Magazín Elita

EVROPSKÁ KOMISE A SAMKNOWS SPOUŠTÍ I. PANEVROPSKOU STUDII ZAMĚŘENOU NA VÝKONNOST ŠIROKOPÁSMOVÉHO PŘIPOJENÍ K INTERNETU

EVROPSKÁ KOMISE A SAMKNOWS SPOUŠTÍ I. PANEVROPSKOU STUDII ZAMĚŘENOU NA VÝKONNOST ŠIROKOPÁSMOVÉHO PŘIPOJENÍ K INTERNETU

Londýn 27. září (PROTEXT/PRNewswire) - Hledá se 10 tisíc dobrovolníků ze 30 zemí pro realizaci největší studie svého druhu. Navštivte webové stránky http://www.samknows.eu a vyžádejte si zdarma testovací sadu

Evropská komise, ve spolupráci s firmou SamKnows, která je specialistou na testování širokopásmových připojení k internetu, spustila panevropský projekt, jehož cílem je zmapovat výkonnost širokopásmového připojení ve všech členských státech EU a ve třech dalších zemích mimo EU. Cílem této iniciativy je pomoci poskytovatelům internetového připojení, regulátorům i zákazníkům zlepšit internetové služby na kontinentu[1].

Firma SamKnows již dříve úspěšně realizovala podobné projekty ve Velké Británii (ve spolupráci s firmou Ofcom) a v USA (ve spolupráci s tamním telekomunikačním úřadem FCC)[2] a v současné době hledá 10 tisíc dobrovolníků z celé Evropy, kteří mají zájem se zúčastnit tohoto největšího testu širokopásmového internetového připojení svého druhu.

Dobrovolníci [3] obdrží malé zařízení ('Whitebox'), které zastrčí do zásuvky svého domácího internetového připojení. Když nebude širokopásmová linka využívána, provede zařízení Whitebox sérii automatických testů s cílem změřit rychlost a výkon připojení. Na základě testu tak bude získán celoevropský obrázek o kvalitě širokopásmového připojení, což umožní jeho poskytovatelům plánovat další budoucí kroky a nabídnout zákazníkům, kteří za tyto služby platí, transparentní a jasné podmínky.

Kromě toho, že tento projekt pomůže Evropské komisi vyhodnotit kvalitu širokopásmového připojení k internetu v Evropě, vybraní dobrovolníci také získají možnost přesného a detailního proměření výkonu svých vlastních přípojek[4], a to včetně jejich rychlosti a spolehlivosti.

Pokud se chcete testu zúčastnit, navštivte webové stránky http://www.samknows.eu a požádejte o zaslání zařízení Whitebox od firmy SamKnows zdarma.

Alex Salter, generální ředitel firmy SamKnows, řekl: "Snažíme se nabízet poskytovatelům připojení, regulátorům a hlavně zákazníkům informace, které potřebují pro další zkvalitnění širokopásmových služeb.

Lidé, kteří se dobrovolně testu zúčastní, získají nejen zdarma přístup k našim špičkovým technologiím, ale stanou se také průkopníky na poli zkvalitňování širokopásmového připojení po celé Evropě."

Firmu SamKnows založil v roce 2003 programátor Sam Crawford. Od samého počátku se firma specializuje na poskytování informací o širokopásmovém připojení koncovým uživatelům s cílem zkvalitnit a zrychlit tento typ internetového připojení. V roce 2008 Sam vyvinul špičkovou technologii pro měření výkonu a rychlosti širokopásmového připojení. Tuto technologii firma SamKnows poskytla zdarma spotřebitelům v USA a Velké Británii. Jen v samotné Velké Británii firma SamKnows zjistila, že skutečná rychlost širokopásmového připojení byla o více než 50% nižší než inzerované hodnoty.

UPOZORNĚNÍ PRO VYDAVATELE:

Technické informace o testech naleznete na webových stránkách http://www.samknows.com/broadband/methodology

Členské země, ve kterých firma SamKnows hledá dobrovolníky, jsou: Rakousko, Belgie, Kypr, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Maďarsko, Irsko, Itálie, Lotyšsko, Litva, Lucembursko, Nizozemí, Malta, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie a také Chorvatsko, Island a Norsko

  • Společnost SamKnows obdržela více než 250 tisíc přihlášek od dobrovolníků z USA a Velké Británie, kteří se zúčastnili projektů s firmami FCC a Ofcom. Více informací najdete na webových stránkách: http://www.samknows.com/broadband/about
  • Na základě příslušných podmínek a ustanovení
  • Zařízení firmy SamKnows ("Whitebox") provádí syntetické testování rychlosti širokopásmového připojení u dobrovolníků, a to na základě simulace internetových aplikací a protokolů. Zařízení žádným způsobem nemonitoruje aktivity dobrovolníků na internetu ani neukládá osobní informace o dobrovolnících či jiné informace, podle kterých by je bylo možné identifikovat.

Zdroj: SamKnows


Další články z rubriky

BRNĚNSKÝ ZÁŽITKOVÝ VÍKEND PRO CELOU RODINU

BRNĚNSKÝ ZÁŽITKOVÝ VÍKEND PRO CELOU RODINU

VELETRHY GO & REGIONTOUR STARTUJÍ UŽ VE ČTVRTEK!

VELETRHY GO & REGIONTOUR STARTUJÍ UŽ VE ČTVRTEK!

CENY OBĚDŮ ROSTOU. POD 100 KORUN SE UŽ VE VELKÝCH MĚSTECH NENAJÍTE

CENY OBĚDŮ ROSTOU. POD 100 KORUN SE UŽ VE VELKÝCH MĚSTECH NENAJÍTE

GRÓNSKO SPATŘÍTE NA VÝSTAVĚ V NÁRODNÍM ZEMĚDĚLSKÉM MUZEA PRAHA

GRÓNSKO SPATŘÍTE NA VÝSTAVĚ V NÁRODNÍM ZEMĚDĚLSKÉM MUZEA PRAHA

BRNĚNSKÉ VÁNOČNÍ VELETRHY PLNÉ INSPIRACE JDOU DO FINÁLE!!!

BRNĚNSKÉ VÁNOČNÍ VELETRHY PLNÉ INSPIRACE JDOU DO FINÁLE!!!

Bageterie Boulevard