Magazín Elita

Zdraví, životní styl

POSTUP PŘI SANACI ZATOPENÉ STUDNY

Při postižení individuálního zdroje pitné vody (studny) je možné k jeho sanaci (vyčištění a znovuuvedení do použitelného stavu) přistoupit až tehdy, kdy to nejenom dovolí vnější podmínky (odpadnutí povodňové vlny, odstranění nánosů ad.), ale až dojde též k poklesu zvýšené hladiny spodních vod.

Min. zdravotnictví: PRAVIDLA ZÁKLADNÍ HYGIENY PO ZÁPLAVÁCH

Min. zdravotnictví: PRAVIDLA ZÁKLADNÍ HYGIENY PO ZÁPLAVÁCH

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ:

K pití používejte pouze vodu, jejíž zdravotní nezávadnost je ověřena!!! Při všech pracích užívejte ochranné pomůcky, především gumové rukavice a pevnou nepromokavou gumovou obuv!!!

SVĚTOVÁ PREMIÉRA MULTIMEDIÁLNÍ KNIHY O TĚHOTENSTVÍ

SVĚTOVÁ PREMIÉRA MULTIMEDIÁLNÍ KNIHY O TĚHOTENSTVÍ

Moje těhotenství krok za krokem - první multimediální kniha o těhotenství do vašeho iPadu. Nemusíte pro ni nikam chodit, během pěti minut si ji jednoduše stáhnete z pohodlí vašeho domova. Můžete si ji vzít všude s sebou, aniž by to pocítila vaše záda. Tak přehledná, intuitivní a zábavná encyklopedie o těhotenství zde ještě nebyla.

OPERACE OČNÍCH VÍČEK OD A DO Z

OPERACE OČNÍCH VÍČEK OD A DO Z

Oční víčka jsou funkčně velmi exponovaná, proto také v této oblasti nastávají první viditelné projevy stárnutí pleti. Věkem dochází ke ztrátě elasticity kůže a na víčkách se vytváří kožní nadbytky. Ty mohou být ovlivněny i dalšími faktory jako dědičnost, typ kůže, životospráva, alergie, onemocnění ledvin atd.

SANEP: ČEŠI SE PŘI NÁKUPU ORIENTUJÍ PODLE CENY A TRVANLIVOSTI

SANEP: ČEŠI SE PŘI NÁKUPU ORIENTUJÍ PODLE CENY A TRVANLIVOSTI

Češi se při nákupu orientují zejména podle ceny a trvanlivosti, ve složení pak dávají přednost chemii a tzv. éčkám před nutričními hodnotami, ukázal exkluzivní, který byl proveden na reprezentativní skupině 12.623 respondentů. Většina domácí populace se orientuje při nákupu potravin zejména podle ceny a trvanlivosti. Výsledky průzkumu však dále ukázaly, že roli při výběru potravin hraje i jejich složení. Ovšem jen necelá polovina Čechů vnímá v souhrnu jako důležitý faktor při nákupu potravin výživovou hodnotu.

SANEP: TÉMĚŘ ŠESTINA DĚTÍ TRPÍ NADVÁHOU ČI OBEZITOU

SANEP: TÉMĚŘ ŠESTINA DĚTÍ TRPÍ NADVÁHOU ČI OBEZITOU

Téměř šestina dětí trpí nadváhou či obezitou k níž podle názoru drtivé většiny rodičů přispívají i školní automaty na sladkosti, které by podle většiny rodičů měly být na školách zakázány, jak ukázal aktuální průzkum společnosti SANEP.

Delfinoterapie

Delfinoterapie

Unikátní příležitost v České republice: pod dohledem zkušeného fyzioterapeuta bude mít možnost podstoupit zdravotní terapii s delfíny. Dolphin Assisted Therapy (DAP) byla vyvinuta v roce 1986 na Krymu. Pomáhá pacientům s Downovým syndromem, autismem, mozkovou obrnou, zadrháváním v řeči, stresem, depresí a dalšími tělesnými a psychickými problémy.

KRÁSNÉ NOHY NA LÉTO ANEB ZBAVTE SE BEZBOLESTNĚ KŘEČOVÝCH ŽIL

KRÁSNÉ NOHY NA LÉTO ANEB ZBAVTE SE BEZBOLESTNĚ KŘEČOVÝCH ŽIL

Léto se kvapem blíží a je tak poslední možnost zbavit se všech estetických nedostatků, které ženám zbytečně snižují sebevědomí. Nevzhledné křečové žíly patří k velmi častým důvodům, proč mnohé ženy nerady nosí krátké sukně a všemožně se brání odhalování svých jinak krásných dolních končetin.

ČESKÁ NANOVLÁKNA ULEHČÍ ŽIVOT ALERGIKŮM

ČESKÁ NANOVLÁKNA ULEHČÍ ŽIVOT ALERGIKŮM

V roce 2003 vyšla studie v New England Journal of Medicine dokazující, že alergici do teď platili tisíce korun za speciální antialergické lůžkoviny zbytečně. V boji proti alergenům se ukázaly jako naprosto neúčinné. Nyní je možná nahradí lůžkoviny z nanovláken, které slaví úspěchy, kde ostatní antialergické materiály pohořely.

V BRNĚNSKÝCH RESTAURACÍCH SE JÍ STÁLE VE VELKÉM

V BRNĚNSKÝCH RESTAURACÍCH SE JÍ STÁLE VE VELKÉM

Dostat v restauraci v Brně malou porci? To není jen tak. Zdejší restaurace si totiž mnohem více než je tomu ve zbytku republiky a zejména Praze potrpí na to, že jejich host se nají skutečně do sytosti. Vyplývá to z průzkumu společnosti Edenred, vydavatele stravenek Ticket Restaurant. Průzkumu se loni na podzim účastnilo 45 pražských a 29 brněnských restaurací.

NÁŠ TIP

Gympl