Magazín Elita

KALENDÁŘ PROMĚNY 2011

KALENDÁŘ PROMĚNY 2011

KALENDÁŘ PROMĚNY 2011, který obsahuje fotografie známých tváří neuvěřitelně a vtipně převtělených, proměněných v ještě známější osobnosti. Autogramiáda portrétovaných osobností se uskutečnila 14. května 2011 v pasáži Europarku za účasti Chantal Poullain a autorů kalendáře včetně dalších známých osobností.

21. května 2011 pak bude následovat její druhá část s herečkami Květou Fialovou s Danou Batulkovou.

Proměny 2011 jsou pokračováním úspěšného kalendáře z loňského roku, který autoři Petr Kurečka a Maresk Škarpa vytvořili pro Nadaci Archa Chantal. "Opět jsme dali dohromady dvanáct hádanek, dvanáct nečekaných proměn dvanácti slavných žen, tentokrát nejen českých, ale i slovenských," říkají k úspěšnému pokračování charitativního projektu jeho autoři.

Až do konce května bude v OC Europark k vidění 24 jedinečných fotografií českých a slovenských osobností, které ve prospěch Nadace Archa Chantal podstoupily vtipná převtělení a proměny, např. Lucie Bílá, Květa Fialová, Marta Kubišová, Dana Batulková, Halina Pawlowská, Jana Krausová, Martha Issová, Bára Basiková, Eva Pilarová, Věra Chytilová, Tonya Graves, Vlasty Chramostová, Adéla Banášová , Szidi Tobias a další.

Po kalendářích Proměny 2010 a 2011 se můžeme těšit i na další. „Tradice je pro mě důležitá a věřím, že potrvá i nadále. Další kalendář se už připravuje a tentokrát oslovíme pro proměny známé a slavné muže“, prozradila Chantal Poullain-Polívková.

NADACE ARCHA CHANTAL byla založena 11. června 1993. Jejím cílem je zlepšení prostředí v dětských nemocnicích a léčebnách formou oprav a rekontrukcí těchto objektů. Veškerá snaha směřuje k vytvoření podmanivého prostředí pozitivně působícího na psychiku nemocných dětí. Projekty jsou navrhovány výtvarníky a architekty na základě požadavků a konkrétních potřeb jednotlivých nemocničních oddělení ve spolupráci s dětskýmo psychology, lékaři a sestrami. Návrhy jsou originální svým námětem a každá jejich realizace je komplexní přestavbou interiéru do nejmenších detailů, vše v dokonalé harmonii.

K založení Nadace inspiroval herečku tehdy její malý syn Vladimír, který se zeptal,  proč jsou ty nemocnice tak smutný?„A tehdy mě napadlo, jak důležité je pro dětskou psychiku kromě zábavy také prostředí, ve kterém jsou, i když jen dočasně. A řekla jsem si, že zkusím všechno kolem dětí v nemocnicích změnit. Všechno, co je obklopuje. Obarvíme zdi, vytvoříme svět, který bude jejich, budou mu rozumět. Někdy bylo zpočátku těžké lékaře a personál přesvědčit, dnes se na mě sami obracejí. Barevný svět zvítězil i v nemocnicích“, svěřuje se.

Fotogalerie
705 706 707 708 709 710

Další články z rubriky

MISS ŠIŠKOVÁ SE FOTILA S JEZDCE F1 ROMAINEM GROSJEANEM

MISS ŠIŠKOVÁ SE FOTILA S JEZDCE F1 ROMAINEM GROSJEANEM

JEZDCI F1 MUSÍ NEZBYTNĚ DODRŽOVAT PITNÝ, COŽ UŽ VÍ I VÍTĚZKY ČESKÉ MISS

JEZDCI F1 MUSÍ NEZBYTNĚ DODRŽOVAT PITNÝ, COŽ UŽ VÍ I VÍTĚZKY ČESKÉ MISS

VE VELKOFILMU JAN ŽIŽKA SE POTKAJÍ HERCI ZE TŘÍ KONTINENTŮ

VE VELKOFILMU JAN ŽIŽKA SE POTKAJÍ HERCI ZE TŘÍ KONTINENTŮ

BATIST NEJ SESTŘIČKA  JE IVANA LELKESOVÁ SI ZAHRAJE V SERIÁLU MODRÝ KÓD

BATIST NEJ SESTŘIČKA JE IVANA LELKESOVÁ SI ZAHRAJE V SERIÁLU MODRÝ KÓD

ZPĚVÁK JAKUB VAŇAS ŠEL ZA HUDBOU PO SVÉM

ZPĚVÁK JAKUB VAŇAS ŠEL ZA HUDBOU PO SVÉM

ALFONS MUCHA - SLOVANSKÁ EPOPEJ