Magazín Elita

Zdraví, životní styl

VÍTE, KTERÉMU Z HERCŮ NEJVÍCE UČAROVALA ZÁCHRANKA?

VÍTE, KTERÉMU Z HERCŮ NEJVÍCE UČAROVALA ZÁCHRANKA?

Herec, moderátor, dabér, který patří k nejlépe oblékaným mužům v našem shoubyznysu, není nikdo jiný než po adrenalinu prahnoucí Petr Vágner. Petr se narodil ve znamení panny, o kterých se ví, že mají sklon o někoho pečovat a jsou výbornými zdravotníky. To je možná důvod proč ho stále něco táhne k záchrance, zdá se, že se možná minul povoláním.

Elektrogymnastika

Jde o fyzikální terapii, metodu využívající elektrického proudu k posilování oslabených svalů (myostimulace). Jde o metodu, která je více preventivní při nečinnosti svalů například při zlomeninách a při pooperačních stavech. Principem je nejfyziologičtější navození stahování a uvolňování svalového vlákna za účelem jeho posílení a nápravy jeho funkce.

ZA ZADRŽOVÁNÍ TEKUTIN V TĚLE ODPOVÍDÁ DRASLÍK

ZA ZADRŽOVÁNÍ TEKUTIN V TĚLE ODPOVÍDÁ DRASLÍK

Tekutiny jsou v těle zadržovány, pokud máme v nerovnováze draslík s fosforem a sodíkem. Draslík patří mezi nejrozšířenější prvky vůbec. V lidském těle patří mezi jeden z hlavních minerálů. Podílí se na stabilitě vnitřního prostředí.

ZÁZRAČNÝ CITRON DO MRAZÁKU

ZÁZRAČNÝ CITRON DO MRAZÁKU

V žádném případě to neberte jako lékařskou pomoc, ale pokud to pomůže  jen jediné osobě, bude to stát za to. Konzumuje efektivněji citron, nevyjde tak nic na zmar a vy možná budete zdravější.

SPORTOVNÍ AREÁL GREYHOUND PARK MOTOL S CHRTÍ DOSTIHOVOU DRÁHOU STOJÍ ZA TO NAVŠTÍVIT!

SPORTOVNÍ AREÁL GREYHOUND PARK MOTOL S CHRTÍ DOSTIHOVOU DRÁHOU STOJÍ ZA TO NAVŠTÍVIT!

Čerstvě otevřený sportovní areál Greyhound Park Motol byl představen v těchto dnech novinářům. Zdá se, že se jedná o moderní multifunkční zařízení, které je nejen v Praze, ale i v České republice ojedinělé svojí koncepcí, kde nemusíte hledat ducha vstřícnosti rodinám s rozmanitými zájmy, protože je patrný všude kolem vás.

JE TO NORMÁLNÍ? KOUZELNÍK PAVEL KOŽÍŠEK POSLOUCHÁ RÝŽI.

JE TO NORMÁLNÍ? KOUZELNÍK PAVEL KOŽÍŠEK POSLOUCHÁ RÝŽI.

Proč poslouchal kouzelník Pavel Kožíšek praskání rýže? Lada Nosková, majitelka firmy Diet Plan, si pozvala Pavla a jeho asistentku Martinu Dvořákovou, aby se naučili připravit rychlé a zdravé pokrmy z jahod. Vařilo se jahodové rizoto, jahodové tiramisu, salát s jahodami a feta sýrem, krevetky s jahodovým dipem a tortilla s jahodami.

DĚTSKÝCH ÚRAZŮ V LÉTĚ PŘIBÝVÁ. CHLAPCŮ SE ZRANÍ DVAKRÁT VÍCE NEŽ DÍVEK

DĚTSKÝCH ÚRAZŮ V LÉTĚ PŘIBÝVÁ. CHLAPCŮ SE ZRANÍ DVAKRÁT VÍCE NEŽ DÍVEK

V České republice jsou úrazy nejčastější příčinou úmrtí dětí a mladých dospělých. Co se týče místa, podle souhrnných dat za roky 2010-2012 se děti v celých 38,2 procentech zraní doma. Nejčastěji při obyčejném klopýtnutí nebo pádu z výšky větší než jeden metr. Alarmující je také vysoký výskyt kontaktu s horkou tekutinou, který v žebříčku zaujímá čtvrté místo.

VÝSLEDKY VÝZKUMU TÝKAJÍCÍ SE KONZUMACE CIGARET A ALKOHOLU

VÝSLEDKY VÝZKUMU TÝKAJÍCÍ SE KONZUMACE CIGARET A ALKOHOLU

Ministerstvo zdravotnictví ČR dnes (červen 2013) prezentovalo výsledky obsáhlého šetření Státního zdravotního ústavu, které mapuje momentální konzumaci alkoholických a tabákových produktů v ČR. Výsledky byly prezentovány i v souvislosti s podporou navrhované novely zákona o ochraně před škodami působenými návykovými látkami.

PATHWAY GENOMICS: NOVÁ TECHNOLOGIE SLEDOVÁNÍ DĚDIČNOSTI RAKOVINY

Společnost Pathway Genomics je přední laboratoř zabývající se genetickým testováním, uvedla na trh detekční technologii sekvenační metody nové generace (NGS) pro sledování dědičnosti rakoviny včetně genů BRCA1 a BRCA2. V současné době nabízí odborníkům rozsáhlou škálu genetických testů pro celou řadu chorob.

LEPTOSPIRÓZA

Jedná se o infekční onemocnění, které je způsobeno nákazou bakterií leptospira. Původce má spirálovitý tvar a některé vlastnosti podobné jako spirochéty a borélie. Existuje více než 150 druhů leptospir, pro člověka jsou však nebezpečné pouze některé z nich. Leptospiróza patří mezi tzv. antropozoonózy, což jsou onemocnění, která jsou přenosná ze zvířete na člověka. Nemocné zvíře (často se jedná o hlodavce – potkany a myši, dobytek, vepře) vylučuje leptospiry močí do okolního prostředí, které se tak kontaminuje a stává rizikovým z hlediska možnosti nákazy pro člověka.

NÁŠ TIP

Gympl