Magazín Elita

NADAČNÍ FOND ŽENA ZAHAJUJE PROJEKT NA POMOC KOJENECKÉMU ÚSTAVU

NADAČNÍ FOND ŽENA ZAHAJUJE PROJEKT NA POMOC KOJENECKÉMU ÚSTAVU

Nadační fond ŽENA byl založen 16. 2. 2011 s cílem trvale a kontinuálně podporovat ženy a děti v tíživé situaci – životní, zdravotní či sociální. Spolupráce s Dětským centrem při FTN (Kojenecký ústav) je pilotním projektem, jehož cílem je nejen finanční podpora kojeneckého ústavu, ale především obeznámení široké veřejnosti s problematikou dětských center a kojeneckých ústavů a apel na vážnou situaci, která v této oblasti v současné době panuje.

Celý projekt mimojiné podpořily známé osobnosti Eva Decastelo, Nela Boudová, Lucie Benešová, Zdeňka Žádníková – Volencová, Jana Bernášková, Barbara Nesvadbová, Martina Kociánová, Natali Ruden a Marcela Skřivánková.

Nadační fond ŽENA je postaven na myšlence zcela transparentní charitativní organizace, která nevykazuje náklady a 100 % finančních prostředků – sponzorské dary, sbírky, charitativní projekty, aukce apod. – bude v aktuálním roce rozděleno,“ uvádí Šárka Táborská, členka správní rady NF. Pomoc bude realizována formou jednotlivých projektů, dlouhodobých či jednorázových, se zaměřením na region Praha, střední a severní Čechy. Veškeré náklady spojené s chodem nadace jsou hrazeny zakladatelem, panem Jaroslavem Pilným.

Těžištěm činnosti Dětského centra je komplexní péče o děti ohrožené prostředím, děti opuštěné, zanedbávané, často týrané a děti s postižením. Ročně je přijato až 160 dětí, kterým je zde zajištěn domov a příslušná odborná péče. „Historie Dětského centra při FTN sahá do roku 1922. V současné době patří mezi nejlépe vybavené zařízení svého druhu, kromě toho ročně dosahujeme až 60-ti realizovaných adopcí, “ vysvětluje MUDr. Jaroslava Lukešová, ředitelka centra a dodává: „Z důvodu zkrácení dotací jsme byli nuceni v lednu tohoto roku uzavřít již druhé oddělení. Situace je tedy skutečně velmi vážná a vážíme si proto každé pomoci, díky níž budeme moci zachovat chod zbylých tří oddělení s celkovou kapacitou 120 míst, která prozatím zůstávají zachována, nicméně v rozpočtu na jejich provoz v současné době chybí 5.000.000 Kč.

Nadační fond Žena se rozhodl uspořádat v pondělí 21. února 2011 charitativní večer ve prospěch Dětského centra při Fakultní Thomayerově nemocnici, který měl za cíl:

  • Blíže obeznámit odbornou i laickou veřejnost s touto problematikou,
  • upozornit na vážnost situace a na další možná rizika,
  • představit projekt, do nějž se může zapojit každý z nás.

Tímto večerem, jehož výtěžek činil 110 000 Kč a z nějž vyplynuly další sponzorské dary ve výši 100 000 Kč, byla odstartována série charitativních akcí a v nejbližší možné době též bude vyhlášena sbírka ve prospěch Dětského centra při FTN.

Pro více informací či v případě zájmu o spolupráci se neváhejte obrátit na:

Šárka Táborská, členka správní rady

Tel.: 739 316 275

E-mail: taborska@nf-zena.cz

Zdroj: www.nf-zena.cz

Fotogalerie
543 545 546 547

Další články z rubriky

PEJSKAŘI, POZOR! AKCE LÉTA JE TU

PEJSKAŘI, POZOR! AKCE LÉTA JE TU

MOËT NA KVIFF 2018 PODPOŘÍ NADAČNÍ FOND AUTTALK KATEŘINY SOKOLOVÉ

MOËT NA KVIFF 2018 PODPOŘÍ NADAČNÍ FOND AUTTALK KATEŘINY SOKOLOVÉ

ZNÁMÝ ČESKÝ DESIGNÉR JAROSLAV BEJVL ZAČAL SPOLUPRACOVAT SE SKLÁRNOU AVE CLARA

ZNÁMÝ ČESKÝ DESIGNÉR JAROSLAV BEJVL ZAČAL SPOLUPRACOVAT SE SKLÁRNOU AVE CLARA

ZACHRAŇME ŠUMAVU ANEB ZPÁTKY KE KOŘENŮM

ZACHRAŇME ŠUMAVU ANEB ZPÁTKY KE KOŘENŮM

PET SUSTAINABILITY COALITION EXPANDUJE DO EVROPY

PET SUSTAINABILITY COALITION EXPANDUJE DO EVROPY

ALFONS MUCHA - SLOVANSKÁ EPOPEJ