti dostane v příštím týdnu i další tisíc milovníků Járy Cimrmana. Budou náhodně vybráni ze všech, kdo se zaregistrovali do výběrového řízení na správce projektu Jarmara.at. Jejich nápady a připomínky tak mohou pomoci ještě více zpříjemnit uživatelský zážitek nejen pro všechny cimrmanology, ale i širokou veřejnost, která dostane do Jarmary přístup na Martina.


Jak vypadaly původní stránky Járy Cimrmana? Printscreen z původní stránky „Járy da Cimrmana“ z roku 1995 od Iva Lukačoviče


Další články z rubriky

PAVEL ZEDNÍČEK V ZÁPLAVĚ BUBLINEK S ANDREOU VEREŠOVOU!

PAVEL ZEDNÍČEK V ZÁPLAVĚ BUBLINEK S ANDREOU VEREŠOVOU!

JOŽO RÁŽ PŘEŽIL POLIBEK SMRTI

JOŽO RÁŽ PŘEŽIL POLIBEK SMRTI

V PLESOVÉM ÚSTÍ NAD LABEM JAKO VE VEGAS!

V PLESOVÉM ÚSTÍ NAD LABEM JAKO VE VEGAS!

KDO SI ODNESL ZAJÍMAVOU VĚŠTBU ZE KŘTU KNIHY ZNÁMÉ KARTÁŘKY?

KDO SI ODNESL ZAJÍMAVOU VĚŠTBU ZE KŘTU KNIHY ZNÁMÉ KARTÁŘKY?

3 V 1 NARAZILY NA CITLIVÉ TÉMA

3 V 1 NARAZILY NA CITLIVÉ TÉMA