Magazín Elita

NOVÝ PROSTŘEDEK PROTI STŘEVNÍM INFEKCÍM

NOVÝ PROSTŘEDEK PROTI STŘEVNÍM INFEKCÍM

Praha 16. června (PROTEXT) - Nesprávný životní styl, znečištění životního prostředí a nekontrolované používání některých chemoterapeutik (zejména antibiotik) vede k oslabení obranných funkcí organizmu, jeho imunity.

V důsledku narušení rovnováhy mezi vnitřním a zevním prostředím organizmu se začínají znovu vyskytovat nejen staronová onemocnění, ale i nemoci, které jsme dříve neznali.

Je to způsobeno změnou biologických vlastností mikroorganizmů, které dosud byly přítomny v lidském těle, ale neměly schopnost vyvolat onemocnění. Drastickým příkladem nedávné doby je nově zmutovaný kmen střevní bakterie Escherichia coli - tzv. bakterie EHEC ( = entero-hemoragická Escherichia Coli ). U lidí vyvolává krvácivé průjmové onemocnění, které v některých případech může skončit smrtí. Hromadí se v něm jedy (toxiny) a další škodlivé látky, které mohou fatálně poškodit ledviny. Organizmus se při zasažení bakteriálními toxiny zaměřuje na jejich neutralizaci, čímž se jeho látková výměna velmi vyčerpává až dochází k jeho selhání. Nebezpečí představují i staronové bakterie rodu Salmonelly a Campylobactery, způsobující průjmy, bolesti břicha a hlavy, malátnost, zvracení a zvýšenou teplotu. V I. skupině původců průjmových onemocnění je Salmonella Typhi a S. Paratyphi, způsobující břišní tyf a paratyf. Ve II. skupině jsou salmonely, způsobující onemocnění zvané salmonelóza. Téměř všechny bakterie z této skupiny mají schopnost napadat kromě člověka i zvířata. Akutní průjem je provázený bolestmi břicha, zvracením a horečkou. Dochází k dehydrataci, projevující se netečností, bolestí hlavy, zrychleným tepem a zastřeným vědomím. Salmonelóza po několika dnech ustoupí, ale vylučování salmonel může pokračovat několik dní až týdnů po odeznění příznaků. Ke vzácným komplikacím salmonelózy patří zánět mozkových blan, zánět kostí a urogenitální zánět. Antibiotika nejsou k léčbě salmonelózy vhodná, jelikož mohou poškodit už narušenou střevní flóru. Vedle tradiční antibakteriální léčby a komplexních opatření (zejména zvýšený pitný režim) je u všech infekčních střevních průjmů důležité použít chemicky neutrální, selektivní absorpční prostředky. Jejich moderním představitelem je přípravek Enterosgel, vyrobený na bázi přírodního křemíku. Jeho účinnost a bezpečnost použití potvrdily experimentální a klinické studie. Enterosgel po podání ústy váže při průchodu trávicím traktem na svém povrchu bakteriální i virové mikroorganizmy a jejich toxiny. Zvyšuje imunitní ochranu sliznice trávicího traktu. Například patogenní bakterie Escherichia coli ničí tak, že destruuje jejich stěnu a proniká přímo do jejich cytoplazmy a tak dojde k definitivní likvidaci nebezpečné bakterie. Obdobně byl prokázán ničivý účinek Enterosgelu na patogenní bakterie Salmonely a Shigely, ale i na rotaviry, způsobující nebezpečné dětské průjmy. Stručně řečeno, pro každou akutní střevní infekci bychom měli mít v domácí lékárničce po ruce - a v komplexu dalších opatření včas použít - selektivní absorpční prostředek Enterosgel.

Vzájemné působení Enterosgelu a E.Coli – prudký a nevratný účinek na patogenní buňky: výduť na povrchu mikroorganizmu. Na apikálním konci dochází k destrukci buněčné stěny a průniku Enterosgelu do cytoplazmy.

MUDr. B. Ždichynec


Další články z rubriky

ČMAŇA TLESKAL JANKOVI

ČMAŇA TLESKAL JANKOVI

JANEK LEDECKÝ DOKÁŽE Z LIDÍ VYMÁČKNOUT, CO POTŘEBUJE!!!

JANEK LEDECKÝ DOKÁŽE Z LIDÍ VYMÁČKNOUT, CO POTŘEBUJE!!!

V BRNĚ BYL NA FESTIVALU LIFE! POKOŘEN LOŇSKÝ TANEČNÍ REKORD

V BRNĚ BYL NA FESTIVALU LIFE! POKOŘEN LOŇSKÝ TANEČNÍ REKORD

MUŽ ROKU A BATIST NEJ SESTŘIČKA POKŘTILI SVÉ KALENDÁŘE

MUŽ ROKU A BATIST NEJ SESTŘIČKA POKŘTILI SVÉ KALENDÁŘE

MUZIKÁLOVÁ HEREČKA ANETA VRZALOVÁ PORODILA, ZHUBLA A UŽ JE OPĚT NA PÓDIU

MUZIKÁLOVÁ HEREČKA ANETA VRZALOVÁ PORODILA, ZHUBLA A UŽ JE OPĚT NA PÓDIU