Magazín Elita

JE TO TADY! CIVILNÍ OBRANA A KLIP K SINGLU

JE TO TADY! CIVILNÍ OBRANA A KLIP K SINGLU

Praha 10. května (PROTEXT) - V rámci projektu Helpband, který nabízí kompletní servis českým kapelám a interpretům, bychom vám rádi představili nový videoklip kapely Civilní Obrana "Opilá princezna"

Dne 1.5. oficiálně spatřil světlo světa nový videoklip kapely Civilní Obrana, a to k nejúspěšnějšímu singlu "Opilá princezna".

"Jelikož tento singl sklidil spousty kladných ohlasů nejen od fanoušků, ale držel se i na prvních příčkách v poslechovosti na Bandzone.cz, či v Andělské dvacítce na rádiu RockZone 105,9, bylo jasným rozhodnutím, který další song přepracujeme do vizuální podoby."

Kromě singlu a videoklipu "Opilá princezna" ještě letošní rok vydá Civilní Obrana svou třetí desku, které je tento singl předzvěstí.

"Tak jsme se právě rozhodli, že vydáme tu nejlepší desku, co kdy byla…Takže se těšte!"

Vzkazuje Civilní Obrana

CIVILNÍ OBRANA: http://www.civilniobrana.cz, www.bandzone.cz/civilniobrana

Kapela Civilní Obrana vznikla roku 2005 na Časlavské průmyslovce, kluci, tedy Mára a Ondřej, se párkrát pobavili o muzice a dospěli k založení svého vlastního hudebního tělesa. Po pár zkouškách zjistili, že to chce osobu znalou hry na bicí nástroje, a tak si přizvali bubeníka Filipa. Začali zkoušet v místnosti bývalého školního skladu civilní obrany, odtud tedy název bandu.

Samozřejmě si kapela prošla celou řadou proměn až do dnešních dní, kdy ve složení Mára - kytara, zpěv, Pavel - bicí, zpěv, Semík - basa, vokály, má za sebou úspěšné festivalové léto i podzimní velkolepou klubovou tour.

Žánrově kapelu nejlépe vystihuje trojkombinace pop-punk-rock. Řízné kytary, vzletná basa, nekompromisní bicí a progresivní zpěv dělají ze skupiny Civilní Obrana špičku tohoto žánru u nás.

Civilka, jak se kapele říká, nahrála dvě alba: starší Konkurz, celé k poslechnutí na BZ, a novinku s názvem [So:wA]?, ze které je na BZ ždibec k okusení.

Právě novým albem [So:wA]?, se CO dostává na vysluní české hudební scény, jako vyzrálá, vyhraná kapela s vlastním zvukem a texty, které se týkají jejich generace ať už zpívané tíživě a naléhavě či lehce s humorem.

Na nové desce vyniká, akustickými kytarami doprovázený duet Máry se zpěvačkou Lucií Bakešovou z kapely Season Crack, kterým kapela překračuje vlastní stín a ukazuje své možnosti.

Budoucnost kapely dostává jasné kontury, trvale se udržet na klubové scéně a naplno využít potenciál letních festivalů.

Helpband :

(V Praze 15. září 2010) Současná situace v tuzemské hudební branži dala šanci vzniknout projektu HelpBand. Úzký tým nové agentury by měl českým hudebníkům pomáhat s produkcí koncertů, vydáváním CD, natáčením klipů, dopravou, PR, managmentem, bookingem a získáváním reklamních ploch a prostor. Projekt HelpBand chce talentovaným a pracovitým muzikantům zajistit i patřičnou medializaci. V této době už probíhají jednání s konkrétními médii, jako jsou hudební rádia, televize, časopisy, deníky a internetové portály. Kapely, které se rozhodnou zapojit do projektu, získají profesionální zázemí k svému dalšímu růstu a vývoji.

klip: http://www.youtube.com/watch?v=1GW6eDW-AJk

web: http://www.helpband.cz


Další články z rubriky

PREMIÉRA SE BLÍŽÍ, ALE NEÚPROSNÝ REŽISÉR STÁLE NĚCO VYLEPŠUJE

PREMIÉRA SE BLÍŽÍ, ALE NEÚPROSNÝ REŽISÉR STÁLE NĚCO VYLEPŠUJE

MUŽ ROKU MATYÁŠ HLOŽEK PŘEVZAL TOYOTU, KOHO V NÍ BUDE VOZIT, KDYŽ JE BEZ PŘÍTELKYNĚ…

MUŽ ROKU MATYÁŠ HLOŽEK PŘEVZAL TOYOTU, KOHO V NÍ BUDE VOZIT, KDYŽ JE BEZ PŘÍTELKYNĚ…

NEJSKVĚLEJŠÍ DEN PRO MILOVNÍKY PSŮ BYL V LUŽINÁCH

NEJSKVĚLEJŠÍ DEN PRO MILOVNÍKY PSŮ BYL V LUŽINÁCH

OPRAVDU SE ODEHRÁL ÚNOS MÍŠI DOLINOVÉ ZA BÍLÉHO DNE?

OPRAVDU SE ODEHRÁL ÚNOS MÍŠI DOLINOVÉ ZA BÍLÉHO DNE?

MODEL JAN HAVLOVIC SE CHYSTÁ DO CHOMOUTU

MODEL JAN HAVLOVIC SE CHYSTÁ DO CHOMOUTU