Magazín Elita

SBÍRKA POMOZTE DĚTEM LETOS VYNESLA TÉMĚŘ 14,4 MILIONU KORUN

SBÍRKA POMOZTE DĚTEM LETOS VYNESLA TÉMĚŘ 14,4 MILIONU KORUN

Praha 25. dubna (ČTK) - Letošní 13. ročník charitativní sbírky Pomozte dětem, která je společným projektem České televize (ČT) a Nadace rozvoje občanské společnosti, vynesl téměř 14,4 milionu korun. Je to méně než loni, kdy akce, jejímž symbolem je žluté kuře s červenobílým záchranným kruhem, získala rekordních zhruba 19 milionů korun. ČTK to dnes večer za ČT sdělila Kateřina Soukupová.

Financí se však může sejít ještě více, sbírka dneškem neskončila. Lidé mohou do 15. května přispívat dál. Peníze do sbírky lidé zaslali i díky dnešní večerní zábavné show na programu ČT1 a celodenním vstupům ve vysílání, které diváky vybízely k přispění. Od vzniku sbírkového projektu Pomozte dětem v roce 1998 bylo včetně dneška shromážděno a rozděleno více než 164 milionů korun.
Peníze zaslané na sbírkové konto budou rozděleny veřejným výběrovým řízením. Projekt Pomozte dětem mohou lidé podpořit prostřednictvím dárcovské SMS ve tvaru DMS KURE odeslané na číslo 87777 po celý rok. Cena jedné SMS je 30 korun a Kuře dostane 27 korun. Více informací se nachází na www.darcovskasms.cz.
Kuře provázelo diváky České televize po celý prodloužený víkend. Už v sobotu uvedla speciální soutěžní Vysokou hru pro Kuře. V živých vstupech Studia Pomozte dětem, kterým již tradičně provázela Alena Zárybnická, dnes představili spojence, kteří uspořádali sbírkové nebo benefiční akce ve prospěch sbírky. Nechyběly ani podrobné informace o sbírce a o tom, jak přispívat na její konto. V programu byl také pořad Klus pro Kuře.
Celodenní program završila zábavná show Letem světem s Kuřetem, který moderovali Marcela Augustová, Tomáš Hanák, Michaela Maurerová a Vojta Kotek. Projekt Pomozte Kuře podpořili bez nároku na honorář svým vystoupením například Ivan Král, Tomáš Klus, Charlie Straight, Eddie Stoilow, Sto zvířat, Tonya Gravesová, Support Lesbiens, Chinaski, Čechomor, Milan Šteindler a další.
Nadace rozvoje občanské společnosti prostřednictvím veřejného výběrového řízení podpořila ze sbírky 1101 projektů nestátních neziskových organizací zaměřených na přímou pomoc určenou více než 163.000 ohrožených a znevýhodněných dětí v celé České republice.

ČTK


Další články z rubriky

ZNOVUOBJEVENÝ OBRAZ ŠVADLENA FRANTIŠKA MUZIKY OPĚT NA SCÉNĚ

ZNOVUOBJEVENÝ OBRAZ ŠVADLENA FRANTIŠKA MUZIKY OPĚT NA SCÉNĚ

PRVNÍ KUBÁNSKÝ FESTIVAL V PRAZE - NENECHTE SI UJÍT VIBES OF HAVANA!

PRVNÍ KUBÁNSKÝ FESTIVAL V PRAZE - NENECHTE SI UJÍT VIBES OF HAVANA!

SPOLEČNOST BEDNAR FMT PŘIVEZLA HISTORICKY PRVNÍ MEDAILI Z AGRITECHNIKY!

SPOLEČNOST BEDNAR FMT PŘIVEZLA HISTORICKY PRVNÍ MEDAILI Z AGRITECHNIKY!

A JE TU OPĚT TECHAGRO!

A JE TU OPĚT TECHAGRO!

ROYAL SQUAD  JE NOVÝ HUDEBNÍ PROJEKT SVĚTOVÉ ÚROVNĚ VALÍCÍ SE NA ČESKOU REPUBLIKU

ROYAL SQUAD JE NOVÝ HUDEBNÍ PROJEKT SVĚTOVÉ ÚROVNĚ VALÍCÍ SE NA ČESKOU REPUBLIKU

HALADA