Magazín Elita

Osobnosti

JAK SE DÍVÁ DITA BRANČÍKOVÁ NA ŽENY V BYZNYSE

JAK SE DÍVÁ DITA BRANČÍKOVÁ NA ŽENY V BYZNYSE

Tentokráte jsme naši otázku Jak se díváte na ženy působící ve vrcholném byznyse a jakou radu byste jim ráda dala?“ položili stále nad míru aktivní Ditě Brančíkové, PR manažerce společnosti Veletrhy Brno a.s. pro projekty Motosalon a InJoy. Dita žije v Brně, ale její hlavní akční rádius je celá Česká republika. A mimo jiné je hrdou maminkou neuvěřitelně zvídavého tříletého synka Tedíka.

„Jsou mi sympatické ženy, které v životě něco dokázaly, ať už v businesse, nebo jinde. Nicméně mám kolem sebe spoustu žen, které se tak usilovně věnovaly kariéře, až jim potom uteklo to ostatní - rodina a děti. Vím, že je velmi těžké skloubit práci a rodinu, ale je to možné.

VĚRA ČÁSLAVSKÁ - BEST OF ČESKÉHO NÁRODA

VĚRA ČÁSLAVSKÁ - BEST OF ČESKÉHO NÁRODA

Nepřekonatelná a navíc odvážná sportovkyně tehdejšího Československa Věra Čáslavská (*1942), čtyřnásobná mistryně světa ve sportovní gymnastice, držitelka sto čtyřiceti medailí (sedm zlatých a čtyři stříbrné z olympiád) pčijala pozvání na 5. profesní setkání Magazínu BEST Of, tentokráte v Praze na Vyšehradě v Kongresovém centru.

Nadaná gymnastka to neměla v životě nikterak jednoduché. Pocházela ze skromných poměrů i díky „Vítěznému únoru 48“, kdy byl tatínkovi znárodněn obchod a rodina měla náhle problémový kádrový původ. Nic však nezastavilo její maminku, aby pro své čtyři děti vyhledávala jen ty nejlepší učitele, které rozvíjeli jejich zájmy a nadání.

JAK SE DÍVÁ MICHAELA  GRESCHIK NA ŽENY V BYZNYSE

JAK SE DÍVÁ MICHAELA GRESCHIK NA ŽENY V BYZNYSE

Zeptali jsme se zástupce generálního ředitele First Advertising CZ, a.s. Michaely  Greschik, jak by ona charakterizovala ženu ve vrcholném byznysu svým pohledem ženy, která ve vrcholném byznysu působí.

Jen krátce se zamyslela a bez velkého přemýšlení s úsměvem a přímým pohledem do očí odpověděla.

ZEMŘEL PROF. KAREL KOUBA, NESTOR ČESKÉ AKADEMICKÉ EKONOMIE

ZEMŘEL PROF. KAREL KOUBA, NESTOR ČESKÉ AKADEMICKÉ EKONOMIE

Prof. Karel Kouba zemřel po krátké nemoci 11. ledna 2013 ve věku nedožitých 86 let. Česká, respektive československá ekonomie v něm tak ztratila jednu z nejvýznamnějších osobností posledních padesáti let. Po absolvování vysoké školy a několika letech působení na pražských školách zakotvil Karel Kouba v Ekonomickém ústavu ČSAV.

DIVADLO NA VINOHRADECH: ROZLOUČENÍ S JIŘINOU JIRÁSKOVOU

DIVADLO NA VINOHRADECH: ROZLOUČENÍ S JIŘINOU JIRÁSKOVOU

JIŘINA JIRÁSKOVÁ

(17. 2. 1931 -  7. 1. 2013)

Čest její památce!

S Jiřinou Jiráskovou se veřejnost rozloučila v hledišti Divadla na Vinohradech v pátek 11. ledna 2013 .

 

O TOM, JAK SE STAVÍ SENIORSKÝ SEN S ING. ARCH. ANNOU LACOVOU

O TOM, JAK SE STAVÍ SENIORSKÝ SEN S ING. ARCH. ANNOU LACOVOU

Každý má jistě svou představu o tom, jak a kde bude trávit stáří. Někdo chce zbytek života strávit na venkově, jiný by se bez městského ruchu neobešel. Jisté ale je, že stáří nechce nikdo prožít sám. Ideálním řešením může být seniorský dům, ve kterém naleznou stárnoucí lidé vše nutné pod jednou střechou – domov, stravu, zdravotní péči, volnočasové aktivity, ale poznají i nové přátelé.

NEPLÉST POJMY S DOJMY

NEPLÉST POJMY S DOJMY

Jsem známá tím, že nejsem příznivcem nekonečných rádoby etických debat o vhodné terminologii kolem lidí s postižením, přesněji vozíčkářů. Tedy, jak „nás“ má „zdravá“ většina označovat. Už jen proto, že tyto debaty se často vedou v kruzích bez jediného člověka s postižením. Přijde mi to absurdní.

ZEMŘEL ZAKLADATEL CÍRKVE SJEDNOCENÍ SON MJONG MUN

ZEMŘEL ZAKLADATEL CÍRKVE SJEDNOCENÍ SON MJONG MUN

Praha 3. září (PROTEXT) - Reverend doktor Son Mjong Mun, zakladatel Církve sjednocení a deníku The Washington Times zemřel podle vyjádření církevních představitelů 3. září 2012 v Jižní Koreji 1:54 místního času nedaleko Soulu na komplikace spojené se zápalem plic obklopen rodinou, přáteli. Církevní pohřební obřad se bude konat 15. září 2012.

ZEMŘEL DR. STEPHEN R. COVEY - AUTOR BESTSELLERU „7 NÁVYKŮ SKUTEČNĚ EFEKTIVNÍCH LIDÍ“

ZEMŘEL DR. STEPHEN R. COVEY - AUTOR BESTSELLERU „7 NÁVYKŮ SKUTEČNĚ EFEKTIVNÍCH LIDÍ“

Praha 18. července (PROTEXT) - Ve věku nedožitých 80 let zemřel Dr. Stephen R. Covey, spoluzakladatel a bývalý viceprezident společnosti FranklinCovey, uznávaný spisovatel, učitel a odborník v oblasti vedení lidí,. Zemřel v pondělí ráno (16.7. 2012) na následky zranění, které utrpěl při nehodě na kole v dubnu letošního roku.

JAK JSEM SE POTKALA S EFEKTIVNÍ RODIČOVSTVÍM

JAK JSEM SE POTKALA S EFEKTIVNÍ RODIČOVSTVÍM

Také občas míváte pocit, že jako rodič selháváte? Zdá se vám, že chování vašich dětí jen málo odpovídá tomu, kam je chcete svou výchovou nasměrovat? Šílíte z kázání svých matek o tom, že vy jste jako dítě bývala mnohem poslušnější, zatímco vaše ratolesti jsou rozmazlené a nevychované? Možná právě pro vás je řešením absolvování rodičovského kurzu.

Miss Princess

BETA GLUCAN