Magazín Elita

Zdraví, životní styl

ZÁZRAČNÝ CITRON DO MRAZÁKU

ZÁZRAČNÝ CITRON DO MRAZÁKU

V žádném případě to neberte jako lékařskou pomoc, ale pokud to pomůže  jen jediné osobě, bude to stát za to. Konzumuje efektivněji citron, nevyjde tak nic na zmar a vy možná budete zdravější.

SPORTOVNÍ AREÁL GREYHOUND PARK MOTOL S CHRTÍ DOSTIHOVOU DRÁHOU STOJÍ ZA TO NAVŠTÍVIT!

SPORTOVNÍ AREÁL GREYHOUND PARK MOTOL S CHRTÍ DOSTIHOVOU DRÁHOU STOJÍ ZA TO NAVŠTÍVIT!

Čerstvě otevřený sportovní areál Greyhound Park Motol byl představen v těchto dnech novinářům. Zdá se, že se jedná o moderní multifunkční zařízení, které je nejen v Praze, ale i v České republice ojedinělé svojí koncepcí, kde nemusíte hledat ducha vstřícnosti rodinám s rozmanitými zájmy, protože je patrný všude kolem vás.

JE TO NORMÁLNÍ? KOUZELNÍK PAVEL KOŽÍŠEK POSLOUCHÁ RÝŽI.

JE TO NORMÁLNÍ? KOUZELNÍK PAVEL KOŽÍŠEK POSLOUCHÁ RÝŽI.

Proč poslouchal kouzelník Pavel Kožíšek praskání rýže? Lada Nosková, majitelka firmy Diet Plan, si pozvala Pavla a jeho asistentku Martinu Dvořákovou, aby se naučili připravit rychlé a zdravé pokrmy z jahod. Vařilo se jahodové rizoto, jahodové tiramisu, salát s jahodami a feta sýrem, krevetky s jahodovým dipem a tortilla s jahodami.

DĚTSKÝCH ÚRAZŮ V LÉTĚ PŘIBÝVÁ. CHLAPCŮ SE ZRANÍ DVAKRÁT VÍCE NEŽ DÍVEK

DĚTSKÝCH ÚRAZŮ V LÉTĚ PŘIBÝVÁ. CHLAPCŮ SE ZRANÍ DVAKRÁT VÍCE NEŽ DÍVEK

V České republice jsou úrazy nejčastější příčinou úmrtí dětí a mladých dospělých. Co se týče místa, podle souhrnných dat za roky 2010-2012 se děti v celých 38,2 procentech zraní doma. Nejčastěji při obyčejném klopýtnutí nebo pádu z výšky větší než jeden metr. Alarmující je také vysoký výskyt kontaktu s horkou tekutinou, který v žebříčku zaujímá čtvrté místo.

VÝSLEDKY VÝZKUMU TÝKAJÍCÍ SE KONZUMACE CIGARET A ALKOHOLU

VÝSLEDKY VÝZKUMU TÝKAJÍCÍ SE KONZUMACE CIGARET A ALKOHOLU

Ministerstvo zdravotnictví ČR dnes (červen 2013) prezentovalo výsledky obsáhlého šetření Státního zdravotního ústavu, které mapuje momentální konzumaci alkoholických a tabákových produktů v ČR. Výsledky byly prezentovány i v souvislosti s podporou navrhované novely zákona o ochraně před škodami působenými návykovými látkami.

PATHWAY GENOMICS: NOVÁ TECHNOLOGIE SLEDOVÁNÍ DĚDIČNOSTI RAKOVINY

Společnost Pathway Genomics je přední laboratoř zabývající se genetickým testováním, uvedla na trh detekční technologii sekvenační metody nové generace (NGS) pro sledování dědičnosti rakoviny včetně genů BRCA1 a BRCA2. V současné době nabízí odborníkům rozsáhlou škálu genetických testů pro celou řadu chorob.

LEPTOSPIRÓZA

Jedná se o infekční onemocnění, které je způsobeno nákazou bakterií leptospira. Původce má spirálovitý tvar a některé vlastnosti podobné jako spirochéty a borélie. Existuje více než 150 druhů leptospir, pro člověka jsou však nebezpečné pouze některé z nich. Leptospiróza patří mezi tzv. antropozoonózy, což jsou onemocnění, která jsou přenosná ze zvířete na člověka. Nemocné zvíře (často se jedná o hlodavce – potkany a myši, dobytek, vepře) vylučuje leptospiry močí do okolního prostředí, které se tak kontaminuje a stává rizikovým z hlediska možnosti nákazy pro člověka.

POSTUP PŘI SANACI ZATOPENÉ STUDNY

Při postižení individuálního zdroje pitné vody (studny) je možné k jeho sanaci (vyčištění a znovuuvedení do použitelného stavu) přistoupit až tehdy, kdy to nejenom dovolí vnější podmínky (odpadnutí povodňové vlny, odstranění nánosů ad.), ale až dojde též k poklesu zvýšené hladiny spodních vod.

Min. zdravotnictví: PRAVIDLA ZÁKLADNÍ HYGIENY PO ZÁPLAVÁCH

Min. zdravotnictví: PRAVIDLA ZÁKLADNÍ HYGIENY PO ZÁPLAVÁCH

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ:

K pití používejte pouze vodu, jejíž zdravotní nezávadnost je ověřena!!! Při všech pracích užívejte ochranné pomůcky, především gumové rukavice a pevnou nepromokavou gumovou obuv!!!

SVĚTOVÁ PREMIÉRA MULTIMEDIÁLNÍ KNIHY O TĚHOTENSTVÍ

SVĚTOVÁ PREMIÉRA MULTIMEDIÁLNÍ KNIHY O TĚHOTENSTVÍ

Moje těhotenství krok za krokem - první multimediální kniha o těhotenství do vašeho iPadu. Nemusíte pro ni nikam chodit, během pěti minut si ji jednoduše stáhnete z pohodlí vašeho domova. Můžete si ji vzít všude s sebou, aniž by to pocítila vaše záda. Tak přehledná, intuitivní a zábavná encyklopedie o těhotenství zde ještě nebyla.

MALUMA V PRAZE

Pozvánka

ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM