Magazín Elita

Zdraví, životní styl

NEJČASTĚJŠÍ ÚRAZY PŘI ZIMNÍCH SPORTECH

NEJČASTĚJŠÍ ÚRAZY PŘI ZIMNÍCH SPORTECH

Mezi neoblíbenější zimní sporty patří u české populace lyžování a snowboarding. Na horách se nám ale bohužel často nevyhnou úrazy či zranění. Jen během loňské sezóny Horská služba vyjížděla k více jak 6 500 úrazům, což bylo o 10 % více než v předešlém roce. Jaká zranění nás na horách mohou potkat, jak se chovat, když se zraníme a jak na svahu, abychom úrazu předešli?

JITKA ASTEROVÁ JÍ RÁDA ZDRAVĚ

JITKA ASTEROVÁ JÍ RÁDA ZDRAVĚ

Jitka Asterová má opět perfektní postavu. Denně dbá na to, aby se v jejím jídelníčku objevovaly jen hodnotné potraviny. Aby získala přehled o nejnovějších trendech v přípravě luštěnin, přihlásila se na kurz vaření nejkrásnější české nutriční terapeutky Lady Noskové a všem dokázala, že kromě herečky, moderátorky a učitelky sexu je také vynikající kuchařkou.

ČERSTVÉ OVOCE NEBO ZELENINU SVAČÍ KAŽDÝ DEN  JEN POLOVINA ČESKÝCH ŠKOLÁKŮ

ČERSTVÉ OVOCE NEBO ZELENINU SVAČÍ KAŽDÝ DEN JEN POLOVINA ČESKÝCH ŠKOLÁKŮ

Jen polovina českých školáků svačí čerstvé ovoce a zeleninu každý den. Nejčastěji mají děti ke svačině pečivo a sýr a téměř polovina dětí svačí sladkosti. To vyplývá z průzkumu iniciativy „Vím, co jím a piju“ za podpory společnosti Ahold Czech Republic. Průzkum byl zaměřen na svačiny českých školáků. Nevhodná skladba jídelníčku může vést ke zdravotním komplikacím.

PAVEL VOHNOUT: NA OSLAVU 51. NAROZENIN SE PŘIPRAVUJE V SALONU KRÁSY?!

PAVEL VOHNOUT: NA OSLAVU 51. NAROZENIN SE PŘIPRAVUJE V SALONU KRÁSY?!

Když před rokem slavil zpěvák Pavel Vohnout své kulaté narozeniny, prohlásil, že nastal čas zásadně změnit svůj život. Prvním počinem bylo vydání sólového alba, na kterém mapuje svůj život. „Splnil jsem si tím cédéčkem sen", usmíval se tehdy zpěvák známý pod přezdívkou Kyklop.

TIPY NA ÚČES: CHCETE ZNÁT TRENDY NA JARO/LÉTO 2014?

TIPY NA ÚČES: CHCETE ZNÁT TRENDY NA JARO/LÉTO 2014?

Jarní sezona 2014 se bude vyznačovat novými pastelovými jemnými efekty pro zvýraznění ženskosti. Vlasy si nechte oživit tenkými či rafinovaně decentními efekty pastelově starorůžové, liliové či ocelové nádechy. Výhoda pastelových odstínů je, že se rychle vymývají. Takže Vás neomrzí. 

Pro blondýnky jsou vhodné speciální studené a duhové přelivy s jedinečnými odlesky zdravě vypadajících blond vlasů.

SALON HAIR ART DESIGN V PLZNI POSKYTUJE ŠPIČKOVÉ SLUŽBY V OBORU

SALON HAIR ART DESIGN V PLZNI POSKYTUJE ŠPIČKOVÉ SLUŽBY V OBORU

V salonu Hair Art Design v Plzni pracují jen profesionálové. Kadeřníci a vlasoví experti jsou častými hosty módních a účesových přehlídek a show. Salon Hair Art Design se odlišuje od řady dalších nejen precizností a uplatňováním trendů, ale i díky tomu, že poskytuje specifické služby, a ty poskytují jen salony, které jsou na špičkové úrovni.

INOVATIVNÍ LÉČBA RAKOVINY PRSU HALAVEN SCHVÁLENA V ČR

INOVATIVNÍ LÉČBA RAKOVINY PRSU HALAVEN SCHVÁLENA V ČR

HATFIELD (Anglie) 6. ledna (PROTEXT/PRNewswire) - Inovativní léčba metastatické rakoviny prsu Halaven® (eribulin) byla v České republice schválena jako léčba hrazená z veřejného zdravotního pojištění.

S účinností od 1. ledna 2014 je přípravek Halaven® (eribulin), špičkové léčivo pro pacienty s metastatickou rakovinou prsu, v České republice hrazeno z veřejného zdravotního pojištění.

BYLA PROVEDENA PRVNÍ IMPLANTACE PLNOHODNOTNÉHO BIOPROSTETICKÉHO UMĚLÉHO SRDCE

BYLA PROVEDENA PRVNÍ IMPLANTACE PLNOHODNOTNÉHO BIOPROSTETICKÉHO UMĚLÉHO SRDCE

První implantace plnohodnotného bioprostetického umělého srdce člověku byla vůbec poprvé na světě provedena 18. prosince 2013 týmem nemocnice Georgese Pompidoua ve francouzském hlavním městě Paříži.Operace proběhla bez problémů. Umělý orgán automaticky zajistil normální průtok krve ve fyziologické frekvenci a pacient je při vědomí a komunikuje se svou rodinou.

ZRUŠENÍ REGULAČNÍHO POPLATKU ZA POSKYTOVÁNÍ LŮŽKOVÉ PÉČE OD 1. 1. 2014

Na základě nálezu Ústavního soudu sp. zn. Pl. ÚS 36/11 ze dne 20. 6. 2013 se s účinností od 1. ledna ruší povinnost hradit regulační poplatek za poskytování lůžkové péče včetně lůžkové lázeňské léčebně rehabilitační péče ve výši 100 Kč podle ustanovení § 16a odst. 1 písm. f) zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, ve znění účinném do 31. prosince 2013.

ONLY PAPAYA OPRAVDU FUNGUJE

ONLY PAPAYA OPRAVDU FUNGUJE

Na trhu se objevila nová řada kosmetických výrobků Only PapaYA a každý se jistě zamýšlí nad tím, zda novinka bude opravdu fungovat. Dovozce deklaruje, že zkušený tým vědců dlouho bádal a přípravky vyvinul speciální technologii HOPE (Homogenised Optimised Papaya Extract). To vše zní hezky, ale jak přípravek funguje doopravdy? Na to nám odpověděla jedna z uživatelek.

BVV

Bageterie Boulevard