Magazín Elita

POŘAD VIZITA NA TV NOVA PŘEDSTAVIL PROFESOR RICHARD ČEŠKA

POŘAD VIZITA NA TV NOVA PŘEDSTAVIL  PROFESOR RICHARD ČEŠKA

Od 3. března se můžeme každou středu těšit na nový publicistický seriál z nemocničního prostředí. Příběhy jsou strhujícím vyprávěním o skutečných lidech, kteří si prochází náročným cyklem svého života, cyklem vážné nemoci, která poškodila jejich zdraví. Pořad bude postupně rozkrývat 10 životních příběhů, na kterých rozkryje tajemství některých nemocí a jejich patologických mechanizmů. Díky moderní grafice a 3D technologii pronikneme do tlustého střeva, mozku či srdce, projdeme  si cévním systémem a společně budete hledat cesty správné léčby.

Cyklus má mimo jiné ambice působit edukačně na celou populaci, přesvědčit diváky, že včasné rozpoznání nemoci je klíčem k opětovnému zdraví. Neskrytě každého vyzívá k osobní odpovědnosti, především k nepodceňování varovných příznaků a vyhledali včas pomoc u odborníků. O tom všem je nový publicistický formát s dokumentárními prvky. Odborným garantem projektu je předseda České internistické společnosti prof. MUDr. Richard Češka, CSc., který konstatoval, že převážná část pacientů přijala účast na projektu právě proto, že chtěli vzkázat ostatním: „Nebojte se, máme šanci. Podívejte se na mne“. Stanislav Brunclík, spoluautor projektu ještě doplnil: „Většina z nich chtěla tímto poděkovat za svůj život“.
V cca 28 minutové stopáži vysvětlují odborníci před zraky kamer a v reálném prostředí svou práci, co při zákroku dělají a proč to tak dělají. Blíže se seznámíme s vrozenou srdeční vadou, neurologickou poruchu zvanou dystonie, artritidou zničeným kolenem, roztroušenou sklerózou či se záhadným syndromem, který se projevuje bezděčnými záškuby těla či nadáváním (pozn.: Tourettův syndrom). Představení nového pořadu se zúčastnila také herečka Jana Štěpánková, členka správní rady Nadačního fondu Naděje pro Vaše srdce.
-lz-

Fotogalerie
74 76 77

Další články z rubriky

ZEPN: TITEUF

ZEPN: TITEUF

PETE JOHNSON: MÍ PRAŠTĚNÍ RODIČE

PETE JOHNSON: MÍ PRAŠTĚNÍ RODIČE

NA JAŘE SE SCHWAB A ZONYGA PROMĚNÍ V MILÉ PŘÍŠERY Z BAŽIN

NA JAŘE SE SCHWAB A ZONYGA PROMĚNÍ V MILÉ PŘÍŠERY Z BAŽIN

JIŘÍ KAMEN: BÁJEČNÝ SVĚT HUB

JIŘÍ KAMEN: BÁJEČNÝ SVĚT HUB

THRILLER OPERACE ENTEBBE  MÍŘÍ DO KIN

THRILLER OPERACE ENTEBBE MÍŘÍ DO KIN

Bageterie Boulevard