Magazín Elita

Festivaly, koncerty

PRAHA JIŽ POTŘETÍ V ŘADĚ PŘIVÍTÁ FESTIVAL 48 HOUR FILM PROJECT

Praha již potřetí v řadě přivítá festival 48 Hour Film Project, tentokrát od 4 do 6. října, ale předběžná registrace je možná již od 1. srpna na webových stránkách http://praha48film.com.

OBŘÍ KOLOS BASINFIREFEST PO JEDENÁCTÉ. DORAZÍ TÉMĚŘ OSMDESÁTKA KAPEL

OBŘÍ KOLOS BASINFIREFEST PO JEDENÁCTÉ. DORAZÍ TÉMĚŘ OSMDESÁTKA KAPEL

Spálené Poříčí – Jako každoročně se těší hudební fanoušci na začátek prázdnin. V tento čas se totiž otevírají brány největšího open air festivalu široko daleko. Řeč je samozřejmně o spálenopoříčském Basinfirefest, který se letos chystá na své jedenácté pokračování. A opět se pořadatelé velmi snažili a na návštěvníky čeká třídenní hudební smršť plná kvalitní muziky a další zábavy.

VOTVÍRÁK 2013 BUDE MÍT „STODOLNÍ“ ULICI I S BAZÉNEM!!

VOTVÍRÁK 2013 BUDE MÍT „STODOLNÍ“ ULICI I S BAZÉNEM!!

Festival Votvírák, největší český multižánrový hudební festival zaměřený převážně na rock, pop a hip hop v provedení zejména českých a slovenských interpretů a hudebních seskupení). Ve dnech 14. až 16. června 2013 se uskuteční na letišti Boží Dar ve středočeských Milovicích jeho další ročník.

Letošní novinkou Festivalu Votvírák  bude „Stodolní ulice“, přesněji půjde o noční zónu plnou barů a tance, kde bude o přízeň návštěvníků po celou noc až do rozednění bojovat celá řada didžejů. A jaké že bary na Vás budou čekat? Třeba skvěle koncipovaný PRIMA COOL Cube, Jagermeister dance bar, Urban zone a další. 

FESTIVAL STUDENTSKOU TVORBOU SKRZ NA SKRZ ZAČÍNÁ JIŽ ZA PÁR DNÍ

FESTIVAL STUDENTSKOU TVORBOU SKRZ NA SKRZ ZAČÍNÁ JIŽ ZA PÁR DNÍ

Festival SKRZ NA SKRZ propojuje již potřetí tvorbu studentů Akademie múzických umění a Vysoké školy umělecko-průmyslové. 31. 5. a 1. 6. od 16 hodin naplní prostory HAMU (Malostranské náměstí 13) pestrým programem uměleckými disciplínami napříč. Vybere si každý! Vedle studentských projektů poběží nově i přednášky známých osobností ze světa kultury (J. P. Muchow, Matěj Forman a další.)

NOVÉ PŘÍRŮSTKY BASINFIREFESTU 2013!

NOVÉ PŘÍRŮSTKY BASINFIREFESTU 2013!

Již dosti široké zahraniční obsazení XI. ročníku největšího západočeského festivalu Basinfirefest doplňuje německá sestava ALPHA TIGER. Alpha Tiger hrají směs speed , power a heavy metalu. Řada kritiků je přirovnává k uskupení Iron Maiden. Mladíci z Německa vydali letos v lednu nové album, to bude na festivalu představeno jako horká novinka!

FESTIVAL KÁRAFEST PO ČTVRTÉ!

FESTIVAL KÁRAFEST PO ČTVRTÉ!

Kárafest je benefiční rockový festival na podporu florbalového klubu EWSC Praha a především jeho týmu Jaguars, jehož sportovci se věnují Florbalu na elektrických vozících. Záštitu nad letošním IV. Kárafestem převzal radní Marek Kukrle MČ Praha 5!

Letošní ročník už je v pořadí čtvrtý a bude se konat 1. června 2013 v areálu kempu u tramvajové zastávky Hotel Golf (Plzeňská 215A, Praha 5). To, že je náš festival dobrý nápad, ukazuje i vzrůstající počet účinkujících, kteří podpoří dobrou věc.

FESTIVAL VOTVÍRÁK 2013 ZAČNE JIŽ ZA 20 DNŮ

FESTIVAL VOTVÍRÁK 2013 ZAČNE JIŽ ZA 20 DNŮ

Festival Votvírák zaměřený převážně na rock, pop a hip hop v provedení zejména českých a slovenských interpretů a hudebních seskupení je největší český multižánrový hudební festival. Své brány otevře na letišti Boží Dar ve středočeských Milovicích 14. června.

VLNA HUDEBNÍCH OBJEVŮ SE ROZLEJE Z PRAŽSKÝCH OSTROVŮ AŽ NA PETŘÍN

VLNA HUDEBNÍCH OBJEVŮ SE ROZLEJE Z PRAŽSKÝCH OSTROVŮ AŽ NA PETŘÍN

195 hudebních projektů během 3 dnů, které najdete v programu největšího pražského open air festivalu United Islands České spořitelny, který dnes pořadatelé uveřejnili. Festival United Islands České spořitelny se koná 20. – 22. června v historickém centru Prahy.

Na koho se můžete těšit: Citizens!, Princess Chelsea, Dánjal, Acollective, John Primer, Slagsmalsklubben, Sun Glitters, We Were Evergreen, Rina Mushonga, Tenfold Rabbit, Adi Ulmansky, 3421, Zrní, Prago Union, Michal Prokop trio, Psí Vojáci, Kapitán Demo.

FESTIVAL VOTVÍRÁK: NOVÉ ZPRÁVY!

FESTIVAL VOTVÍRÁK: NOVÉ ZPRÁVY!

Zahájení festivalového programu je jako vždy symbolické -  14. června od 14 hodin a obstará ho pražská kapela BOA, která tuto čest získala vítězstvím v soutěži Rock Nymburk, kde se líbila odborné porotě i divákům. Po vystoupení skupiny Imodium nastoupí „těžké váhy“ české rockové scény - Harlej, Arakain a Katapult s jubilujícím Oldou Říhou.  

MIGHTY SOUNDS VYŠPERKUJÍ ŽÁNROVÁ ESA: SUICIDAL TENDENCIES A DALŠÍ

MIGHTY SOUNDS VYŠPERKUJÍ ŽÁNROVÁ ESA: SUICIDAL TENDENCIES A DALŠÍ

Devátý ročník festivalu Mighty Sounds potvrzuje pověst nejlepší a celoevropsky proslulé žánrové akce. Mix punku, punkrocku, reggae, ska, rock’n’rollu, rockabilly, hardcoru a dalších spřízněných žánrů se opět představí v Táboře, tentokrát v termínu 19. – 21. července 2013. Do čela line-upu byli právě dosazeni Suicidal Tendencies, Ky-Mani Marley nebo The Subways.

ALFONS MUCHA - SLOVANSKÁ EPOPEJ